VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na nádraží hořel popelářský vůz, škoda je půl milionu korun

Benešov -  Vozidlo pro svoz komunálního odpadu začalo hořet ve středu před polednem. Posádka po zjištění požáru zajela na nákladovou plochu vlakového nádraží a pokusila se hořící odpad vysypat. Elektronika vozidla však vyklopení neumožnila a korba nešla uvolnit ani mechanicky. Profesionálním hasičům ze směny "B" se nakonec náklad povedlo uhasit. Škoda na autě je přesto zhruba půl milionu korun.

4.12.2013
SDÍLEJ:

Požár vozu pro svoz komunálního odpadu zřejmě způsobil žhavý popel, který někdo z obyvatel Pomněnic vysypal do popelnice.Foto: Deník/ Ladislav Jerie

"Pokud by náklad šel vysypat, uhašený by byl ihned," vysvětlil Martin Kučera, velitel zásahu směny "B" benešovské požární stanice.

Hasiči korbu popelářského auta proudem tlakové vody ochlazovali a kropili i vyklápěcí prostor. Voda do uzavřené ocelové vany nástavby však pronikala jen zvolna. Infrakamera stále ukazovala vnitřní teplotu kolem 120 °C.

"Musel někdo v Pomněnicích vysypat do popelnice žhavý popel. Jinou oblast jsme nesváželi," konstatoval řidič vozu Technických služeb Benešov.

Zablokované vysypávání nákladu bylo konzultované se servisní firmou a ta potvrdila, že to čidla neumožní.

Korbu ochlazovali hasiči i ze shora  a jeden z nich, Pavel Halaška, vlezl s nasazeným dýchacím přístrojem servisními dvířky do zakouřeného prostoru mezi ocelovou vanu a kabinu, aby se pokusil proud vody nasměrovat do hořího odpadu. Částečně se dařilo. Teplota postupně klesala na 40 °C.

Přestože měli hasiči svolení k vyřezání otvoru pro hašení v nástavbě rozbruskou, pokračovali v ochlazování vozidla a násilný zásah do konstrukce vozidla technických služeb nebyl potřeba.

"Na hašení a ochlazování jsme použili speciální hasivo, které používáme my v Benešově a požární stanice Vlašim. Jinak nikdo jiný," podotkl Jiří Černovský, velitel požární stanice Územního odboru Hasičského záchranného sboru Benešov.

"Předběžná škoda na vozidle je půl milionu korun. Svoz komunálního odpadu bude zajišťovat náhradní vozidlo," uvedl Bohumil Rataj, ředitel Technických služeb Benešov.

Autor: Ladislav Jerie

Místo události:
4.12.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Povodí Vltavy coby správce řeky Blanice slibuje odklizení hromad dřeva i odstranění umělých hrází v řece. Zda se bude řešit i napravení situace kolem zničených úseků na pozemcích po najíždění těžké techniky, není zatím jasné. Koleje od vozů jsou ale v půd
38

Vzrostlé stromy kolem Blanice nahradili novými. Nepořádek po práci uklidí co nejdříve

Dana Drábová.
AKTUALIZOVÁNO

Daně Drábové mandát zůstane, rozhodli zastupitelé

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

Benešov jednal s Malťany o stavbě v Konopišti

Benešov – Odstraňování rozporů mezi městem Benešovem a společností Corinthia Panorama, která je vlastníkem areálu Amber Hotel Konopiště, známého veřejnosti i pod dřívějším názvem Motel Konopiště, bylo důvodem setkání představitelů obou institucí. Uskutečnilo se v pondělí 24. dubna.

Radnice s ekologickými automobily příliš nepočítají

Ekologicky ano, ale možná někdy příště. Právě tak přistupují radnice z jihovýchodního cípu Středočeského kraje k pobídce Ministerstva životního prostředí na zakoupení automobilů na ekologicky čistý pohon.

Sázavský ostrov otevírá vodáckou sezónu Pálením Sázavských čarodějnic

Sázava - V neděli 30. dubna otevře areál rekreačního a vodáckého kempu Sázavský ostrov svou letní sezónu. V 18 hodin odstartuje zcela první letošní kulturní akce pro veřejnost s názvem Pálení Sázavských čarodějnic. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies