VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Místo splašků z domácností nasytí potok už jen pitná voda

Benešov – Místo lidských výkalů poteče z čistírny odpadních vod (ČOV) do Benešovského potoka prý už jen pitná voda. Právě tak obrovskou změnu zabezpečí rekonstrukce a zkapacitnění čistírny odpadních vod v Benešově.

11.2.2014
SDÍLEJ:

Čistírna odpadních vod v Benešově 10. února 2014.Foto: Zdeněk Kellner

Kromě tohoto ekologického pokroku má rekonstrukce čistírny odpadních vod i další pozitivní prvek. Díky jejímu zkapacitnění se nyní šestnáctitisícový Benešov, může rozrůst až do města s téměř šedesáti tisíci obyvateli.

Zmínku z úvodu o splašcích v Benešovském potoce je však třeba dovysvětlit. Bylo by totiž mylné tvrdit, že výkaly tekly do potoka s tichým souhlasem techniků čistírny i vedení města.

„V areálu čistírny bude retenční nádrž, která zachytí přívaly vody z dešťů. To zabezpečí, že už každý déšť nevypláchne čistírnu do Benešovského potoka a že do něj z čistírny poteče prý už jen pitná voda," potvrdil benešovský místostarosta Roman Tichovský.

Výkonnou ČOVku, která pokryje potřeby města na dlouhé roky dopředu, dají v Benešově do provozu už za několik měsíců.

„Čistírna odpadních vod musí být v září uvedena do zkušebního provozu," řekl místostarosta Benešova s tím, že další rok pak bude trvat testování jejích čistících technologií.

Termín podzim 2014 je daný podmínkami přidělení dotace. Díky podpoře státu Benešov zaplatí ze svého za obnovu kanalizace ve městě, díla v hodnotě čtvrt miliardy korun, jen zhruba pětinu této částky.

Ale zkapacitnění čistírny odpadních vod není jedinou viditelnou akcí, která Benešov kvůli zlepšení ekologie města potkala či teprve potká.
V řadě ulic už nová kanalizace funguje tak, jak má. V dalších se ale teprve začne kopat. Jsou to znovu ty, kde dosud kanalizace chyběla, nebo je potřeba stoku obnovit, protože hrozí její havárie.

Městu zbývá vybudovat kanalizaci například v Rubešově ulici nebo v ulicích Ke stadionu, Konopišťské a Jana Nohy.

„V současné době v souvislosti s výkopovými pracemi chystáme v těchto ulicích dopravní opatření," upozornil místostarosta Roman Tichovský s tím, že práce by obyvatelé zmiňovaných lokalit i motoristé měli pocítit už v březnu. 

Jejich ukončení plánuje Benešov na konec října.

Autor: Zdeněk Kellner

11.2.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Řešili násilí a podvody

Ilustrační foto

KRÁTCE: Nový retardér zajišťuje bezpečnou cestu školákům

Rozbil kameru, čidlo na světlo a odešel

Benešov - Nejdříve poškodil nade dveřmi kameru a pohybové čidlo na světlo, nakonec odešel z místa pryč. Proto po neznámém muži pátrají benešovští kriminalisté. Pachateli za jeho protiprávní jednání hrozí až jeden rok za mřížemi.

Na Koupáku ve Vlašimi to žije!

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Celou letní sezónu, kdy je otevřen bar Na Koupáku ve Vlašimi, jsou zde pořádány o víkendu nejrůznější akce. Jak koncerty kapel, tak i zábavná vystoupení. Během letošních prázdnin se ve Vlašimi představil Banjo Band Ivana Mládka nebo stand up comedy Na stojáka. Poslední výborný koncert obstarala blues rocková a hard rocková kapel Krausberry.

Železným dědkem se stal talent Klabouch

Maršovice – Jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice (32. ročník), nazvaný Železný dědek, ovládl suverénním výkonem obrovský talent české cyklistiky, osmnáctiletý Petr Klabouch. Na start se postavilo 333 cyklistů. Diváci, kteří v hojném počtu přišli závodníky podpořit, byli svědky skvělých výkonů v podání české amatérské špičky.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení