VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Firma Jawaunion převede bezúplatně půdu
 na Týnec, ten u továrny postaví chodník

Týnec nad Sázavou – Pás dlouhý kolem 400 metrů, široký tři až čtyři metry, tedy zhruba 1500 metrů čtverečních. Právě takové množství svého majetku převede společnost Jawaunion na město Týnce nad Sázavou. Bezúplatně, tedy zcela zdarma.

28.4.2015
SDÍLEJ:

Brodce, chodník pod tovární halou.Foto: Zdeněk Kellner

„Obrátil se na nás pan ředitel z Jawy s tím že řeší zateplení hlavní budovy a když už bude mít na Brodcích pěknou, opravenou fabriku, že by rád, aby vedle ní byl také moderní chodník. Takže se ptá, že když nám dá pozemky do vlastnictví, zda jsme schopni tam postavit moderní chodník," vysvětloval starosta Týnce nad Sázavou Martin Kadrnožka zastupitelům před hlasováním situaci kolem rekonstruované motocyklové továrny.

Důvody takového kroku vysvětlil pro Benešovský deník také výrobní ředitel Jawaunion František Hruška, který připomněl, že tímto krokem firma vlastně napravuje letitou anomálii.

František Hruška považuje za nepřirozené, aby veřejnou komunikaci vlastnil někdo jiný, než město a upozornil také na velké potíže s výkupem pozemků, které provázely stavby chodníků či cyklostezek mezi Týncem a Bukovany a Týncem a Chrástem nad Sázavou.

„Je zvrácené, abychom odpovídali za chodník, který využívají obyvatelé města. Jednoho dne by se pak mohlo stát, že bychom chodník zavřeli a lidé by museli chodit prostředkem silnice," uvedl výrobní ředitel s tím, že bezúplatné převedení pozemků, které továrna nepotřebuje, je vstřícným krokem vůči městu.

Celý článek najdete v tištěné podobě Benešovského deníku s datem 28. dubna.

Autor: Zdeněk Kellner

28.4.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

FNL, Vlašim - Varnsdorf 4:1.
9

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení