VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bulhaři prý pracují ostošest a dohánějí zpoždění stavby

Benešov – Ne jedna nebo tři, a ani ne pět. Ale už osm. Právě tolik čet už prý nasadila na rekonstrukci přivaděče pitné vody z Javorníka do Benešova zhotovitelská firma. Ta pochází z Bulharska a pro Dobrovolný svazek obcí Vodovodní přivaděč Javorník – Benešov staví v podstatě nový dálkový vodovod z Javorníka do Benešova. Dílo pro svazek, v němž jsou kromě Benešova i Čerčany, Senohraby, Mrač, Čtyřkoly, Lštění, Mirošovice a Poříčí nad Sázavou představuje páce v hodnotě více než 300 milionů korun.

14.7.2015
SDÍLEJ:

Přivaděč vody z Javorníka do Benešova dorazil už do ulice Karolíny Světlé.Foto: Lenka Srbová.

„Na staveništi je už osm part a ty pracují ostošest. Práce se proto hnuly," připomněl místostarosta Benešova Roman Tichovský, který je na radnici zodpovědný za investice a pravidelně se společně s dalšími členy nejužšího vedení města zúčastňuje pravidelných kontrolních dnů.

„Věřím, že se podaří stáhnout zdržení a že v září bude podle plánů, hotovo," uvedl místostarosta. „Čtyřiadvacátého září by měly být v zemi položené všechny roury," dodal Roman Tichovský.

Ještě před měsícem měla firma zhruba jen čtyři kilometry hotového vodovodu s průměrem 500 milimetrů. Do splnění smlouvy jí zbývalo celých 13 kilometrů. O kolik metrů či kilometrů dílo zase poskočilo, ale není jasné.

I po zmiňovaném termínu ale ulice, kudy vodovod vede, zůstanou rozkopané. Dělníci budou mít ještě celý měsíc na to, aby jednotlivé úseky propojili.

„Komunikace po sobě budou dělníci dávat do stavu, který umožní provoz a zamezí uzavírce. Povrch komunikace ale zatím dělat nebudou, protože nejprve musí dojít ke tlakové zkoušce těsnosti vodovodu," připomněl místostarosta.

Práce se právě vzhledem k nasazení jednotlivých skupin odehrávají na více místech. jedna z part kutá v ulici Ke stadionu a další v současné době se už ulicí Karolína Světlé blíží do Rubešovy. Právě nad touto ulicí bude vodovod překonávat ulici Červené Vršky, tedy hlavní tah od Prahy na Vlašim. Právě proto je jasné, že uzavření této důležité komunikace přinese další komplikace v dopravě.

Autor: Zdeněk Kellner

14.7.2015
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Neproměněné šance připravily Vlašim o výhru

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Řešili násilí a podvody

KRÁTCE: Nový retardér zajišťuje bezpečnou cestu školákům

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Rozbil kameru, čidlo na světlo a odešel

Benešov - Nejdříve poškodil nade dveřmi kameru a pohybové čidlo na světlo, nakonec odešel z místa pryč. Proto po neznámém muži pátrají benešovští kriminalisté. Pachateli za jeho protiprávní jednání hrozí až jeden rok za mřížemi.

Na Koupáku ve Vlašimi to žije!

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Celou letní sezónu, kdy je otevřen bar Na Koupáku ve Vlašimi, jsou zde pořádány o víkendu nejrůznější akce. Jak koncerty kapel, tak i zábavná vystoupení. Během letošních prázdnin se ve Vlašimi představil Banjo Band Ivana Mládka nebo stand up comedy Na stojáka. Poslední výborný koncert obstarala blues rocková a hard rocková kapel Krausberry.

Železným dědkem se stal talent Klabouch

Maršovice – Jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice (32. ročník), nazvaný Železný dědek, ovládl suverénním výkonem obrovský talent české cyklistiky, osmnáctiletý Petr Klabouch. Na start se postavilo 333 cyklistů. Diváci, kteří v hojném počtu přišli závodníky podpořit, byli svědky skvělých výkonů v podání české amatérské špičky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení