VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Asistenta pedagoga zaplatí předškolákům 
v Ratměřicích Evropská unie

Ratměřice – Mateřská škola Ratměřice se rozhodla jako první školské zařízení v regionu čerpat prostředky z fondů Evropské unie na školního asistenta. Dotační peníze poslouží také na výměnu zkušeností mezi pedagogy z dalších dvou mateřských škol a na semináře zaměřené na další vzdělávání pedagogických pracovníků.

7.10.2016
SDÍLEJ:

Asistent pedagoga při práci.Foto: Ilustrační foto Dalibor Krutiš

„Paní učitelky ze zdejší mateřské školy, kterou navštěvuje dvaadvacet dětí, se rozhodly využít jednu z nabízených možností a vyměnit si své poznatky s pedagogy z jiných dvou mateřských škol v regionu. Od výměny očekávají nové nápady, vzájemné obohacení a přínos pro jejich další učitelské působení," řekl starosta Ratměřic Viktor Liška a doplnil, že součástí projektu je také podpora pracovního místa asistenta pedagoga, který ve výši půl úvazku bude po celý školní rok pomáhat ve školce.

Školka ve spolupráci s Mikroregionem Voticko zažádala o podporu v rámci projektů zjednodušeného vykazování, které mohou využít všechny základní a mateřské školy až do roku 2017. Jedná se o prostředky EU, které v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělání, přiděluje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Školy loni vyplňovaly dotazníky, které je upozornily na jejich slabé a silné stránky a na základě těchto dotazníků si školy ,mohly zvolit právě takovou aktivitu která přispěje ke zlepšení jejich slabých míst.


„Součástí projektu je další vzdělávání pedagogických pracovníků formou různých seminářů. Všechny náklady na tyto aktivity jsou plně hrazeny z prostředků Evropské unie, konkrétně v Ratměřicích takto vyčerpáme dvě stě padesát tisíc korun," doplnil Viktor Liška.

KAREL CHLUMEC

Autor: Redakce

7.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Střelec první branky Benešova Pavel Čapek o poločasové přestávce.

Benešov vydoloval z Písku dva body

Ilustrační foto.

Bouřky zasáhly okres. Hasiči vyjížděli ke spadlým stromům

AKTUALIZOVÁNO

Autobus, nákladní a osobní auto se srazily na dálnici D1

Benešovsko - Situace kolem hromadné nehody na dálnici D1 na 49. kilometru ve směru na Brno byla vyřešena rychleji, než všichni předpokládali. Tak se vyjádřil tiskový mluvčí hasičů ze Středočeského kraje, Jaroslav Gabriel. 

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Právě jsme se narodili

Benešov /FOTOGALERIE/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát narozených ve 33. týdnu v roce 2017.

Exploration začíná! Za elektronickou hudbou se sjíždějí první fanoušci

Benešov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Celý víkend bude znít elektronická hudba nejen Táborskými kasárnami v Benešově, ale dozajista i celým městem a okolím. Obdobnou akci na stejném místě bude Benešov hostit pravděpodobně naposledy. Možná i proto pořadatelé očekávají více než 2 500 fanoušků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení