VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

29.6.2016

Izraelský velvyslanec Gary Koren na Benešovsku navštívil továrny i klášter

Benešovsko - Vzhledem k tomu, že stát Izrael patří k významným obchodním partnerům Česka a patří i k jeho blízkým spojencům, není překvapující, že poslanec Parlamentu ČR Václav Zemek pozval na návštěvu Benešovska právě izraelského velvyslance Gary Korena.

29.6.2016

Oprava mostu přes Želivku uzavírá spojení mezi kraji, auta pojedou oklikou

Brzotice – Celých čtyřiadvacet kilometrů si k jinak běžné trase do zaměstnání musejí ode dneška přidat ti, kteří k tomu využívají most přes Želivku. Důležitá spojnice mezi Středočeským krajem a Vysočinou, je prakticky jediná v celé délce přehradního jezera Švihov s pitnou vodou pro Prahu i další sídla na trase dálkového vodovodu. Tři sta metrů dlouhý most na silnici číslo 150 mezi Brzoticemi na Benešovsku a Bezděkovem na Havlíčkobrodsku, je dlouhodobě v havarijním stavu. Ze sedmistupňové škály popisující technický stav, má inženýrské dílo šestku. Jeho uzavření a generální oprava už byly jen otázkou času.

28.6.2016

Oprava uzavírá most na silnici číslo 150 přes Želivku, auta jezdí oklikou

Brzotice – Celých čtyřiadvacet kilometrů si k jinak běžné trase do zaměstnání musejí od středy 29. června přidat ti, kteří k tomu využívají most na přes Želivku. Důležitá spojnice mezi Středočeským krajem a Vysočinou, je prakticky jediná v celé délce přehradního jezera Švihov s pitnou vodou pro Prahu i další sídla na trase dálkového vodovodu.

23.6.2016

Benešovská učňovská škola v Husově ulici končí, žáci o ní neměli zájem

Benešov – Osmaosmdesát let dlouhá historie učňovské školy v Husově ulici končí. Střední škola ekonomiky, obchodu a služeb Svazu českých a moravských spotřebních družstev Benešov, společnost s ručením omezeným (SŠEOS Benešov), jak zní celý její název, se totiž dostala do situace, kdy nebyla schopna plnit své poslání, tedy generovat zisk.

22.6.2016

Kvůli nedostatku pitné vody uvažují
v Chotýšanech o připojení na Želivku

Chotýšany – Na přivaděč pitné vody ze Želivky se nejspíš připojí také Chotýšany. S projektem nazvaným Skupinový vodovod Chopos seznámil tamní obecní zastupitele projektový manažer svazku obcí. Nyní je projekt již ve fázi, kdy proběhlo výběrové řízení na vypracování projektové dokumentace.

20.6.2016

Dozrávání jahod vázne, vláha plodům nechybí, zato sluníčko, moc

Benešovsko - Více tepla a sluneční záře by v těchto dnech potřebovali pěstitelé jahod. Zatímco loni žehrali na to, že je až příliš velké sucho a plody, na přelomu jara a léta především jahody, nevyrostou, tenhle problém letos řešit nemusí.

16.6.2016

K bioplynce u Pavlovic se znovu bude vyjadřovat veřejnost

Pavlovice – Ačkoliv je kolem záměru vybudovat poblíž Pavlovic na Vlašimsku bioelektrárnu v současnosti ticho, je to jen klid zdánlivý.Soukromý investor se totiž obrátil na nezávislou firmu, která měla do konce května zpracovat posudek dopadů na životní prostředí.

15.6.2016

Benešov obhájil pozici kvalitního úřadu

Benešov – Jak kvalitně pracuje benešovská radnice, mohou nejlépe zhodnotit její klienti, tedy občané, kteří potřebují tu a tam na úřadě něco vyřešit. Jenže, hodnotit práci pouze na základě dojmů občanů, může být zavádějící. Ne každý totiž na radnici uspěje tak, jak si sám, třeba i mylně, představuje. 

13.6.2016

Zbavte umírání stigmatu

Benešovsko - Hospic knížete Václava poskytuje svým pacientů všechny služby zcela zdarma. Tento projekt je zaměřen zejména na osvětu ve vztahu k umírání v regionu, kde tato služba nebyla dosud dostupná.

13.6.2016

Na vlašimském koupališti pamatují i na maminky s malými dětmi

Vlašim – Nově zrekonstruovaným hřištěm na plážový volejbal se může pochlubit vlašimské koupaliště, které první červnový den zahájilo letošní koupací sezonu. Hlavně maminky s malými dětmi potěší zbrusu nové slunečníky a svačinové altánky u brouzdaliště i možnost zapůjčit si lehátka.

13.6.2016

Benešovská radnice hodlá uprostřed prázdnin sloučit tři školní jídelny

Benešov – Další škrty ve výdajích města chystá jeho vedení sloučením tří školních jídelen při benešovských základních školách. Až dosud mají jídelny autonomii, jsou příspěvkovými organizacemi města nezávislé na školách, u nichž fungují.

11.6.2016

Ve Vlašimi zrekonstruují také čerpací stanici

Vlašim – Městský rozpočet pro letošní rok počítá opět s řadou investic. Ty by měly být podle vedení vlašimské radnice spíš menšího rozsahu. Vedení města chce investovat například do vodohospodářské infrastruktury, oprav místních komunikací a investiční peníze by měly přijít i školským, kulturním či zdravotnickým zařízením.

8.6.2016

Na benešovském náměstí si zájemci otestují zdraví

Benešov – Spojit příjemné s užitečným není pro pořadatelé akcí vždy lehký úkol. Bude se o to ve středu 8. června od 12 do 16 hodin snažit také tým lidí z Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. Právě tento zdravotnický ústav totiž pořádá akci nazvanou Den pro benešovské zdravotnictví. Ovšem nebude to pouze den pro zdravotnictví, nýbrž také den pro pacienty. Tedy pro každého z nás. Jak moc, potvrzuje také mluvčí benešovské nemocnice Petr Ballek. „Zájemci si budou moci nechat otestovat svůj zdravotní stav," uvedl mluvčí s tím, že každý, kdo bude chtít si vyzvedne prezentační kartu s vyznačením jednotlivých stanovišť.

7.6.2016

Sázavské sklárny Kavalierglass obnovily svou prodejnu ve Voticích

Votice - Malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo. I tak se dá parafrázovat výrok prvního pozemšťana na Měsíci Neila Armstronga, i když v tomto případě to platí především pro lidstvo české. Že ne? Ale ano!

6.6.2016

Most přes Želivku u Bernartic začnou opravovat před velkými prázdninami

Bernartice – Termínů, kdy se měl začít opravovat most na silnici číslo 150 spojující břehy nádrže Švihov se zásobárnou pitné želivské vody, bylo už několik. Teď je aktuální pondělí 27. června. Právě ten den cestáři zavřou důležitou spojnici Benešovska a Havlíčkobrodska a nasměrují motoristy na objízdné trasy. Ta pro osobní auta a autobusy povede přes Bernartice, Keblov, Hulice a Nesměřice. A právě z toho mají tamní obyvatelé velké obavy. „Silnice přes Hulice kapacitně nestačí," potvrdil pro ČRo starosta Hulic Martin Kapek s tím, že naději na zlepšení situace dostanou Huličtí po měsíci provozu a vyhodnocení jeho dopadů. „Pak může dojít k odklonu přes Trhový Štěpánov, kde je silnice nově opravená a kapacitně dostačující," uvedl starosta Hulic. Tři sta metrů dlouhý most, zařazený na sedmistupňové škále devastace na šestku, jemuž kvůli technickému stavu hrozí zavření, hodlá jeho vlastník, Středočeský kraj, opravit už dlouho. A i když kraj zatím nezískal slibované dotace, které by měly dorazit až na podzim, zahájí rekonstrukci mostu v hodnotě 50 milionů korun už před prázdninami.

3.6.2016

Blížící se léto na Benešovsku: přes trávu u silnic řidiči moc nevidí

Benešovsko - Pomaleji, než si řidiči, tedy uživatelé silnic představují, pracují cestáři při jejich letní údržbě. K té patří i sekání trávy v příkopech kolem komunikací. Právě bujně narostlá vegetace brání výhledu řidičů při vjíždění do křižovatek, ale také bezpečnému průjezdu silnic zvlněnými zatáčkami. Proč to tak je?

3.6.2016

Jednatel Pivovaru Ferdinand Petr Dařílek: Společnost není na prodej

Benešov – Je benešovský pivovar na prodej, nebo není? Tuhle zásadní otázku Benešovský deník položil jednateli akciové společnosti Pivovar Ferdinand Petru Dařílkovi v souvislosti s informací, kterou se před tím, možná jen jakoby náhodou, dozvěděl při jedné společenské akci. O prodeji jednoho z nejvýznamnějších podniků Benešovska a svým způsobem i Česka, hovořil na schůzce za přítomnosti řady dalších lidí jeden komunální politik. A protože to nebyl veřejný činitel jen z nějaké „Horní Dolní", ale ze sídla, které v regionu patří k nejdůležitějším, bylo možné tuhle zprávu považovat víceméně za ověřenou. Jenže tak úplně to pravda, jak se nakonec ukázalo, nebyla.

1.6.2016

Řidiči jsou nedostatkovým zbožím i pro úspěšné a oceňované zaměstnavatele

Benešov – Zhruba před týdnem oslavila benešovská společnost Mátra transport čtvrtstoletí své činnosti. Její flotilu čítá nyní přes třicet moderních nákladních automobilů splňujících nejpřísnější předpisy EU. Firma i její vedení má řadu ocenění na evropské úrovni. Ani to ale Mátru, podobně jako jiné transportní firmy, neuchránilo od personálních problémů založených na nedostatku kvalitních a spolehlivých řidičů.

31.5.2016

V benešovské Dukelské ulici otevírají plavecký bazén

Benešov – Už ve středu 1. června by se podle přání ředitele Městských sportovních zařízení Petra Kotouče měl veřejnosti otevřít v rámci nové letní sezony bazén v Dukelské ulici.

31.5.2016

Včelaři na Vlašimsku se prozatím včelího moru bát nemusí

Vlašimsko – Po roční pozorovací době odvolala Krajská veterinární správa mimořádná veterinární opatření k prevenci a tlumení moru včelího plodu. Včelaři v pětatřiceti obcích kolem Vlašimi si tak mohou oddychnout. Veterinární správa prohlásila tuto nákazu za zdolanou. Ohniskem nebezpečné nákazy moru včelího plodu byl loni v květnu vyhlášen chov včel v Chotýšanech a v Radošovicích. Starostmi obtěžkanou hlavu tak měli včelaři například v Bílkovicích, Divišově, Kladrubech, Libži, ale i ve Vlašimi nebo Postupicích.

28.5.2016

Prázdniny budou v Benešově horké, zavřou silnici E55 a auta pojedou přes město

Benešov - I když Ředitelství silnic
 a dálnic (ŘSD) chystá podél Benešova stavbu zahloubeného tunelu, po jehož stropě se pak bezbarierově spojí Benešov s parkem v Konopišti, ještě dříve přijde na řadu generálka mezinárodní silnice E55.

26.5.2016

Do Týnce nad Sázavou hodlá přijít další obchodník z ciziny

Týnec nad Sázavou – Nejspíš další ránu do vazu dostanou drobní živnostníci 
v městě nad řekou Sázavou. Naopak zákazníci pravděpodobně zajásají. Do Týnce má totiž namířeno další z nadnárodních řetězců – Penny Market. Ale není sám. Pro Benešovský deník to potvrdil místostarosta města Bedřich Pešan.

25.5.2016

Zboží vozí po Evropě benešovská Mátra už čtvrt století

Benešov - Když 28. května 1991 zakládali podnikatelé kolem Jiřího Povolného dopravní společnost Mátra transport, netušili, jak dlouho se firma udrží. Konkurence byla už tehdy veliká a časem ještě vzrostla.

25.5.2016

Předškoláci v Ratměřicích se mohou bahnit i vzdělávat

Ratměřice-Řada herních prvků z přírodních materiálů, sloužících nejen k zábavě, ale i k poučení nejmladší ratměřické generace. To je to, co každého zaujme na navě otevřeném přírodním hřišti Mateřské školy Ratměřice v areálu zdejší tělovýchovné jednoty. Zbrusu nová zahrada podporující enviromentální vzdělávání vznikla na ploše dvou tisíc metrů čtverečných.

25.5.2016

Benešov po prověrce výkonů úředníků sloučil své odbory

Benešov – Od začátku máje pracuje městský úřad efektivněji, než před tím. Tvrdí to vedení města a jako důkaz přidává informaci 
o sloučení čtyř odborů do dvou. Projednala a schválila to, v rámci nové organizační struktury, rada města.

24.5.2016

Z nevzhledného týneckého nádraží začne vznikat dopravní terminál

Týnec nad Sázavou – Změnit nevzhlednou část města, autobusové nádraží, na moderní dopravní terminál pohodlný pro cestující, hodlá týnecká radnice už několik let. Teď se k tomu už konečně schyluje.

23.5.2016

Konečně dohoda, v Ostředku poteče voda bez posypové soli z dálnice D1

Ostředek – Více než čtvrt století trvající trápení obyvatel obce Ostředek s pitnou vodou kontaminovanou posypovými solemi z blízké dálnice D1, už brzy skončí. Právě s touto nadějí vzhlížejí tamní obyvatelé na dohodu obcí, které touží připojit se na nezávadnou vodu ze Želivky.

21.5.2016

Vodákům, kteří se po roce vrátí do týneckého Náklí, vypadnou oči z důlků

Týnec nad Sázavou - Vyznavači vodní turistiky, kteří se pravidelně rok co rok vracejí do kempu 
v týneckém Náklí, aby načerpali kamarádskou atmosféru setkání se stejně „ujetými" lidmi, letos tohle místo nejspíš ani nepoznají. Vůbec poprvé ho po fotbalistech z týneckého FC, kteří tábořiště provozovali mnoho let, začal spravovat místní podnikatel Jaromír Biolek.  

17.5.2016

Starosta Benešova opozici do poradního sboru místostarostky nepustil

Benešov – Požadavek na zastoupení opozice v poradním sboru, který připravuje pravidla prodeje městských bytů a řídí ho místostarostka Nataša Bruková, vznesla při poslední veřejné schůzi zastupitelstva města Jana Čechová. Ta zastupuje hnutí STAN a NK – Spolu PRO Benešov.

15.5.2016

Pacientům pomáhá v Rehabilitačním ústavu Kladruby sestra Marie Křížová i úsměvem

Kladruby – Film a rehabilitace. Tyto dva na první pohled nesouměřitelné pojmy, při pohledu druhém mají přece jen něco společného.Zatímco u kinematografie, v případě, že se dílo podaří, získávají tvůrci audiovizuálního díla ceny, pochvaly kritiků a početnou obec diváků, ženám, které jako rehabilitační sestry pomáhají druhým, někdy skutečně doslova na nohy, se výše uvedených odměn dostává zřídkakdy. Ale nikoliv nikdy. Takovým případem, kdy právě zdravotníkům stojícím na pódiu ozářeném světly ramp tleská zaplněný sál, je vyhlášení výsledků prestižní soutěže Sestra roku. Tu už šestnáct let organizuje vydavatelství MF. A právě takový potlesk slyšela a atmosféru plného sálu Hudebního divadla Karlín zažila také Marie Křížová, staniční sestra z Rehabilitačního ústavu Kladruby. Stala se totiž jedním ze sedmi finalistů uvedené soutěže. Nebyla to totiž ryze ženská záležitost, protože mezi finalisty byl i muž s funkcí vrchní sestry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení