VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

11.8.2016

Argumenty odpůrců Bioelektrárny Vlašim,zahnaly projektanty do úzkých

Vlašim – Přes dvě a půl hodiny trvala ve vlašimském kinosále veřejná diskuse mezi odpůrci Bioelektrárny Vlašim, investorem, který chce biostanici u Pavlovic postavit, krajskými úředníky a zpracovateli posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA).Odpůrci bioelektrárny, kteří se už osm let snaží zabránit stavbě ve snaze chránit prostředí, v němž žijí, snášeli v diskusi jeden argument za druhým. Na fakta týkající se ukládání odpadního digestátu bez souhlasu skutečných vlastníků pozemků tvůrci, předkladatelé a obhájci projektu odpověď nenašli.

10.8.2016

FOTO: Rekonstrukce silnice E 55 kolem Benešova jde do finále

Benešov -Potíže v dopravě uprostřed města, které od začátku velkých prázdnin prožívají kvůli rekonstrukci evropsky důležité mezinárodní silnice E55 nejen motoristé z Benešova, se chýlí ke svému závěru.

10.8.2016

Na Benešovsku se učí adepti pilotáže z celého světa

Nesvačily – Malou obec na Benešovsku ležící nedaleko Bystřice, znají lidé z celého světa. Ne proto, že tam lze najít výjimečný architektonický skvost, jako je třeba nedaleký zámek Konopiště, ale kvůli zařízení novému. Tím je trenažer a školící středisko na Letišti Benešov určené pro výchovu nových pilotů.

6.8.2016

Jak popravit podnikatele. Daňový džihád nepolevuje

E-shop LevneElektro.cz a strojírenská firma ČKD Praha DIZ. Dvě nejznámější letošní kauzy, které odstartovala finanční správa uvalením zajišťovacích příkazů. Smrtící rány této populární berličky berňáků v boji s daňovými úniky pocítily během letoška i další stovky firem. Zátahy míří na stále menší ryby. Objem peněz, které stát v honbě za podvodníky alespoň načas od podnikatelů vysaje, prudce klesá.

6.8.2016

Privatizaci bytů v Benešově nejspíš přibrzdí jejich cena

Benešov – Prodejní cena majetku, kterého se chtějí města zbavit, nesmí být nižší, než je cena obvyklá. Právě to striktně nařizuje novela Zákona o obcích. A touto normou se musí také řídit benešovská radnice při prodeji městských bytů. „Pokud by cena byla nižší, musí to být velmi dobře zdůvodněno. A pokud by tomu tak nebylo, je celé jednání neplatné," vysvětlil starosta Benešova Petr Hostek okolnosti, na které nyní naráží zamýšlený prodej části městského bytového fondu. Současně připomněl, že zákon městu znemožňuje vytvořit pro prodej bytů nabídkovou cenu nižší, než je cena odhadní.

4.8.2016

Prázdnou školu v Husově ulici chce koupit Benešov, cenu zatím tají

Benešov – Co se stane s objektem učňovské školy v Husově ulici? Tahle otázka začíná nabývat na aktuálnosti s blížícím se koncem velkých prázdnin. Právě na konci srpna totiž definitivně skončí svou činnost učňovská střední škola v Husově ulici. Po téměř devadesáti letech. Proč, o tom Benešovský deník už psal a přečíst si to můžete na jiném místě webu www.benesovsky.denik.cz

3.8.2016

Jde v zemědělství ještě vůbec něco bez dotací?

Jednu miliardu a 400 milionů korun. Přesně tolik peněz rozdalo během osmi let ministerstvo zemědělství (MZe) na poradenství a vzdělávání českých zemědělců. Přitom ani nevědělo, čeho chce touto podporou dosáhnout, konstatoval nyní Nejvyšší kontrolní úřad. Ten si proklepl, na co přesně vlastně zmiňované subvence pro zemědělce jdou. Faktem nicméně je, že peníze daňových poplatníků se rozhazují dál…

3.8.2016

Úřad nezjistil, že je nutné kvůli uzavřenému mostu změnit objížďky

Dolnokralovicko – Pro vozidla nad 3,5 tuny jedna objízdná trasa, pro osobní automobily druhá. Právě je vytyčil Odbor dopravy Městského úřadu Vlašim, v souvislosti s rekonstrukcí mostu na silnici číslo 150 přes údolní nádrž Švihov na řece Želivce.

3.8.2016

V Benešově chystají renezanci letního kina v Konopišti

Benešov – „Chtěli bychom ve městě permanentní letní mejdan." Tak právě s tímto nápadem přišel před novináře při poslední tiskové konferenci benešovské radnice starosta města Petr Hostek. Vycházel i z toho, že se přímo v centru Benešova koná letos první akce s názvem Benešov City Live, při níž se diváci mohou zúčastnit řady skvělých vystoupení, aniž by za ně platili vstupné. Ještě dál jde s myšlenkami na letní mejdany Kulturní a informační centrum (KIC) Benešov, organizátor akce Benešov City Live.

3.8.2016

Lidé z Vlašimska řekli v debatě bioelektrárně NE!

Vlašim – Při pondělním veřejném projednávání posudku se v sále vlašimského městského kina sešlo na sedm desítek odpůrců záměru výstavby biostanice. Lidé z Pavlovic, Kladrub, Vlašimi i odjinud ve více než dvouhodinové diskusi dali soukromému investorovi firmy Bioelektrárna Vlašim i zpracovatelům EIA najevo, že si bioelektrárnu v blízkosti svého bydliště nepřejí. Argumentovali hlavně věcnými poukazy na vyšší míru hluku, zápachu, problémy v dopravě, nedostatkem místních zdrojů a nevyřešeným ukládáním odpadního digestátu.

22.7.2016

Skryté prémie pro Kapsch

Rakouská firma Kapsch dostává od českého státu stamilionové odměny za to, že systém efektivně funguje. Na konci letošního roku by celková odměna za deset let měla přesáhnout 1,6 miliardy korun.

17.7.2016

Organizátorka farmářských trhů: Není to jen o nakupování, ale i o setkávání lidí

Neveklov – U zrodu farmářských trhů v Neveklově stála před třemi roky Ivana Jiráčková, majitelka tamního obchodu Bio Rozmarýnka. Aktivní žena trhy také každý rok organizuje.

17.7.2016

Neveklovský farmářský trh je asi nejmenším v České republice

Neveklov – Možná nejmenší trhy v celé České republice se osmkrát do roka, celkem už tři sezony konají na náměstí Jana Heřmana v Neveklově.

16.7.2016

OBRAZEM: Táborníci z Želivi navštívili vlašimské paraZOO

Vlašim - Na tři desítky dětí z letního tábora v Želivi navštívily expoziční část Záchranné stanice pro handicapovaná zvířata ve Vlašimi.

16.7.2016

Rybníky v Jinošovském údolí zpestří letní nabídku výletů

Vlašim – Léto si můžete zpestřit mimo jiné i obyčejnou vycházkou za město do Jinošovského údolí. Vidět tu můžete pozoruhodný přírodní prvek v podobě soustavy rybníků a navazujících mokřadních luk se spoustou vzácných živočichů i rostlin. Utopenec, Kačák, Vápenský, Jírovec, Galilejský. To jsou romantické názvy rybníků, které staly oblíbeným cílem obyvatel města i četných cykloturistů.

15.7.2016

Deset let Twitteru v deseti bodech

Původně se sociální síť jmenovala Stat.us a měla fungovat jako komunikační nástroj pro sdílení informací mezi členy malých skupin ve firmách. Pro historii Twitteru, který 15. července slaví deset let od spuštění, je příznačné, že z původního konceptu nezůstalo prakticky vůbec nic. Vybrali jsme 10 nejzajímavějších okamžiků z jeho minulosti.

15.7.2016

Auta jezdí do obce, která podle značek nese hned dvě jména

Benešovsko – Na téměř všech dopravních značkách, které ukazují cestu do obce s malebným jménem, stojí její název správně.

15.7.2016

Benešovská Nemocnice Rudolfa a Stefanie hledá zdravotní sestry také na Ukrajině

Benešov – I když střední zdravotnický personál, především zdravotní sestry, chybějí v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie už dlouhou dobu, nyní se zdá, že by se mohlo začít blýskat na lepší časy. Benešovská nemocnice totiž začala sestry hledat mimo Českou republiku. To proto, že právě u nás jsou sestry dlouhodobě nedostatkovým zbožím, s čímž se potýkají prakticky všechna zdravotnická zařízení v ČR. A i když nemocnice podle jejího mluvčího Petra Ballka provádí proaktivní zaměstnaneckou politiku plnou různých zaměstnaneckých výhod a benefitů, ke kýženému cíli, tedy naplnění stavu personálu, to zatím nevedlo. Proto kvůli zajištění dostatečného množství kvalifikovaných pracovnic najela i benešovská nemocnice na model známý například z Německa. To na našem území pořádá náborové akce a němečtí zaměstnavatelé si u nás „vyzobávají" potřebné pracovníky. Bývají to z větší části vzdělaní lidé, především pak počítačoví odborníci nebo lékaři, tedy – „mozky".

14.7.2016

Zubní ambulance v benešovské nemocnici zavírá, vedení ústavu hledá řešení

Benešov – Personální situaci neřeší vedení Nemocnice Rudolfa a Stefanie pouze kvůli nedostatku zdravotních sester, ale nově sůl do rány ústavu přisypali také lékaři, stomatologové. Podle zprávy umístěné na webu benešovského zdravotnického zařízení právě nízký počet zubařů přináší v tomto měsíci výrazné omezení provozu oddělení.

13.7.2016

Školní mléko: české dotace na tlusté děti

Stát na jedné straně bojuje proti tloustnutí dětí, současně ve stále větší míře dotuje přeslazené a tučné mléčné výrobky pro školáky. Smetanových krémů dostávají žáci skoro šestkrát víc než před deseti lety.

13.7.2016

Nové vedení benešovské radnice projekt lesoparku Sladovka nezavrhuje

Benešov – Když na začátku března 2014 plánovalo vedení města revitalizaci prostoru Sladovky, území v sousedství zimního stadionu a areálu Koupadel, počítalo se vznikem dráhy pro inline bruslaře, hřiště na discgolf i rekreační zóny s vycházkovými pěšinami pro obyvatele města i turisty. Projekt se dostal v závěru loňska až ke stržení dvou můstků přes Benešovský potok. K jejich náhradě dřevěnými lávkami, jak bylo plánováno, ale už nedošlo.

12.7.2016

Ceny půdy dál rekordně rostou

O téměř 22 procent stouply v letošním prvním pololetí tržní ceny zemědělské půdy v porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku. Hektar půdy se v Česku nyní prodává v průměru za 207 tisíc korun.

11.7.2016

Důkaz ekonomického oživení? Index spodního prádla

Výkon ekonomiky nemusí měřit jen klasické statistiky jako HDP. Existuje i celá řada dost podivných ekonomických indikátorů. A podle některých se zdá, že opravdu špatné časy jsou za námi.

6.7.2016

OBRAZEM: Práce na rekonstrukci mostu přes Želivku nepřerušily ani svátky

Brzotice - Ani státní svátky uprostřed týdne nepřerušily práce na rekonstrukci mostu, který spojuje Středočeský kraja a Vysočinu.

4.7.2016

Benevolence v benešovském DDM skončí, "pendleři" budou muset přinést přihlášku

Benešov – Na nový, méně benevolentní režim, hodlá najet po prázdninách Dům dětí a mládeže Benešov. Důvodem takového opatření je snaha o eliminaci patologických jevů, které do otevřeného zařízení vnášejí některé děti. Ty DDM využívají jako své dočasné útočiště před odjezdem domů z místa školní docházky. Do DDM v Poštovní ulici totiž dosud může přijít kterýkoliv školák. Nemusí tam být ani přihlášen a dokonce o tom nemusejí vědět ani jeho rodiče.

2.7.2016

Před 40 lety začal Apple psát historii

New York - Ve čtvrtek 1. července 1976 začal Apple prodávat svůj první počítač označený prozaicky jako Apple I. Ačkoli to byla jen stavebnice s mikroprocesorem bez klávesnice a bez displeje, pro americkou firmu znamenala odrazový můstek k dnešnímu dominantnímu postavení ve světě technologií.

2.7.2016

Nová benešovská MSZ s.r.o. prý bude sportování občanů dotovat dál

Benešov – Éra Městských sportovních zařízení (MSZ) Benešov, jako příspěvkové organizace, kterou dotuje a udržuje při životě příspěvek z rozpočtu města, končí. Od začátku roku 2017 budou MSZ obchodní společností (s.r.o.).

1.7.2016

FOTO A VIDEO: Rekonstrukce silnice E55 se přiblížila k Benešovu

Bebnešov - Kdo si vystál dlouhé desítky minut 
v koleně aut líně popojíždějící k Benešovu po mezinárodní silnici E55, nejspíš si už takovou zkušenost nebude chtít zopakovat.

1.7.2016

Represi proti řidičům Benešov odkládá, nejdřív chce víc parkovacích míst

Benešov – Že je v Benešově, ostatně jako v kterémkoliv českém, moravském i slezském městě jeho velikosti nedostatek místa pro zaparkování aut, ví každý. A téměř každý si na tuhle situaci svým způsobem zvykl.

30.6.2016

O místo v prázdné škole v Husově ulici stojí hned tři benešovské organizace

Benešov – Co udělá zřizovatel Střední školy ekonomiky, obchodu a služeb Benešov v Husově ulici, Svaz českých a moravských spotřebních družstev s objektem po té, co na konci prázdnin škola definitivně ukončí svoji činnost? Právě tuhle otázku položil Benešovský deník jednateli společnosti Ludvíku Vomáčkovi. Odpovědi se ale nedočkal.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení