VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

22.9.2016

Benešovští politici: městu (ne)hrozí, že přijde o dotační miliony

Benešov – Hrozí Benešovu vracení celé nebo části dotace, kterou získal na akci s názvem Revitalizace biokoridoru Šiberna? To je otázka, kterou „nakousla" analýza hospodaření města. Po svém lednovém nástupu ji zadalo nové vedení Benešova z ČSSD a ANO. Někdejší místostarosta Benešova Roman Tichovský (ODS) odpovědný za investice města v době realizace uvedené akce, ale v tomto ohledu zůstává klidný. A to přes to, že podle závěrečné zprávy auditorů mělo dílo v hodnotě téměř 71 milionů korun, jehož nejdůležitější částí bylo odbahňování Konopišťského rybníka, několik závažných nedostatků.

22.9.2016

Z KIC, příspěvkové organizace města Benešova, se stala obchodní společnost

Benešov – Kulturní a informační centrum Benešov (KIC) se stává obchodní společností, chcete-li, společností s ručením omezeným. Rozhodl o tom v pondělí při své veřejné schůzi nejvyšší orgán města, benešovské zastupitelstvo.

21.9.2016

Zástupci turistického ruchu pod Blaníkem probrali zkušenosti

Podblanicko - Provozovatelé jednotlivých turistických cílů, zástupci obcí a regionálních producentů Podblanicka si dali dostaveníčko ve votickém bývalém klášteře sv. Františka z Asisi. Cílem setkání byla vzájemná výměna novinek a zkušeností na poli cestovního ruchu.

19.9.2016

Podnikatelský úspěch nezačíná založením firmy, ale touhou něco změnit

Benešovsko - Pro všechny nadšence s podnikatelským nápadem a touhou „dělat věci jinak" otevírá Středočeské inovační centrum (SIC) druhé kolo poradensko-vzdělávacího workshopu SIC LAB.

19.9.2016

Česká stopa v Africe: pivo

Kvašené nápoje se v Africe vyrábějí odpradávna. Spolu s Evropany však dorazila i sem moderní výroba piva. Vývozem pivovarnického know-how na kontinent proslulo i někdejší Československo. Nyní tento obor zažívá v Africe boom – stoupá obliba točeného piva.

19.9.2016

V benešovských restauracích se možná Free WC neprosadí

Benešov – Situaci, kdy při návštěvě cizího města potřebujete nutně na záchod, ale ten není žádný v dohledu, zná nejspíš každý. Například v Benešově je ryzí veřejný záchod jen jeden v objektu bývalé tržnice poblíž Obchodního domu Hvězda. Na toaletu si ale lze dojít i v poliklinice na Malém náměstí. A pak už pouze v některé z restaurací. Ovšem jejich provozovatelé to nevidí rádi. Tyhle peripetie by mohl i v Benešově pomoci vyřešit systém s názvem Free WC.

17.9.2016

Benešovské kulturní a informační centrum kupuje konopišťskou sudovou restauraci

Benešov – Sudová restaurace ležící v konopišťském zámeckém parku nedaleko amfiteátru, mění majitele. Usnesením rady města zařízení odkoupí za 30 tisíc korun od Marie Černé příspěvková organizace Kulturní a informační centrum Benešov. Právě KIC bude sudy dál využívat k obdobnému účelu.

15.9.2016

Benešov prověřil nájemní smlouvy, v některých objevil velké rozdíly

Benešov – Nejlépe se ve Středočeském kraji podniká v Benešově. Tohle tvrzení se opírá o dlouhodobý srovnávací výzkum týdeníku Ekonom. Ten sestavuje už osm let tabulky s názvem Město pro byznys. A právě tam Benešov sklízí jeden úspěch za druhým. Naposledy se stal vítězem v celkovém pořadí srovnávacího výzkumu v oblasti podnikatelského prostředí za rok 2015. S takovým hodnocením však nejspíš nemusí souhlasit někteří benešovští podnikatelé. Obzvlášť po té, co současné vedení města, které na radnici přišlo letos v lednu nyní oznámilo, že ne všechny nájemní smlouvy, jsou zcela košer. „Naše zjištění sice není v auditu, který je nyní přístupný na webu města, ale v podstatě z něj vychází," uvedla místostarostka Benešova Nataša Bruková.

15.9.2016

Zájem o zařazení školáků do DDM roste, volný čas tam tráví přes tisíc dětí

Benešov – Svůj všednodenní čas rozdělují mezi školu, kroužky a domov. A je jich stále více. O kom je řeč? O školácích z Benešova. Právě oni tráví čas mezi povinnou, v případě středoškoláků i nepovinnou školní docházkou a odchodem domů, k rodičům zábavou v Domě dětí a mládeže Benešov v Poštovní ulici. „V současnosti do našeho zařízení zřízeného městem Benešovem dochází na kroužky na třináct set dětí," potvrdila dlouholetá ředitelka Domu dětí a mládeže Benešov Milada Rýdlová. Aby se děti v DDM nenudily, otevřely letos pracovnice, až na údržbáře, jímž je školník z nedaleké školy, samé ženy, 84 kroužků. Jak oblíbené tyto zájmové kroužky jsou, potvrzují další čísla.

13.9.2016

Revitalizace benešovského Masarykova náměstí přinese možná také kácení lip

Benešov – Není to tak dávno, co se v Benešově uskutečnila takzvaná revitalizace městské zeleně. Ta s sebou logicky přinesla nejen prořezávání a kácení stromů a keřů, ale také poměrně ostrou nesouhlasnou reakci veřejnosti. Nejvíce lidé protestovali proti kácení stromů na Malém náměstí. Přitom nešlo o plošné mýcení. Odstraněn byl „jen" každý druhý strom z poměrně hustě vysázené aleje. Vzniklé mezery pak vnesly více světla do objektu polikliniky, což bylo základním důvodem zásahu.

9.9.2016

Scénář privatizace benešovských bytů navrhne komise odpovědná radě

Benešov – Jaká bude v Benešově další vlna privatizace městského bytového fondu? K odpovědi je potřeba připomenout některé okolnosti provázející benešovské politické dění od začátku roku. Když v lednu opozice ČSSD, ANO a KSČM za pomoci přeběhlíků z TOP 09 svrhla vedení města VPM, ODS a STAN, hodlali noví šéfové Benešova zúčtovat s rivaly s odůvodněním, že vítěz bere všechno.

9.9.2016

Šachy o bioelektrárnu u Pavlovic pokračují, investor zatím nezaplatil

Vlašim – Ani měsíc po veřejné debatě k posudku vlivu na životní prostředí záměru Bioelektrárny Vlašim není jasné oficiální stanovisko Krajského úřadu Středočeského kraje. Kraj se měl vyjádřit do 22. srpna, zatím tak však neučinil. Pokusy soukromého investora vybudovat u Pavlovic na Vlašimsku stanici na zpracování bioodpadů trvají už osm let. Strašák biostanice, kterého se místní z obav kvůli možnému zvýšení hluku, a zápachu obávají, však zůstává.

8.9.2016

Cenová válka se blíží. První dodavatelé chtějí od října zlevnit plyn

Vlna dlouho očekávaného zlevnění cen energií nejspíš dorazí za necelý měsíc. První dodavatelé přislíbili, že cenové nabídky pro domácnosti zatraktivní, i když konkrétní částky a procentuální poklesy zatím tají. Nadějněji než u elektřiny vypadá situace na trhu se zemním plynem, kde zlevnění ze strany RWE i Pražské plynárenské může donutit ke stejnému kroku i konkurenci.

8.9.2016

Fotbalový areál v Úročnici se do konce roku nejspíš stane součástí MSZ Benešov

Benešov – Jako velkorysý a hodně nadstandardní hodnotí přístup města před 1. lednem 2016 k jedné z jeho pěti částí, Úročnici, současné vedení Benešova. Podle bývalého starosty města Jaroslava Hlavničky se však při financování úročnického sportoviště nejednalo o žádnou levotu.

7.9.2016

Benešovská radnice uvažuje o prodeji či pronájmu zařízení na výrobu tepla

Benešov – Jeden z nejzásadnějších kroků své ještě ne roční mise na radnici, chystá její vedení z ČSSD a Ano 2011. Má jím být prodej či pronájem části Městských tepelných zařízení Benešov (MTZ), tedy městské firmy, společnosti s ručením omezeným, která zásobuje teplem a teplou vodou městské byty, ale také další zařízení nejen ve správě samotného Benešova. Chystaný krok, pokud se nakonec uskuteční, tak zasáhne do životů podstatné části obyvatel města. Jak, na to se názory různí. Vedení radnice tvrdí, že to cenu tepla pro obyvatele města sníží. Její oponenti pak, že se teplo zdraží.

7.9.2016

Ovál pro atlety postaví u zimního stadionu do dvou let a může být i modrožlutý

Benešov – Na klasický, pro oficiální atletické závody schválený, 400 metrů dlouhý ovál s umělým povrchem, se už nyní mohou těšit příznivci sportu.

5.9.2016

Kolik stojí státní propaganda? Nedozvíme se ani přes povinné zveřejňování smluv

Sto tisíc za zveřejnění jednoho článku. Skoro čtvrt milionu za videa dvou youtuberů a jejich hlášky na Facebooku. Cena 480 korun za dodání jedné VIP vstupenky na galavečer. I to je součást státní propagandy. Kolik nás jako daňové poplatníky stojí, bychom mohli vědět díky nové povinnosti státních úřadů a podniků zveřejňovat smlouvy v registru. Některé ovšem základní informace tají, byť tím porušují zákon.

3.9.2016

Benešovský zimní stadion se mění v moderní arénu

Benešov – Nové prostory pro hokejisty, více místa pro lékaře i pracovníka recepce a lepší, vlastně nové sprchy i sociální zařízení pro sportovce. Právě tak prozatím vypadá proměna chátrajícího zimního stadionu. Všude je vidět stavební ruch.

2.9.2016

Časté a zákeřné. Pozor na 5 triků, které na vás zkoušejí prodejci

Zneužívání smluvních ustanovení mobilními operátory a dodavateli energií, nefér praktiky podomních prodejců a podvodných e-shopů a také nižší kvalita potravin stejné značky než u západních sousedů. Takový je podle spotřebitelské organizace dTest výběr nejčastějších lumpáren, kterými prodejci zboží či poskytovatelé služeb poškozují české spotřebitele. Portál Dotyk.cz spolu s dTestem vybral pět rafinovaných triků, na něž je třeba dávat zvýšený pozor.

1.9.2016

Benešovská stavební učňovská škola zahájila šedesátou sezonu

Benešov - I když historie středního učňovského školství pro stavební činnosti v Benešově sahá až do poloviny minulého století, výuka začala 1. září 1956, teprve po šesti desetiletích, které škola letos slaví, zahájila školní rok v největším sále města v Kulturním domě Karlov. Přitom právě tam se už pravidelně konají slavnostní ukončení školního roku a vyřazení nových absolventů.

1.9.2016

Nové dotace na bioplynky. Kolik dostane Babiš?

Výroba dotované elektřiny z bioplynu už tři roky převyšuje produkci slunečních elektráren. Zatímco ultralukrativní podpory na nové solární panely stát zarazil, další bioplynové stanice budou díky obnoveným dotacím přibývat. Brusel nyní Česku povolil, aby mohlo dávat podporu novým bioplynkám. Stát na jejich provoz dosud přispěl více než 30 miliardami korun. V oboru se významně angažuje také Andrej Babiš.

1.9.2016

Děti by na mobilu neměly mít paušál, ale kredit. Naučí je to hospodařit s penězi

Benešovsko – Názor na to, v kolika letech by rodiče měli své potomky vybavit mobilním telefonem, se různí především podle věku samotných dotazovaných.

31.8.2016

Benešov chystá se změnou podoby centra také nový způsob vybírání parkovného

Benešov – Celkem tři způsoby vybírání parkovného za stání automobilů uprostřed města, které nyní uplatňuje Benešov, se nejspíš brzy změní. Už příští rok by současné vedení radnice rádo začalo radikálně měnit podobu centrálního Masarykova náměstí. A s ním i způsob vybírání parkovného. Ten by mohl začít městu vracet investici už v roce 2018. Zatímco systém závory u parkoviště Pod Brankou, tedy na dohled radnice, zůstane zachovaný a stejné to bude také v případě parkovacích automatů u okresního soudu, na Malém náměstí, ve Vnoučkově ulici v lokalitě zvané Na Blátě, v Nové Pražské ulici nebo ulici Františka Václava Mareše u České pošty a kina, čas pomalu odtikává parkovacím hodinám zvaným Single Space. Přitom tento způsob vybírání parkovného, kdy dvě parkovací místa obsloužily dvoje jednoduché digitální hodiny umístěné na jediném stojanu na kraji chodníku, slouží motoristům teprve od jara 2012.

29.8.2016

U benešovské nemocnice někteří řidiči za parkování nezaplatí

Benešov - Za odstavení osobního automobilu si řidiči u nemocnice znovu zaplatí. Brána a vybírání parkovného na největší parkovací ploše u Nemocnice Rudolfa a Stefanie ustalo po té, co se nemocnice pustila do demolice hematologického oddělení a přeložení kabelů potřebných pro provoz parkovacího automatu a závory.

29.8.2016

Stát podruhé obere vlastníky půdy

Okradl je za komunistů, teď je oškube znovu. Za pozemky, které stát lidem kdysi sebral, jim nedá náhradní, ale jen směšně málo peněz. Půda prý došla, dozvídáme se poté, co statisíce hektarů od státu lacino získali zemědělci a překupníci. Na restituce je přitom pozemků ještě dost. Stát si chce ale půdu zcizenou vlastníkům za bývalého režimu nechat, aby měl rezervu pro své plány. Třeba na budování nových přehrad.

23.8.2016

V  e-shopech nakupuje už téměř 77 procent českých online spotřebitelů

Benešovsko - Češi nakupují nejenom v domácích e-shopech, ale také v zahraničních. Cena přitom už není tím hlavním kritériem, které rozhoduje. Důležitou se stává šíře sortimentu a kvalita a dostupnost zboží. Nejvíce přitom táhnou české spotřebitele oděvy, elektronika a hračky. Alespoň to vyplývá z nejnovějšího průzkumu společnosti PayPal a organizace GfK.

16.8.2016

Šéf Druchemy Jiří Daněk: Lidé nechtějí práci, chodí jen kvůli razítku

„Nedá se říct, že se nám lidi nehlásí na naše inzeráty. Ale podle mě ¾ lidí nechtějí jít do práce," říká šéf družstevního podniku Druchema Jiří Daněk, který se svým týmem odvrátil krach firmy před deseti lety a nyní oživuje její tradiční retro značky, jako je například lepidlo Herkules nebo barvy na vajíčka OVO.

14.8.2016

Cestujícím na Voticku jezdí teď autobusy o chvíli dřív

Voticko – Autobusový dopravce ČSAD Benešov upravil ranní spoj z Louňovic pod Blaníkem do Votic tak, aby do cílové stanice přijel čtvrt hodiny před šestou a mohli jej využívat zejména zaměstnaní, kterým práce začíná od šesti. Změna spoje je první vlaštovkou společných jednání obcí mikroregionu Voticko s vedením Středočeského kraje a odborem dopravy jeho Krajského úřadu i veřejných dopravců.„Na pracovních schůzkách zástupci obcí mikroregionu diskutovali o palčivých otázkách zdejší veřejné autobusové dopravy. Například řešili pravidelnou autobusovou linku do rychlíkové stanice v Olbramovicích a nedostatečnou obslužnost škol, lékařů, služeb a zaměstnavatelů ve Voticích," informoval předseda mikroregionu Viktor Liška s tím, že jednotlivé obce navrhovaly změny v jízdních řádech s cílem optimalizovat příjezdy a odjezdy ze svých sídel do Votic a dále směrem do větších měst a Prahy.

13.8.2016

Kvůli moderně možná zboří v Benešově nejspíš i Táborské kasárny

Benešov – Jste vlastníkem zahrádky v Benešově a chtěli byste z ní mít stavební parcelu na níž hodláte postavit rodinný dům? Až, ale vlastně jen, do konce letošního roku máte možnost o to požádat na Městském úřadě Benešov. Pak, po 1. lednu 2017, už budete mít smůlu a budete muset čekat dalších několik let. Kolik, to zákon neříká. Ale změna územního plánu Benešova číslo 1 přišla teprve loni v říjnu, přičemž nový územní plán byl schválený už v roce 2010. Trvalo to tedy pět let. Teď se chystá změna číslo 2. A přes to, že je nyní už vyhlášená, její schválení neočekávejte dříve, než v roce 2018 či dokonce 2019.

11.8.2016

Krajská vetrinární správa prověřovala restaurace, chyby našla i na Benešovsku

Benešovsko – Při poslední kontrole, kterou prováděli pracovníci středočeské Krajské veterinární správy v restauračních zařízeních na území kraje, objevili úředníci celkem devětadvacet pochybení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení