VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

1.11.2016

Benešov se zbaví restaurace Nová myslivna v Konopišti, k mání je za 12 milionů

Benešov – O tom, že se město někdy v blízké budoucnosti bude chtít zbavit restaurace Nová myslivna 
v Konopišti, hovořilo vedení radnice zatím jen neoficiálně. Teď tahle, pro mnohé nová a možná i překvapující informace, zazněla z úst starosty Benešova poprvé, jako hotová věc.

31.10.2016

EET už za necelé dva měsíce. Jste připraveni?

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Elektronická evidence tržeb je stále více a více diskutovaným tématem s tím, jak se blíží termín jejího spuštění. Už 1. prosince 2016 se do systému evidence tržeb zapojí v první fázi zhruba padesát až šedesát tisíc podnikatelských subjektů z oblasti stravovacích a ubytovacích služeb.

29.10.2016

Špatně usínáte a v noci se budíte? Pomůže vám spánková laboratoř

Benešov – Špatně usínáte, v noci se budíte a ráno vstáváte unavenější, než když jste večer uléhali do postele? Tak právě pro vás budou bezpochyby hodně zajímavé následující informace.

28.10.2016

Svazek obcí Podblanicko po letech ukončí svou činnost

Vlašimsko - Po třinácti letech skončí svou činnost mikroregion Podblanicko. Vlašimské zastupitele o tom informoval při veřejném zasedání předseda mikroregionu a vlašimský starosta Luděk Jeništa. Spolupráce města Vlašimi a okolních sedmi obcí při zpracování místních programů obnovy venkova se jeví jako nadbytečná a bude postupně administrativně likvidována po dobu několika následujících měsíců. Vlašimští zastupitelé rozhodnutí ukončení činnosti svazku obcí jednohlasně schválili.

27.10.2016

V benešovských Táborských kasárnách možná vznikne víceúčelové sociální centrum

Benešov – O tom, co s vojskem opuštěnou hlavní budovou někdejších Táborských kasáren, hovoří představitelé majitele, města Benešova, už dlouho. Vlastně už od doby, kdy celý pětadvacetihektarový areál v hodnotě přes 200 milionů korun, s řadou objektů, převedla Armáda České republiky bezúplatně na město. To se stalo v roce 2007 i když na tom AČR začala pracovat o tři roky dříve.V nejnovějších úvahách současného vedení města by se z objektu pro mužstvo mohlo stát multifunkční sociální centrum.

26.10.2016

Rekonstrukce mostu přes Želivku se kvůli armatuře protáhne až do 18. prosince

Brzotice – Docela obyčejné ocelové dráty určené do předpjatého betonu. Právě ty se nečekaně postavily do cesty časového plánu mostařů i úředníkům Středočeského kraje při rekonstrukci důležité silniční stavby překlenující želivské údolí. „Předpínací dráty nosné konstrukce byly v kolizi s polohou nových odvodňovacích otvorů. Ty jsme proto museli vyvrtat jinde, mezi dráty," vysvětlil pro Český rozhlas důvod zádrhele v harmonogramu prací Vlastimil Schovajsa ze zhotovitelské firmy. A právě kvůli takové neočekávané situaci bude ukončení rekonstrukce mostu, na silnici číslo 150, opět posunuto.

25.10.2016

V benešovské nemocnici se pacienti léčí na nových polohovacích postelích

Benešov - První várku moderních, elektricky polohovatelných lůžek využívají pacienti z benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie. Zdravotnický ústav nové vybavení získal díky dotaci Středočeského kraje, svého akcionáře. 

25.10.2016

Jednání v nemocnici o klientech Zdravotní pojišťovny MV převrat nepřineslo

Benešov – Kdo očekával, že schůzka vedení Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR s lídry benešovské Nemocnice Rudolfa a Stefanie, na téma poskytování zdravotní péče klientům ZP MV ČR přinese zvrat v nedávno nastolené praxi, musí být zklamán. Z jednání, které se odehrálo v pátek odpoledne, totiž pro klienty ZP MV nevzešlo nic nového. Potvrdilo jen to, že se pacienti nemocnice – klienti ZP MV ČR, už letos na řadu s plánovanou operací v Benešově nedostanou. A také to, že na ně přijde řada až po Novém roce 2017.

21.10.2016

Benešovské ANO chce Jaroslavu Pokornou Jermanovou udržet v radě města

Benešov – Pokud se první místopředsedkyně Sněmovny Jaroslava Pokorná Jermanová stane hejtmankou Středočeského kraje, odejde nejen z dolní komory parlamentu, ale, jak prohlásila pro ČTK už před volbami, vzdá se kvůli případnému střetu zájmů také funkce benešovské radní. Právě k tomu směřovaly v pátek 21. října při tiskové konferenci benešovské radnice dotazy na místostarostu města za hnutí ANO 2011 Jiřího Švadlenu. Své k tomu, o případném nástupci Pokorné Jermanové v radě, řekl také starosta Petr Hostek (ČSSD).

AKTUALIZOVÁNO
21.10.2016

Pivo do kelímku, párek na tácek. Budou hospody obcházet účtenky?

Pro ortodoxního pivaře je něco takového nemyslitelné: sedět v hospodě či na zahrádce a pít pivo z plastového kelímku. Se zavedením elektronické evidence tržeb (EET) se ale takové situace mohou množit.

20.10.2016

Petici proti otevření lomu u Lešan podepsalo na 800 lidí

Lešany – Šok před nedávnem zažili obyvatelé Lešan a jejich sousedé z Kamenného Přívozu, obce v okrese Praha – západ.Mezi těmito sídly chce soukromá firma GET otevřít na státem chráněném ložiskovém území nový kamenolom. Jeho dobývací prostor má výměru bezmála 20 hektarů s pomyslným středem na kopci Holé vršky. Ty jsou vzdálené jen zhruba půlkilometr od prvních domků lešanské osady Nová Ves. Holé vršky by těžbou zcela zmizely a tím by se nenávratně změnil tamní krajinný ráz. Příprava lámání granodioritu a křemenného dioritu, tedy pověstné posázavské žuly, jíž se někdy přezdívá i modrák, i těžba samotná, by pak okolí dalších dvacet let zásobovaly hlukem, zvýšeným dopravním zatížením a samozřejmě také prachem.

19.10.2016

Extrémně výhodný nájem tělocvičny v centru Benešova skončí Hvězdičce už letos

Benešov – Stejné podmínky podnikání pro všechny. Zní to sice hodně propagandisticky, ale v zásadě právě o to usiluje současné vedení města. To při nedávné prověrce starších nájemních smluv odhalilo anomálii, která se nemůže líbit dalším podnikatelům využívajícím nebytové prostory v majetku města. Ti totiž platí v souladu s radnicí vydanou cenovou mapou. Nájem je odstupňovaný s přihlédnutím ke vzdálenosti od centra. V něm je v centru doporučená cena 2400 Kč za metr a rok. Takové podmínky ale Hvězdička plnit nemusí. MC má totiž stále platnou smlouvu o pronájmu 332 metrů čtverečních v objektu někdejší restaurace Zelený strom na Malém náměstí. Provozuje tam tělocvičnu a platí za metr čtvereční a rok pouhých 10 korun českých.

18.10.2016

Pacienti jsou rukojmími sporu benešovské nemocnice se ZPMV o peníze

Benešov – Jste klientem Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR? Pokud váš zdravotní stav nevyžadoval akutní zákrok, máte smůlu. V benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie, ale také v některých jiných nemocnicích, letos už neuspějete. Právě s takovou zkušeností se na Benešovský deník obrátila klientka ZPMV, která se z nemocnice vrátila s nepořízenou. Dorazila tam po třech týdnech od objednání na vstupní vyšetření. S podobnou zkušeností se podle pracovnice benešovské pobočky ZPMV, na ni v pondělí 17. října obrátila o pomoc řada dalších klientů. „Před chvílí mi do ordinace přišel rozezlený pacient, který v nemocnici také nepořídil," uvedla v pondělí před polednem týnecká lékařka Alice Čečilová.

18.10.2016

Vlašimský seminář poradí lidem, jak ušetřit za teplo

Vlašim – Zajímají vás úspory energie a chcete dotaci na investice do vašeho bydlení? Chtěli byste se dozvědět více o změnách vytápění nebo zateplení?

15.10.2016

Den zdraví prožili Sázavští společně s lékaři a sestrami z benešovské nemocnice

Sázava – Na náměstí Voskovce a Wericha se v rámci celosvětových Dnů zdraví sešli obyvatelé města se zdravotníky z benešovské nemocnice. Ale nejen s nimi. Do města přijeli také policisté, studentky Střední zdravotnické školy v Benešově, pracovníci BESIPu a zdravotní pojišťovny. Velké množství návštěvníků, které i přes chladné počasí v úterý na náměstí přišlo, si mohlo užít spousty aktivit.

14.10.2016

Oslavu 145 let trati z Prahy do Vídně si mohou připomenout i v Čerčanech

Čerčany – Pohádky o mašinkách, Páni kluci, Železný dědek a mnoho dalších filmů s dopravní tématikou uvidí v sobotu 15. října návštěvníci čerčanského biografu. Ten pro ně od 10 do 18.30 promítne snímky v rámci Regionálního dne Pražské integrované dopravy.

14.10.2016

OBRAZEM: Pohádky dětem četli také profesionální hasiči z Benešova a Vlašimi

Benešovsko – V požárních stanicích ve Vlašimi a Benešově se na stovku dětí z vlašimské mateřinky Kolonka a benešovské Berušky sešla s profesionálními hasiči. Ti jim, stejně jako jejich kolegové po celé České republice, četli z Hasičských pohádek.

13.10.2016

Budoucí mistři cukráři, číšníci a kuchaři soutěžili ve vlašimském zámku

Vlašim - Celkově už podesáté se ve čtvrtek 13. října ve vlašimském zámku, v tamní SOŠ a SOU, sešlo 55 studentů z dvanácti specializovaných středních škol a učilišť nejen Středočeského kraje, aby soutěžili v gastronomickém klání o Pohár blanických rytířů.

13.10.2016

Do benešovské nemocnice se veřejnost starou bránou už brzy nedostane

Benešov – Nemocnice Rudolfa a Stefanie bude mít vedle citlivě opraveného kamenného tarasu v Máchově ulici, další parádní část oplocení areálu. Vzniká rovněž v Máchově ulici a bude obdobné, postavené z velkých kamenů oddělených vymazanými spárami. Začíná u trafostanice u staré, původní nemocniční brány. Končí pak o nějakých dvacet metrů nížeji u soukromé kliniky. Hotové bude v listopadu.

12.10.2016

Krajské volby přinášejí i pro obyvatele Benešovska naději na zlepšení dopravy

Benešovsko – Doprava a vyřešení s ní souvisejících problémů obyvatel obcí a měst, měly jako hlavní téma předvolebních agitek všechny strany kandidující v centrální části Čech v krajských volbách. A jejich výsledky pak dávají naději, že se to nakonec podaří. K řešení dopravních potíží by pomohla také urychlená realizace alternativních komunikací a ne jen stálé lpění na dostavbě dálnice D3 z Prahy na jih Čech.

7.10.2016

Asistenta pedagoga zaplatí předškolákům 
v Ratměřicích Evropská unie

Ratměřice – Mateřská škola Ratměřice se rozhodla jako první školské zařízení v regionu čerpat prostředky z fondů Evropské unie na školního asistenta. Dotační peníze poslouží také na výměnu zkušeností mezi pedagogy z dalších dvou mateřských škol a na semináře zaměřené na další vzdělávání pedagogických pracovníků.

5.10.2016

Benešovští chovatelé opouštějí Rosův mlýn neradi, co bude dál, netuší

Benešov – I když starosta Benešova Petr Hostek ujišťuje, že nikdo z benešovské radnice nechce likvidovat spolkovou činnost ve městě a chce ji naopak ještě více rozvíjet, chovatelé drobného zvířectva, kteří se už třiatřicet let scházejí v Rosově mlýně, tomu příliš nevěří. Už proto, že město nařídilo chovatelům, aby Rosův mlýn, samotu u výpadovky z Benešova na Sázavu, opustili. Mají na to zhruba tři měsíce. Do konce roku mají místo uvést do původního stavu. Tedy bez různých přístaveb, které tam členové základní organizace ČSCH Benešov za mnoho let užívání postavili.

4.10.2016

OBRAZEM: Zahájení provozu nového CT v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie

Benešov - Nový, k pacientům výrazně šetrnější počítačový tomograf, začal sloužit v uterý 4. října 2016 veřejnosti v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov.

4.10.2016

Na zimním stadionu se budou potit nejen bruslaři, ale také naháči

Benešov – Smělé plány začal po svém nástupu do Městských sportovních zařízení Benešov realizovat jejich nový ředitel Petr Kotouč. Z útrob jednoho z největších a na údržbu a provoz také nejnáročnějších sportovišť ve městě, zimního stadionu, zmizely tuny materiálu, který by se hodil do skanzenu ve stylu osmdesátých let minulého století. Pokoje hotelu uvnitř stadionu, které mohly sloužit nejen návštěvníkům Benešova, ale především jako zázemí pro sportovní prázdninové kempy mládeže i dospělých, začínají procitat. Dostanou novou podlahovou krytinu, nábytek, ložní prádlo a dokonce i nová okna a dveře.

3.10.2016

Benešov vyčlenil 12 milionů na nákup opuštěné učňovské školy v centru města

Benešov – Další rozpočtové opatření, už třetí v letošním roce, schválili zastupitelé města. Proti nebyl ani finanční výbor. Důvod takové jednoty byl více než jasný.

30.9.2016

Tradiční průmysl v Česku skomírá. A uvolňuje místo montovnám

Část stojírenského holdingu Vítkovice, ČKD Praha DIZ, Kovosvit MAS, jeden z následovníků Škody Plzeň Pilsen Steel i výrobce letadel Let Kunovice. To je pět tradičních značek českého průmyslu, které v současnosti čelí existenční krizi. Možná tedy v přímém přenosu sledujeme závěr transformace české ekonomiky zahájený po listopadu 1989. Kdo se včas nepřizpůsobil novým poměrům nebo se dál jednostranně orientoval na východní trhy, dnes zápasí o přežití. Svou roli v ekonomice naopak posilují podniky se zahraničními majiteli, na které často pasuje hanlivý termín montovny.

30.9.2016

Na benešovském zimním stadionu už nezmrznou, ale také si nezakouří

Benešov – Poznali by současnou podobu zázemí benešovského zimního stadionu ti, kteří se tam ještě 
z kraje roku honili za „gumovým nesmyslem"? Pokud by při tom zavřeli oči, určitě. Podle typického odéru z vysychající propocené hokejové výstroje. Při vizuální prohlídce by si ale mysleli, že jsou někde jinde. Rozhodně ne v Benešově.

29.9.2016

Česko se stalo montovnou Evropy. Pět dopadů, které to na nás má

Na makroekonomických číslech něco nesedí. Česko vykazuje slušný růst ekonomiky, tažený hlavně průmyslovou výrobou a exportem. Navzdory tomu dál působíme v rámci Evropské unie jako chudí příbuzní s průměrným hrubým příjmem 27 tisíc korun, tedy v přepočtu 1000 eur. Od roku 2008 se nám nedaří dotahovat Německo ani Rakousko. Za slušnými makroekonomickými čísly se totiž skrývá problém na mikroúrovni. Příliš mnoho podniků v Česku plní roli pouhé montovny, zatímco lukrativní výzkum a vývoj i marketing a dodávku zákazníkovi zajišťují zahraniční mateřské koncerny.

28.9.2016

Starosta Benešova Petr Hostek nabídne MC Hvězdičce novou smlouvu

Benešov – Jako gentlemanskou označil starosta Benešova Petr Hostek nabídku vedení města Mateřskému centru Hvězdička. To platí v městském objektu na Malém náměstí, kde provozuje tělocvičnu s plochou 332 metry m2 za rok nájem 3323 korun. Přitom cenová mapa města stanoví jako základní tarif v této části Benešova 2400 korun za metr a rok. Desetikorunu nájmu si centrum vymohlo na vedení města už v roce 2014 kvůli poskytování sociální služby, takzvané Sanaci rodiny. Jenže tuhle službu už neposkytuje. Nabízí ale jiné sociální služby. Desetikorunu nájmu za metr má podle nyní platné smlouvy hradit město ještě řadu měsíců. Do dubna roku 2019.

26.9.2016

Kterak chce ministr Jurečka „odklonit" státní dříví

Stát chce omezit vývoz surového dřeva. Podpoří proto nové pily, kterým zajistí surovinu ze státních lesů. Dřevaři a jejich sdružení ale takový zásah do trhu, který zvýhodní novou konkurenci, svorně odmítají. Vědí, že argument o snížení exportu kulatiny je jen zástěrka a ve skutečnosti jde o pomoc pro pár vyvolených. Státní podpora se šije především pro obří pilu Labe Wood, kterou Rakušané plánují postavit ve Štětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení