VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

19.12.2016

V Rosově mlýně přežijí staří chovatelé ještě rok, za tu dobu místo omládne

Benešov – Chovatelé drobného zvířectva se z Rosova mlýna, místa na okraji města, do konce roku vystěhovat nemusejí.K jásání přesto nemají důvod. Výpověď z nájmu, kterou dostali od města na podzim s tím, že musejí místo do konce roku uvést do původního stavu, totiž platí dál. Jen se o rok odsouvá. Rada města totiž vzala původní výpověď z letošního podzimu, zpět.

17.12.2016

Digitální transformace je pro firmy výzva. Ne všechny jsou na ni připraveny

Benešovsko - Vstoupit na světový digitální trh a uchopit jeho příležitosti představuje pro řadu firem po celém světě mnohdy velký problém pro firmy po celém světě. Navíc se řada z nich cítí digitální „revolucí" ohrožena. To ostatně dokládá i nedávný globální průzkum agentury Vanson Bourne pro Dell Technologies.

17.12.2016

Benešovský bar Labyrint v KD Karlov zůstane dál takový, jaký je nyní

Benešov – Když si obyvatelé města pročítají na internetu zprávy z neveřejné schůze městské rady, dozví se i to, že rada schválila odkoupení vybavení baru Labyrint Kulturním a informačním centrem Benešov. Bez DPH za 800 tisíc korun českých.

15.12.2016

Benešovu objekt školy v Husově ulici nejspíš někdo vyfoukne

Benešov – Velké naděje na získání opuštěné střední školy v Husově ulici, které si Benešov dělal ještě na jaře, pomalu hasnou. A to přes to, že město o získání dvou objektů stále stojí. Poslední informaci, kterou benešovská radnice od majitele nemovitosti, Svazu českých a moravských spotřebních družstev (Coop) má, je ta, že mu jiný zájemce nabízí víc, než město. „Velice rádi bychom se dozvěděli, kolik nabízí, protože věřím tomu, že bychom byli schopni cenu dotlačit," uvedl ve čtvrtek 15. prosince dopoledne starosta Benešova Petr Hostek.

14.12.2016

VIDEO a FOTO: Benešov své teplárně hledá strategického partnera

Benešov – Kvůli snížení ceny tepla pro obyvatele města hledá radnice strategického partnera pro svou obchodní společnost Městská tepelná zařízení (MTZ) Benešov. Právě tuhle cestu, jíž se chce město vydat v následujících patnácti letech, potvrdila při posledním letošním jednání zastupitelstva většina z komunálních politiků. Ruku pro ni zvedlo 16 ze čtyřiadvaceti přítomných. Proti hlasovali jen tři, dalších pět se hlasování zdrželo. Schválenou cestu, jednu ze tří možných, prosazuje vládnoucí koalice ČSSD, ANO s podporou TOP 09 a KSČM. Jinou možnost, jíž je vlastní financování z kasy MTZ, bez vstupu strategického partnera, ale hájí současná opozice z ODS, VPM a STAN.

11.12.2016

Sokolník Jaroslav Pelíšek: Nejde nám o kořist

Konopiště – Organizátorem víkendových Vánočních sokolnických lovů byl Jaroslav Pelíšek. Deníku odpověděl na několik otázek.

9.12.2016

Do hřiště s umělou trávou a tím i do mládeže vloží Benešov miliony

Benešov - Jestliže si fotbalový SK Benešov chce udržet prestižní postavení Sportovního centra mládeže (SCM) a Sportovního střediska mládeže MŠMT i nadále, potřebuje kvalitní zázemí. A to má i díky hřišti s umělou trávou na stadionu u Konopiště.

6.12.2016

Nemocnice v Benešově si dlouhodobě drží vysoký standard

Benešov - Nemocnice Rudolfa a Stefanie patří dlouhodobě mezi českými zdravotnickými ústavy k nejlepším. Takové konstatování není jen subjektivním projevem sebevědomí managementu nemocnice, ale objektivním výsledkem celorepublikového projektu s názvem Nemocnice ČR 2016.

30.11.2016

Polská pobočka firmy Roto Group vybídla k podání nabídek na dodávku produktů

Benešovsko - Polská pobočka společnosti s ručením omezeným - Roto Group - v souvislosti s vyhledáváním produktů v oblasti zpracovatelského průmyslu, včetně hutních výrobků, klasifikovaných podle Vyhlášky Rady ministrů ze dne 29. října 2008 ve věci Polské klasifikace ekonomických činností, vybídla k podávání nabídek v rámci výběrového řízení na dodávku produktů se symbolem PKWiU 24.45.22.0.

30.11.2016

Glosa: Jak vyhubit venkov s pomocí EET

Je to proces, který má dvě fáze. První se jmenuje Babiš-podnikatel. Během ní se zkoncentrovala půdní držba a zemědělská výroba do té míry, že kdyby žil Masaryk nebo Antonín Švehla, usilovali by o novou pozemkovou reformu.

26.11.2016

V Gymnáziu Benešov se těší na tělocvičnu, stavět by se mělo začít v rioce 2017

Benešov - Gymnázium Benešov by se mohlo o novou školní budovu začít rozšiřovat už letos. Právě to naznačil při rozhovoru s ředitelem školy Zdeňkem Zahradníčkem krajský hejtman David Rath. Nebojte se, nic podstatného vám neuniklo. To jen Benešovský deník zapátral ve svém archivu a našel informaci, která zazněla při návštěvě tehdejšího středočeského hejtmana v Benešově. Psal se 7. leden 2009. V nové budově umístěné do zadního traktu školy, měla najít místo dominantně moderní tělocvična. Prostor by tam ale byl i pro šatny pro celou školu i učebny a školní informační centrum se žákovskou knihovnou. Dokonce se hovořilo i o školní jídelně.

24.11.2016

Hotel benešovského zimního stadionu chtějí mít celoročně plný

Benešov - Jako dynamicky se rozvíjející společnost označil při poslední tiskové konferenci radnice starosta města Petr Hostek (ČSSD) Městská sportovní zařízení Benešov.„Ředitel MSZ Petr Kotouč (na snímku před zastupiteli s detailním rozpisem položek žádosti o příspěvek) šlape do rekonstrukcí zásadních částí podniku s nesmírnou vehemencí," konstatoval před novináři starosta s tím, že aktivity kolem MSZ jsou vlastně pouze doháněním dluhů, které městská firma směrem ke svým zákazníkům, tedy sportovcům a jejich příznivcům, za čtyřiadvacet let spáchala. A kvůli tomu prý bude také potřeba jeho příspěvek v budoucnu navýšit. Na zimním stadionu brzy skončí obnova zázemí pro sportovce, ale také hotelové a restaurační části objektu.

AKTUALIZUJEME
23.11.2016

FOTO: Zdobení benešovského vánočního stromu trvá dva dny

Benešov - Celé dva dny trvá elektrikářům Technických služeb Benešov zdobení vánočního stromu. Ten v úterý 22. listopadu instalovali za pomoci těžké stavební techniky na Masarykově náměstí pracovníci firmy Sládek.

23.11.2016

Ceny bytů se v Benešově pomalu zvyšují, za čtyři roky vzrostly o sedm procent

Benešov – Ceny bytů v Benešově mírně rostou. Potvrdil to Tomáš Olbrich, jednatel realitní společnosti Re/max Drive. „Vývoj cen bytů v Benešově kopíruje trend vývoje cen v jiných městech Česka," uvedl Tomáš Olbrich. Specialista na reality současně potvrdil, že obecným důvodem takového stavu je volná měnová politika centrální banky. Stojí za tím ale také nadbytek volných peněz na trhu, potřeba lidí je investovat a rekordně nízká sazba hypotečních úvěrů. „V Benešově navíc platí, že nabídka bytů na trhu a to jak nových, tak těch starších, nepokrývá poptávku," vysvětlil Tomáš Olbrich a odhadl vzrůst cen bytů za poslední čtyři roky na zhruba sedm procent.

22.11.2016

V benešovské Husově ulici nejspíš zůstanou žulové kočičí hlavy dál

Benešov – Trochu mimo hlavní trend, jímž se ubírají městské a obecní úřady v celém Česku, se možná brzy vydá benešovská radnice.Takový krok „do neznáma" možná udělá díky starostovi Petru Hostkovi. Ten chce, aby byla v Husově ulici zůstala zachována kamenná dlažba. Hostka proto lze bez pejorativního nádechu označit jako staromilce, tradicionalistu, konzervativce nebo třeba i jako člověka renezančního. Právě to totiž už jednou prokázal. Jako ředitel Nemocnice Rudolfa a Stefanie nechal citlivě opravit hroutící se kamenný taras pod původní budovou benešovského špitálu v Máchově ulici.

21.11.2016

FOTO a VIDEO: V centru benešovského Masarykova náměstí se zazelenala tráva

Benešov – Žádné setí, ale jako je běžné na fotbalových stadionech pěkně už vzrostlá tráva pokryla v pondělí 21. listopadu odpoledne dva ovály uprostřed Masarykova náměstí. Instalace trávy srolované do úhledných válečků přivezených z Mělníka, trvala jen několik desítek minut.

21.11.2016

Na obnově Klášterky, parku v centru, se Benešov musí dohodnout s církví

Benešov – Něco, za něco. Vždycky to tak bylo a je tomu tak i v případě města Benešova a benešovské farnosti Římskokatolické církve.Právě kvůli naplnění staré pravdy, poskytuje Benešov část svého rozpočtu ve prospěch církve. Ta před nedávnem dostala od města další pobídku.

19.11.2016

Na Cyber Monday se bude utrácet víc než půl milionu korun za vteřinu

Benešovsko - Společnost PayPal očekává, že se v rámci takzvaného Cyber Monday, které letos připadá na pondělí 28. listopad, bude utrácet 2,5krát více než obvykle. Celkově budou letošní Vánoce více digitální.

19.11.2016

Sondy pod vlašimským zámkem napoví, jak po sesuvu postupovat při sanaci svahu

Vlašim – I když to tak na první pohled nemusí vypadat, sanace svahu, který s sebou při sesuvu před dvěma týdny strhl i část letního kina pod vlašimským zámkem, pokračuje. Bez ohledu na počasí. Kvůli ní do Vlašimi přijela ve středu vrtná souprava.

18.11.2016

Kvůli nedostatku vody se v týneckých osadách soutěží ve vrtání studní

Týnec nad Sázavou – Padesát tisíc korun jako spoluúčast domácností na výstavbě vodovodu, by měli zaplatit lidé z Pecerad, Zbořeného Kostelce, Podělus, Krusičanech Čakovic a Chrástu nad Sázavou. Hovořili o tom představitelé Týnce při schůzi v peceradské hospodě.

16.11.2016

Dotace na nové sady jen tak někdo nedostane

Honba za agrárními dotacemi vede do pekel. Jen výjimečně přináší ovoce, a to doslova. Nejen sadařům, ale i spotřebitelům. Díky evropským dotacím rostou česká jablka s pomocí menších dávek chemie, než by jinak ovocnáři do sadů cpali. Bez lákavé dotační podpory by se na šetrnější pěstování ovoce dalo jen pár nadšenců. Sólisté, kteří se z principu nechtějí nikde organizovat, mají ovšem smůlu. Kdo chce dotace, musí být členem profesního svazu. A to i když žádá o podporu na nový sad z českého rozpočtu.

14.11.2016

Trh práce v křeči. Dnešní nezaměstnané firmy nechtějí

Jaké je složení nezaměstnaných v Česku a kolik z nich má šanci nalézt práci? Na tyto otázky se snaží odpovědět ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) ve své analýze trhu práce. Závěry však nejsou zrovna příznivé. Nad úrovní přirozené míry nezaměstnanosti zbývá posledních 60 tisíc dostupných pracovníků, zatímco firmy a podnikatelé se marně snaží obsadit více než dvojnásobný počet volných míst.

7.11.2016

Sedmdesát osm procent podniků se cítí ohroženo digitálními startupy

Benešovsko - Podle v pondělí představeného nového průzkumu společnosti Dell Technologies se 78 procent podniků domnívá, že digitální startupy jsou nebo budou hrozbou pro jejich organizaci. Navíc téměř polovina (45 procent) dotazovaných globálních podniků se podle zjištěných výsledků obává, že je v příštích třech až pěti letech může převálcovat konkurence startupů zrozených v digitálním prostředí.

7.11.2016

Ředitel Posázaví Václav Pošmurný: Bez Čisté řeky by nevznikly další projekty

Týnec nad Sázavou – Ředitelem a zakladatelem obecně prospěšné společnosti Posázaví je Václav Pošmurný. Právě on odpověděl Benešovskému deníku při čtrnáctém Společenském večeru Posázaví na několik otázek.

6.11.2016

Jaký byl právě končící rok, hodnotilo Posázaví už počtrnácté

Týnec nad Sázavou – Velkoryse pojali pracovníci obecně prospěšné společnosti Posázaví svůj, už čtrnáctý společenský večer. Konal se, jak jinak, ve velkém sále Hotelu Týnec. Pozvanými hosty se zcela zaplnil v sobotu 5. listopadu večer.

5.11.2016

Benešovská radnice uvažuje o sloučení tří školních jídelen v jednu organizaci

Benešov - Efektivnější využití potenciálu školních jídelen a s ním i uspoření nákladů na provoz. Právě ty podle vedení města stojí za myšlenkou sloučení tří benešovských školních jídelen. Každá 
z nich je samostatnou ekonomickou jednotkou a každá má také svou ředitelku a účetní. Kromě nich samozřejmě i tým kuchařek.

4.11.2016

Benešov školu v Husově ulici asi nezíská, jiný zájemce za ni nabízí víc

Benešov – Jiným směrem, než si vytyčili lídři benešovské radnice, se prozatím ubírá nákup opuštěné školy v Husově ulici. V tuto chvíli to totiž vypadá, že místo Benešova školní objekty koupí soukromá osoba. A s tím na radnici i mezi benešovskou veřejností vyvstávají obavy, aby v objektu stojícím jen desítky metrů od gymnázia, základní školy a družiny, nevznikla další ubytovna v centru.

AKTUALIZUJEME
3.11.2016

FOTO a VIDEO: III. kladrubské neurorehabilitační interdisciplinární sympozium

Kladruby - Ve vyhlášeném Rehabilitačním ústavu Kladruby, hostí ve čtvrtek 3. a pátek 4. listopadu v pořadí třetí kladrubské neurorehabilitační interdisciplinární sympozium. V tělocvičně ústavu vznikly už první den konání sympozia expozice jednotlivých výrobců rehabilitačních a především robotických pomůcek. Při workshopu se tam prezentují jak firmy tuzemské, tak ty ze zahraničí. 

2.11.2016

O Městských tepelných zařízeních Benešov rozhodnou zastupitelé až v prosinci

Benešov – Cena tepla by měla být nižší, než je nyní. Právě s tímto argumentem vystoupil v pondělí 31. října před zastupiteli a veřejností starosta města Petr Hostek (ČSSD). Hovořil o tom v souvislosti s případným vstupem strategického partnera, který by do MTZ Benešov, s.r.o., výrobce a distributora tepla a teplé vody ve městě, měl přinést kapitál. Ten, v objemu 70 až 100 milionů korun, je potřeba na dokončení revitalizace celého topného systému města.

1.11.2016

Řidiči jsou odpovědnější, přezouvají auta na zimu včas

Benešovsko - Mnohem zodpovědněji se stavějí řidiči k povinnosti přezouvat z letních na zimní pneumatiky. Potvrdila to pracovnice benešovského pneuservisu BestDrive Kateřina Hrušková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení