VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

2.2.2017

Čeští senioři? Rádi cestují, jsou na internetu, mají často sex. A neživoří

Současní důchodci nechtějí jen hlídat vnoučata. Část z nich na to ani nemá čas.

31.1.2017

Češi jsou přeborníci v pití alkoholu. Umírá na něj 5000 mužů ročně

Roční bilance: 293 půllitrů piva, 95 sklenic vína a 173 velkých panáků. Na hlavu. Včetně kojenců. Disciplína, ve které nemají Češi konkurenci: pití alkoholu.

30.1.2017

Zpětné bonusy nemocnic. Finta, před níž kontroly zavírají oči

Přijdou tvrdé tresty, slibovaly ještě minulou zimu úřady. Na povrch totiž vyplulo, že některé nemocnice šidí – nakupují léky a materiál i za polovinu ceny, než kterou nafakturují pojišťovnám. Kam „uspořené" peníze putují, přitom nikdo nehlídá.

26.1.2017

Prokleté dluhy: zbankrotovalo už 100 tisíc lidí. Čeká je pět let živoření

Do osobního bankrotu by nově mohlo spadnout více lidí, navrhuje ministerstvo spravedlnosti. Materiál poslalo na vládu.

25.1.2017

Z benešovského KD Karlov mají peníze přestat unikat už letos

Benešov – Hodně vousatá je už vzpomínka na to, kdy se na schůzi zastupitelstva města poprvé projednávala potřeba odhlučnit Kulturní dům Karlov od okolí a současně vylepšit jeho tepelnou bilanci. O těchto slabinách předešlé vedení města vědělo, ale vzhledem k tomu, že celková rekonstrukce objektu měla stát přes 50 milionů korun, uskutečňovala se pomalu a jen po krůčcích. Ta poslední, kdy stavební dělníci odstranili nevhodné detaily z pláště budovy tak, aby se zamezilo zatékání dešťové vody, se uskutečnili v létě 2014. Rok na to nechalo vedení města vyměnit alespoň skla pláště objektu.

24.1.2017

Češi nebezpečně tloustnou. Na cukrovku umírá 3,5 tisíce lidí ročně

Až polovina lidí u nás se potýká s kily navíc. V nelichotivém žebříčku patří Česko ke světové špičce.

23.1.2017

Automatické sněhové řetězy. Nový vynález pochází z Česka

Pokud jste někdy nasazovali klasické sněhové řetězy, určitě vás napadlo, že by jejich montáž mohla být o trochu snadnější a rychlejší. Nový český vynález naštěstí splňuje obojí zmíněné.

19.1.2017

Češi berou neférově nízké platy. Proč nedostávají víc?

Místo hotových výrobků děláme jen polotovary. A za směnu toho zvládneme vyrobit méně než Němci.

19.1.2017

Rádi bychom zvýšili komfort nemocnice

Benešov - Nemocnice v Benešově je důležitá nejen pro pacienty z Benešovska, ale i pro lidi žijící v okrajových částech sousedních okresů. Předsedou představenstva Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, se po nástupu nového vedení Středočeského kraje, stal Pavel Pavlík (ODS).

17.1.2017

Stát pátrá po majitelích čtyř tisíc domů. Když se nepřihlásí, přijdou o ně

O vydání nemovitostí po sedlácích, emigrantech či obětech války žádají tisíce Čechů ročně. Uspějí jen stovky z nich.

15.1.2017

Jak být v práci 40 hodin týdně a nezbláznit se

Pracujete často deset hodin denně a přesto stále nestíháte? Pak si potřebujete lépe naplánovat pracovní den a využívat čas efektivněji. Za 40 hodin týdně byste měli pohodlně zvládnout náplň práce, pokud ji děláte správně. Jak na to, radí experti na efektivitu práce.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
12.1.2017

Pro české zákazníky je na internetu klíčová nejenom cena

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Pro české zákazníky je na internetu klíčová nejenom cena. Vyplývá to z průzkumu, který provedly společnosti PayPal a Ipsos mezi 28 tisíc spotřebiteli z 32 zemí, včetně České republiky a který se zaměřil na jejich zvyklosti při domácím a přeshraničním online nakupování. Že bude cena zboží nejdůležitější pro české spotřebitele, nebylo žádným překvapením.

12.1.2017

Středočeský kraj řeší nového šéfa benešovské nemocnice, hotovo má být v únoru

Benešov – Nejspíš to bude znovu více politická, než manažerská pozice. Právě tak Středočeský kraj obsazoval v minulosti post ředitele benešovské nemocnice. A právě k tomu se nyní znovu schyluje, i když proces instalace ředitele bude jiný, než posledně.

12.1.2017

Úspěšný rok Myšáka Mickeyho

Většina filmových studií má za sebou slabší rok, přesto se letopočet 2016 zapíše do dějin jako nejvýdělečnější ve filmovém byznysu. Velkou zásluhu na tomto zdánlivém paradoxu má především studio Walt Disney. Právě na jeho filmy se v uplynulých dvanácti měsících chodilo nejvíce.

10.1.2017

V Benešově chtějí letos utratit téměř miliardu. Kvůli tomu si půjčí 250 milionů

Benešov – Ve městě dosud nepoznanou částku na straně výdajů blížící se magické hranici jedné miliardy českých korun zařadilo vedení města do svých účtů pro rok 2017. Komunální politici rozpočet projednají ve středu 11. ledna ve velkém sále KD Karlov. O tom, zda výrazně schodkové účty města nakonec projdou, se můžete přesvědčit sami. Schůze politiků začíná v 18 hodin.

8.1.2017

Sedlák, který hostí uprchlíky, má problém. Hrozí mu vězení

Francouzský zemědělec, který hospodaří na hranicích s Itálií, pomáhá uprchlíkům. Porušuje tím ovšem francouzské zákony a hrozí mu vězení. Verdikt má padnout v únoru.

7.1.2017

I když se najdou i výjimky, z domácností mizí vánoční stromky na Tři krále

Benešov – Všechno má své zákonitosti. A má je i likvidace vánočních stromků. Podle tradice by ozdobený stromek měl zůstat v bytě do svátku Tří králů. Právě to je termín, kdy většina lidí opadávající jehličnan už doma „nemůže vystát." Proto se v ulicích objevují stromky jeden za druhým právě nyní, po 6. lednu.

7.1.2017

Benešov letos investuje do také škol a sportovišť

Benešov – Přivaděč vody Javorník – Benešov, intenzifikace ČOV nebo odbahňování Konopišťského rybníka. Tyhle velké akce v hodnotách desítek milionů, v případě přivaděče dokonce tří stovek milionů korun, má už Benešov za sebou. Ani pro letošní rok však rozpočtové kolonky výdajů prázdnotou nezejí.

6.1.2017

Také do Benešova dorazilo chytré parkování - smart parking

Benešov - Už na jaře se v Benešově bude řidičům parkovat o něco lépe. Ne proto, že skokově přibudou stovky míst pro osobní auta, ale proto, že začne fungovat systém takzvaného chytrého parkování. „Je to stejný projekt, který už běží v Kolíně," potvrdil při tiskové konferenci starosta Benešova Petr Hostek s tím, že se nestydí za to, že je projekt od Kolína obkreslený se vším, tedy i se stejnou firmou, která ho zavede nyní také v Benešově.¨Tam začne systém pracovat v samém centru města a nejméně půl roku ho bude Benešov využívat zdarma.

2.1.2017

Kraj vypíše výběrové řízení i na nového ředitele benešovské nemocnice

Benešov - Udrží si současný ředitel benešovské nemocnice Oldřich Vytiska svůj post? 

30.12.2016

Kupce konopišťské Nové myslivny vybere Benešov v únoru 2017

Benešov - Už na konci ledna by mělo být jasné, kolik zájemců se uchází o restauraci a hotel Nová myslivna v Konopišti. O novém majiteli pak rozhodne sedmičlenná rada města. Objekt s typickými šikmými střechami a prosklenými štíty, stojí na břehu Konopišťského potoka. Z hlavního a největšího parkoviště pod světově proslulým zámkem, kudy ke Konopišti prochází velká většina turistů, vede k Nové myslivě nový dřevěný most. Mezi uchazeči, kteří se o nepotřebný majetek města musejí hlásit o konce ledna 2017, je také současný nájemce Nové myslivny, Jiří Stibůrek.

29.12.2016

Zavření sedlčanské interny cítí i v benešovské nemocnici

Benešov – Před Štědrým dnem uzavřené interní oddělení nemocnice v Sedlčanech na Příbramsku, kterou provozuje společnost Mediterra, je velkým zásahem do systému základní lékařské péče tamních pacientů. Ale nejen jich. Citlivě se problém dotýká také benešovské nemocnice. Vždyť obě města od sebe dělí jen jednatřicet kilometrů. A právě Nemocnice Rudolfa a Stefanie by měla, podobně jako další krajská nemocnice v Příbrami, pojmout pacienty, kteří teď neuspějí v Sedlčanech. Podle Martina Kupky, náměstka hejtmanky pro zdravotnictví, už také obě krajské nemocnice pacienty ze Sedlčanska přijímají.

29.12.2016

Důchodci v Benešově dostanou dárek v podobě seniortaxi

Benešov – Nejen od svých blízkých na Štědrý večer, ale také od města dostanou dříve narození obyvatelé Benešova zajímavý, navíc velice potřebný a přínosný dárek. Benešov ho důchodcům sice nadal pod letošní vánoční stromeček, ale ani tak to nesnižuje jeho význam.

29.12.2016

Hromadné kontroly kotlů města ve středních Čechách neplánují

Středočeský kraj - Města v kraji neplánují hromadné kontroly kotlů v souvislosti s novelou zákona o ochraně ovzduší. Od ledna budou mít radnice pravomoc kontrolovat, čím lidé topí doma v kotlích. Podle měst se ale bude kontrolovat pouze na základě podnětů od obyvatel, plošné kontroly se nechystají. Někde i kvůli nedostatku úředníků.

29.12.2016

Prodej ryb ze stánků je v ohrožení. Kvůli EET

Benešovsko - Příští Vánoce nejspíš ubude přechodných, i když už obvyklých míst, kde si budeme moci koupit přímo z kádí vánoční kapry.Takové stánky provozuje v Benešově například i největší chovatel a prodejce živých ryb na Benešovsku, akciová společnost Líšno. I ta by se totiž už příští rok, při svém stánkovém prodeji, měla dostat mezi ty, kteří k obchodování potřebují elektronickou evidenci tržeb (EET). Jako první všechny „slasti" s tím prožívají v praxi provozovatelé restaurací. A v následujících měsících ji zakusí také další firmy.

27.12.2016

Jak se promítne změna benešovských příspěvkovek na s.r.o., se teprve ukáže

Benešov – Co přinese novoroční transformace dvou příspěvkových organizací města na obchodní společnosti? Na tuhle jasnou otázku existují odpovědi, které vyplývají z náhledu a názoru na danou věc. Vedení města, které změny navrhlo a v zastupitelstvu, kde má většinu, před nedávnem také snadno prosadilo, má jasno. Přerod má být cesta k lepšímu a to v obou případech. Tedy jak u Městských sportovních zařízení Benešov, tak u Kulturního a informačního centra Benešov.

23.12.2016

Vznik kamenolomu u Lešan je znovu téměř na svém začátku

Lešany – Na svém novém startu je záměr společnosti GET zřídit nedaleko Lešan kamenolom. Soukromá firma tam hodlá otevřít dobývací prostor především kvůli lákavému odbytu kamene na stavbu zamýšlené dálnice D3. V současné době ale musí kvůli požadavku MŽP doplnit a upřesnit posudek o dopadu těžby žuly a její přepravy na životní prostředí. A to přes to, že podle autora dokumentace posuzující vliv lomu na životní prostředí Daniela Bubáka, by se mělo kamenivo odvážet mimo zastavěná území a k jeho transportu využívat především koridor vzniklý samotnou stavbou dálnice D3.

23.12.2016

Most přes Želivku je po téměř půlroce znovu otevřený motoristům

Bernartice - Od odpoledne 20. prosince se po mostě přes údolní nádrž Švihov na Želivce, znovu jezdí. Konečně! Říkají si řidiči, kteří kvůli celkové uzavírce konstrukce spojující Středočeský kraj s Vysočinou, najezdili od začátku prázdnin stovky kilometrů navíc.

22.12.2016

Ke kádím s rybami zamíří také veterináři

Benešovsko - Vánoce v Čechách si už nelze představit bez kapra na sváteční tabuli. Také obyvatelé Benešovska tuhle prastarou tradici ctí. Proto se v těchto dnech vydávají ke kádím s rybami. A jakkoliv některé národy považují kapra za rybu nechutnou nebo dokonce jedovatou, právě tenhle šupináč, případně naháč, patří mezi Čechy k nejoblíbenějším.

20.12.2016

Sídla v Posázaví pomáhají s protipovodňovými opatřeními

Posázaví – Navrhnout protipovodňová opatření, která by rozložila zátěž v krajině tak, aby se eliminovaly dopady záplav na spodních tocích, a řešit zadržení vody v krajině ke zmírnění následků sucha, je cílem Studie odtokových poměrů v povodí řeky Sázavy.Připravují ji společně obce a města ve spolupráci s Povodím Vltavy a Lesy ČR. Koordinátorem této spolupráce je obecně prospěšná společnost Posázaví. Celkové způsobilé výdaje projektu činí 17,2 milionu korun. Celých 85 procent pokryje dotace Ministerstva životního prostředí. Zbylých 2,6 milionu korun by měli pokrýt zainteresovaní partneři. Milion korun dá do projektu Povodí Vltavy a polovinu této přislíbily LČR.Spoluúčast dotčených obcí a měst se vypočítává podle délky toků v jejich správních územích a počtu míst s kritickou hranicí ohrožení povodněmi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení