VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

14.5.2016

Privatizace bytů v Benešově bude nejspíš skromnější, než vedení města počítalo

Benešov – Městských bytů, kterých se Benešov možná už v dohledné době zbaví prodejem do rukou jejich současných uživatelů, bude pravděpodobně méně. Kolik, to zatím není jasné. Ale pokud se nakonec privatizovat skutečně začne, je možné, že město nabídne zájemcům méně bytů, než si současné vedení radnice na samém startu privatizační myšlenky představovalo.

13.5.2016

Ve výzbroji Islámského státu se našla munice z Vlašimi

Vlašim – Teroristický Islámský stát má ve svém arzenálu i munici z Česka. Potvrdil to terénní výzkum britské organizace Conflict Armament Research (CAR). Na syrských bitevních polích se po řádění IS našly lovecké a sportovní náboje typu 308 Winchester, které vyrobila vlašimská firma Sellier & Bellot v roce 1987. 

13.5.2016

Ředitel RÚ Kladruby Josef Hendrych patří do TOP 10 manažerů ČR

Kladruby – Kancelář ředitele Rehabilitačního ústavu Kladruby, světově proslulého zdravotnického zařízení na dohled od Vlašimi, zdobí řada diplomů. Tuhle zarámovanou galerii s grafickým vyobrazením pyramid, doplňují na druhé straně ředitelny pyramidy skutečné. Skutečné, i když proti těm egyptským nesrovnatelně menší. Navíc skleněné. Právě ty patří neoddělitelně právě k oněm diplomům.

12.5.2016

Starosta Benešova touží po novém zimním stadionu

Benešov – Přesně tak, jak stojí v titulku, lze přeložit poměrně častá vyjádření starosty Benešova Petra Hostka. Ten, nejen při tiskových konferencích radnice, ale také přímo při veřejné schůzi zastupitelstva města, dal už několikrát za příklad město Vlašim a jeho nový zimní stadion.

11.5.2016

Babiš napadl losovačku 
v Benešově. Město musí zaplatit pokutu

Benešov – Na pověst takzvané losovačky, nechvalně známé z karlovarského „náhodného" vybírání zhotovitelů veřejné zakázky, dojíždí nyní další města v Česku. Patří mezi ně i Benešov. „Ministerstvo financí došlo k závěru že forma losovačky není morální, i když ve své době bylo vše v pořádku," uvedl starosta Benešova Petr Hostek (ČSSD). Benešovu teď kvůli pravidlům, které Babišovo ministerstvo změnilo teprve nedávno, sportovní terminologií vlastně po zápase, hrozí pokuta 11 milionů. V době, o níž se jedná a kterou MF napadá, v roce 2011, právě losovačku použil i Benešov. Postup povolený zákonem mu pomohl v první ze svou fází tendru na zhotovitele intenzifikace čistírny odpadních vod a rekonstrukce kanalizace.

10.5.2016

Azylový dům v Benešově nebude určený azylantům, stavět se začne v roce 2017

Benešov – I když se o zřízení azylového domu v Benešově, pro lidi, kteří se ocitli náhle na ulici bez střechy nad hlavou, mluví už několik let, zatím to tak ještě zůstane dál. Než město začne přestavovat objekt v někdejších Táborských kasárnách, 
v němž kdysi sídlil štáb benešovské vojenské posádky, vytipovala radnice jiný objekt. Ten by chybějící zařízení, spadající do oblasti poskytování sociálních služeb, měl na čas suplovat.

7.5.2016

Voda podražila, Benešov prozkoumá smlouvu s VHS

Benešov – O necelých deset procent se pro obyvatele města v úvodu roku znovu zvýšila cena vody. Ještě na sklonku loňska vydávaly domácnosti za vodné a stočné za jeden kubík 72,23 koruny. Od nového roku pak platí za stejné množství 80,25 koruny.

6.5.2016

FOTO: Nádraží v Týnci nad Sázavou svítí novotou, jeho okolí čeká na úklid

Týnec nad Sázavou - Sto sedmdesát metrů dlouhé nástupiště zdobí vlakové nádraží po dokončení části jeho rekonstrukce. Právě to je pro cestující nejpodstatnější, protože se z nástupiště do vlaků dostanou bez pomoci druhých i ti, kteří mají problémy s pohybem.

6.5.2016

Rekonstruovaná ČOV 
v Benešově kontrastuje s původní kanalizací

Benešov – Zatímco čistírnu odpadních vod má město rekonstruovanou a zařízení je připraveno vyčistit odpadní vodu od až padesáti tisíc lidí, kanalizační síť zůstává stále ve stavu z hluboké minulosti. Zaostává technicky a nesplňuje ani předepsané normy.

5.5.2016

Prezident HK ČR Dlouhý: Příliv imigrantů může negativně narušit trh práce

Benešov – Rodák z českého hlavního města Vladimír Dlouhý nyní působí v soukromé sféře a věnuje se poradenské a pedagogické činnosti. V květnu 2014 byl zvolen prezidentem Hospodářské komory ČR.

4.5.2016

Benešovský zimní stadion se podobal džungli u Calais, tvrdí starosta Benešova

Benešov – „Hotel a restaurace zimního stadionu mi připomíná džungli u Calais." Právě tak, k nechvalně známému obřímu stanovému táboru u francouzského města, jemuž se přezdívá džungle, připodobnil starosta Benešova Petr Hostek část zimního stadionu. Podívat se tam byl v době, kdy nový ředitel Petr Kotouč, přebíral po odvolaném šéfovi Pavlu Khekovi Městská sportovní zařízení Benešov. „V hotelu se léta neuklízelo, všude se válely rozbité věci. V restauraci byly i po roce a čtvrt, po odchodu nájemce, ve vypnutých chladících boxech zbytky potravin. Z fotografií není nic cítit, ale ve skutečnosti bych zápach přirovnal k odéru z kafilérie. Všude stará zažraná špína. Jako policista jsem zažil kde co, ale tohle jsem ještě neviděl," popisoval starosta.

3.5.2016

Most přes Želivku začnou opravovat snad na podzim

Bernartice – I když Středočeský kraj loni v létě plánoval, že se most přes Želivku začne opravovat letos 
v dubnu a spojnice Benešovska a Havlíčkobrodska bude díky tomu uzavřená jen pět měsíců, nestalo se tak. A na jaře se s tím už ani nezačne. Pokud vše půjde podle nejnovějších úvah vedení Středočeského kraje, odstartuje oprava mostu na silnici číslo 150 nejdříve na podzim. Přitom hejtman kraje Miloš Petera optimisticky prohlásil, že má kraj na opravu silnic slíbeny 3,3 miliardy. Ovšem kvůli opravě mostu, díla v hodnotě 50 milionů korun, hodlá kraj požádat i o dotaci. A tu bude moci čerpat nejdříve na podzim.

2.5.2016

Anketu pro privatizaci bytů dodá Benešovu agentura

Benešov – Kvůli obavám
z nařčení ze zmanipulování pravidel prodeje části městských bytů, nebude anketu pro případné kupce sestavovat nikdo z Benešova, ale najatá agentura. Informovala o tom místostarostka města Nataša Bruková.  

29.4.2016

Komu připadnou Pražská kasárna v Benešově, ještě nikdo neví

Benešov – Běženci, mladá, začínající manželství, sociálně slabí, úředníci města, katastru nebo celní správy. To je výčet případného využití objektu bývalých Pražských kasáren v centru Benešova. Zatímco azylanti do středu města nepřijdou, což potvrdilo i Ministerstvo vnitra, které objekt od jeho vlastníka, Ministerstva obrany, na tyto účely požadovalo, to, zda připadne Benešovu, nebo ho získá katastr nebo celníci, není v tuto chvíli vůbec jasné.

28.4.2016

FOTO A VIDEO: V Čapím hnízdě se prezident Zeman zastal ministra Babiše

Tomice - Politici by si neměli hrát na vyšetřovatele, nebo dokonce na soudce a totéž platí i o novinářích. Tak právě s touhle myšlenkou se při návštěvě Čapího hnízda u Tomic ve čtvrtek 28. dubna prezident republiky Miloš Zeman opřel do některých ústavních činitelů, a jak je jeho zvykem, i do médií.

27.4.2016

Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý navštívil Benešov

Benešov - Linky na velkovýrobu pečiva a dopravní společnost si při své včerejší návštěvě města prošel prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý.

27.4.2016

Než opraví lávku přes Konopišťský potok, zaplatí nájemce Nové myslivny méně

Konopiště – Až do doby, než bude možné použít k příchodu do restaurace Nová myslivna lávku přes Konopišťský potok, která atypickou stavbu spojuje s největším parkovištěm v Konopišti, bude nájemce restauračního zařízení, benešovský podnikatel Jiří Stibůrek, platit za jeho užívání méně. Informoval o tom při tiskové konferenci radnice starosta Benešova Petr Hostek. „Protože mají hosté restaurace od parkoviště znesnadněný přístup, a v zařízení máme tak solidního nájemce, za což jsme rádi, upravili jsme mu po dobu, kdy bude lávka přes Konopišťský potok chybět, nájemné směrem dolů," vysvětlil starosta Benešova slevu na nájmu v restauraci Nová myslivna, která však platí už od 16. listopadu a skončit by měla v době dokončení opravy lávky, nejpozději na konci dubna.

26.4.2016

Česká úvěrová džungle nabízí RPSN od sedmi do 5000 procent

Benešovsko - Podle posledních statistik nepatrně ubývá lidí s úvěrem na krku, zvyšuje se ale objem peněz, který lidé bankám a nebankovních institucím dluží. To ukazuje na to, že si lidé půjčují stále více peněz, i to, že mnozí z nich splácejí jeden úvěr úvěrem jiným.

26.4.2016

Z Benešova jeli kvůli odpadkům na zkušenou do rakouského Štýrska

Benešov – Na to, jak to dělají jinde, se minulý týden ve středu dojeli k jižním sousedům do alpské země podívat zástupci Benešova. Kromě starosty Petra Hostka a místostarosty Jiřího Švadleny podrobnosti rakouského hospodaření s odpadky zjišťovali ještě ředitel technických služeb Benešov Bohumil Rataj, zastupitel Pavel Dvořák a ředitel Kulturního informačního centra Benešov Stanislav Dvořák. Důvodem služební cesty do města Aich-Assach v rakouské spolkové zemi Štýrsko ležící na úpatí alpských velikánů, bylo zjišťování, jak si tam dokáží poradit s neustále přibývajícím komunálním odpadem. Z toho, jaký je vývoj problematiky likvidace komunálního odpadu v Evropě a v návaznosti na evropskou legislativu i v Česku, je už nyní jasné, že dříve nebo později bude Benešov potřebovat nějaký zásadní krok k jejímu vyřešení.

22.4.2016

Ředitel MSZ Benešov Pavel Khek skončil, nahradil ho krizový manažer Petr Kotouč

Benešov – Nedostatky v účetnictví či evidenci majetku, které odhalil vnitřní audit plánovaný už bývalým vedením města z VPM, ODA a STAN v Městských sportovních zařízeních Benešov, zahájený po převzetí radnice ČSSD a ANO s podporou KSČM a TOP 09, vyústily v odvolání ředitele MSZ Pavla Kheka. Ten organizaci, která spravuje zimní i fotbalový stadion, tenisové kurty, veřejné tábořiště na Nové Živohošti nebo městské bazény, vedl od roku 1992 a jako člen ODS pracoval současně i jako radní města.

21.4.2016

Polámané stromky na týneckém nábřeží nahradí teď nová výsadba

Týnec nad Sázavou – Možná nechtěně, spíš ale úmyslně dostávají zabrat už několikaleté stromky vysazené v roce 2013 na levém břehu řeky Sázavy, rostoucí od týneckého mlýna směrem k Brodcům. Mladé duby letní, které zůstaly na břehu a rostou dál, vytvářejí optický předěl mezi řekou a novou cyklostezkou. Zhruba deset stromků je ale poškozeno tak, že je potřeba je vyměnit. Některé na místě původní výsadby už ani nejsou, což se dá, podle dvojnásobné mezery mezi jednotlivými stromky, už jen tušit. Jiné mají zase ulomenou korunku a zachoval se z nich jen pahýl. U některých doubků zase vandalům vadily větve, tak je alespoň zlomili.

20.4.2016

K obědu servírovalo vedení Benešova řízek s bramborem

Benešov - Co byste řekli, že snímek, kde starosta Benešova Petr Hostek (ČSSD) roznáší talíře s obědy, znamená? Zlí jazykové by bezpochyby určili, že jde o to, že se členové vládnoucí strany, v souvislosti s pravomocným rozsudkem určujícím uhrazení gigantického dluhu za záchranu Lidového domu, snaží pomoci své mateřské partaji „za každou cenu" a kvůli tomu si „střihnou" i nějaký ten „vedlejšák."

19.4.2016

Češi zjistili, jak ušetřit 1500 korun na povinném ručení

Benešovsko - Zásada číslo jedna zní, za povinné ručení můžete vždy platit méně, než platíte. Zásada číslo dvě je pak o tom, že i levnější povinné ručení umí nabídnout služby, které byste od něj nečekali. Například asistenční služby. Vyplývá to z aktuálního porovnání cen povinného ručení online srovnávačem cen finančních produktů a energií Porovnej24.cz.

18.4.2016

Týnecká ZŠ vstoupí do nového školního roku zase o kus větší

Týnec nad Sázavou – Po půlstoletí, přesněji po 53 letech, se kapacita základní školy zase zvětší. Město naplánovalo rozšíření školy a díky přiklepnutým dotacím, se může pustit do díla. „Žádali jsme o dotaci na Ministerstvech financí a také školství," potvrdil místostarosta Týnce Bedřich Pešan s tím, že zpráva z MF městu před nedávnem oznámila, že pro letošek Týnec získal příspěvek na rozšíření školy více než 6,5 milionu korun a na následující rok pak dalších 12 milionů.

18.4.2016

Pohodlí při sběru odpadu končí, Vlašimští platí za neukázněné

Vlašim – Jarní úklid už nebude pro obyvatele města jednoduchý jako dříve. Praxe dlouhodobě přistavených velkoobjemových kontejnerů, do nichž Vlašimáci vyhazovali vše, co v domácnosti dosloužilo, skončila. Vlašimská radnice se rozhodla změnit léta zaběhnutá pravidla. „V letošním roce přistupujeme ke změně v této praxi, a to ze dvou závažných důvodů. Jednak se náklady na tyto akce, které se prováděly třikrát do roka, neustále zvyšovaly a loni jsme se dostali na částku jeden a půl milionu korun, ale hlavně jde o nekázeň některých občanů. Plné kontejnery nebyly později na skládce přijímány pro neodpovídající obsah," vysvětlil důvody změn vlašimský starosta Luděk Jeništa s tím, že po odmítnutí pracovníky skládky putovaly kontejnery k přetřídění.

17.4.2016

Dvojí přihlášky do mateřských škol ve Vlašimi komplikují zápisy

Vlašim – Už během tohoto týdne se uskuteční zápisy dětí pro následující školní rok do všech mateřských škol ve městě.Přijímací řízení absolvují předškoláci ve čtyřech mateřinkách ve Vlašimi a jedné v Domašíně, a to v úterý a ve středu. Pro rozhodování o přijímání dětí platí jednotná kritéria. „Dvě třídy nám odcházejí do první ročníků základních škol, takže budeme přijímat zhruba pětapadesát dětí," informovala ředitelka největší mateřské školy ve Velíšské ulici Alena Matějovská. Současně doplnila, že při přijímání mají přednost děti v posledním roce před školní docházkou a potom děti z Vlašimi a spádových obcí patřících k městu.

16.4.2016

Vlašimské placené parkování v centru rozděluje veřejnost

Vlašim – Od počátku dubna se nově v ulici Komenského platí za odstavení automobilu. Majitele plechového miláčka vyjde půlhodinové parkování na hlavní obchodní ulici třeba před bankou, lékárnou, restaurací či obchodem na pětikorunu. Je ovšem možné zaplatit i méně. Tam, kde jste dřív sotva kdy získali místo k stání, je dnes volných míst dostatek. Můžete si dokonce vybírat, abyste to z obchodu ke svému vozu neměli daleko. A jaké jsou zhruba týdenní zkušenosti vlašimských motoristů? „Je to jen další krok k umrtvení centra. Už teď sice nemáme v centru města tolik aut, ale zato máme plno prázdných obchodů a jejich nešťastných majitelů, kteří nemají nájemníky a tím pádem na údržbu domu. Život se přesouvá do Tesca a podobně," napsal na sociální síti Jiří Sauer s tím, že řetězec z peněz utržených ve Vlašimi zpět neinvestuje nic, zatímco tržby v obchodech v centru by podporovaly místní obchodníky.

16.4.2016

Benešovskou Antuškovou ulicí projedou auta po rekonstrukci plynovodu v máji

Benešov - Ještě dva týdny, tedy zhruba do začátku května, budou oklikou jezdit motoristé, kteří ke své cestě běžně využívají Antuškovu ulici. 

15.4.2016

Benešovu bude dotace shánět dál Posázaví, ale možná nejen to

Benešov – Na začátku roku, krátce po té, co v čele benešovské radnice stanuli členové ČSSD a ANO 2011, naznačovali vítězové, že dotace namísto dosavadní praxe zavedené VPM a ODS, nejspíš už nebude městu shánět obecně prospěšná společnost (o.p.s.) Posázaví, ale zvládnou to sami úředníci. Jenže neuplynul ani půlrok, a noví šéfové radnice přistoupili na zaběhnutý rituál svých předchůdců. Potvrdila to poslední schůze zastupitelů. Ti odhlasovali přidělení neinvestiční dotace na zajištění provozu o.p.s. Tu podporovalo město Benešov v posledních letech částkou převyšující 1,6 milionu korun za rok. Tentokrát, jak uvádí usnesení rady města ze 17. března, to měla být na celý rok částka čtvrtinová, přesně 413 125 korun. Na schůzi zastupitelů se ale ukázalo, že ze zápisu rady vypadl dovětek, že se jedná o částku za čtvrt roku. V součtu za rok půjde tedy znovu o sumu více než 1,6 milionu korun, vypočtenou jako násobek počtu obyvatel a částky 100 korun.

11.4.2016

Benešov už žádá Ministerstvo obrany o Pražská kasárna

Benešov – Objekt bývalých Pražských kasáren chceme. Právě to deklarovali svým hlasováním komunální politici při schůzi zastupitelstva. Vedením města předložený návrh na podání žádosti o bezúplatný převod objektu z Ministerstva obrany, prošel bez připomínek. A už druhý den dokument putoval do Prahy. Město Benešov chce objekt využít jako jednu z částí svého úřadu. Nejlépe pro úředníky z budovy B, což je bývalé sídlo okresního úřadu a banky na Masarykově náměstí. Toto místo totiž pro potřeby odborů správních věcí, sociálního či dopravy, je naprosto nevyhovující. Zbavit se ho prodejem, vzhledem k tomu, že ho město získalo bezúplatně, nemůže. Ještě deset let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení