VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

15.7.2016

Benešovská Nemocnice Rudolfa a Stefanie hledá zdravotní sestry také na Ukrajině

Benešov – I když střední zdravotnický personál, především zdravotní sestry, chybějí v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie už dlouhou dobu, nyní se zdá, že by se mohlo začít blýskat na lepší časy. Benešovská nemocnice totiž začala sestry hledat mimo Českou republiku. To proto, že právě u nás jsou sestry dlouhodobě nedostatkovým zbožím, s čímž se potýkají prakticky všechna zdravotnická zařízení v ČR. A i když nemocnice podle jejího mluvčího Petra Ballka provádí proaktivní zaměstnaneckou politiku plnou různých zaměstnaneckých výhod a benefitů, ke kýženému cíli, tedy naplnění stavu personálu, to zatím nevedlo. Proto kvůli zajištění dostatečného množství kvalifikovaných pracovnic najela i benešovská nemocnice na model známý například z Německa. To na našem území pořádá náborové akce a němečtí zaměstnavatelé si u nás „vyzobávají" potřebné pracovníky. Bývají to z větší části vzdělaní lidé, především pak počítačoví odborníci nebo lékaři, tedy – „mozky".

14.7.2016

Zubní ambulance v benešovské nemocnici zavírá, vedení ústavu hledá řešení

Benešov – Personální situaci neřeší vedení Nemocnice Rudolfa a Stefanie pouze kvůli nedostatku zdravotních sester, ale nově sůl do rány ústavu přisypali také lékaři, stomatologové. Podle zprávy umístěné na webu benešovského zdravotnického zařízení právě nízký počet zubařů přináší v tomto měsíci výrazné omezení provozu oddělení.

13.7.2016

Školní mléko: české dotace na tlusté děti

Stát na jedné straně bojuje proti tloustnutí dětí, současně ve stále větší míře dotuje přeslazené a tučné mléčné výrobky pro školáky. Smetanových krémů dostávají žáci skoro šestkrát víc než před deseti lety.

13.7.2016

Nové vedení benešovské radnice projekt lesoparku Sladovka nezavrhuje

Benešov – Když na začátku března 2014 plánovalo vedení města revitalizaci prostoru Sladovky, území v sousedství zimního stadionu a areálu Koupadel, počítalo se vznikem dráhy pro inline bruslaře, hřiště na discgolf i rekreační zóny s vycházkovými pěšinami pro obyvatele města i turisty. Projekt se dostal v závěru loňska až ke stržení dvou můstků přes Benešovský potok. K jejich náhradě dřevěnými lávkami, jak bylo plánováno, ale už nedošlo.

12.7.2016

Ceny půdy dál rekordně rostou

O téměř 22 procent stouply v letošním prvním pololetí tržní ceny zemědělské půdy v porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku. Hektar půdy se v Česku nyní prodává v průměru za 207 tisíc korun.

11.7.2016

Důkaz ekonomického oživení? Index spodního prádla

Výkon ekonomiky nemusí měřit jen klasické statistiky jako HDP. Existuje i celá řada dost podivných ekonomických indikátorů. A podle některých se zdá, že opravdu špatné časy jsou za námi.

6.7.2016

OBRAZEM: Práce na rekonstrukci mostu přes Želivku nepřerušily ani svátky

Brzotice - Ani státní svátky uprostřed týdne nepřerušily práce na rekonstrukci mostu, který spojuje Středočeský kraja a Vysočinu.

4.7.2016

Benevolence v benešovském DDM skončí, "pendleři" budou muset přinést přihlášku

Benešov – Na nový, méně benevolentní režim, hodlá najet po prázdninách Dům dětí a mládeže Benešov. Důvodem takového opatření je snaha o eliminaci patologických jevů, které do otevřeného zařízení vnášejí některé děti. Ty DDM využívají jako své dočasné útočiště před odjezdem domů z místa školní docházky. Do DDM v Poštovní ulici totiž dosud může přijít kterýkoliv školák. Nemusí tam být ani přihlášen a dokonce o tom nemusejí vědět ani jeho rodiče.

2.7.2016

Před 40 lety začal Apple psát historii

New York - Ve čtvrtek 1. července 1976 začal Apple prodávat svůj první počítač označený prozaicky jako Apple I. Ačkoli to byla jen stavebnice s mikroprocesorem bez klávesnice a bez displeje, pro americkou firmu znamenala odrazový můstek k dnešnímu dominantnímu postavení ve světě technologií.

2.7.2016

Nová benešovská MSZ s.r.o. prý bude sportování občanů dotovat dál

Benešov – Éra Městských sportovních zařízení (MSZ) Benešov, jako příspěvkové organizace, kterou dotuje a udržuje při životě příspěvek z rozpočtu města, končí. Od začátku roku 2017 budou MSZ obchodní společností (s.r.o.).

1.7.2016

FOTO A VIDEO: Rekonstrukce silnice E55 se přiblížila k Benešovu

Bebnešov - Kdo si vystál dlouhé desítky minut 
v koleně aut líně popojíždějící k Benešovu po mezinárodní silnici E55, nejspíš si už takovou zkušenost nebude chtít zopakovat.

1.7.2016

Represi proti řidičům Benešov odkládá, nejdřív chce víc parkovacích míst

Benešov – Že je v Benešově, ostatně jako v kterémkoliv českém, moravském i slezském městě jeho velikosti nedostatek místa pro zaparkování aut, ví každý. A téměř každý si na tuhle situaci svým způsobem zvykl.

30.6.2016

O místo v prázdné škole v Husově ulici stojí hned tři benešovské organizace

Benešov – Co udělá zřizovatel Střední školy ekonomiky, obchodu a služeb Benešov v Husově ulici, Svaz českých a moravských spotřebních družstev s objektem po té, co na konci prázdnin škola definitivně ukončí svoji činnost? Právě tuhle otázku položil Benešovský deník jednateli společnosti Ludvíku Vomáčkovi. Odpovědi se ale nedočkal.

29.6.2016

Izraelský velvyslanec Gary Koren na Benešovsku navštívil továrny i klášter

Benešovsko - Vzhledem k tomu, že stát Izrael patří k významným obchodním partnerům Česka a patří i k jeho blízkým spojencům, není překvapující, že poslanec Parlamentu ČR Václav Zemek pozval na návštěvu Benešovska právě izraelského velvyslance Gary Korena.

29.6.2016

Oprava mostu přes Želivku uzavírá spojení mezi kraji, auta pojedou oklikou

Brzotice – Celých čtyřiadvacet kilometrů si k jinak běžné trase do zaměstnání musejí ode dneška přidat ti, kteří k tomu využívají most přes Želivku. Důležitá spojnice mezi Středočeským krajem a Vysočinou, je prakticky jediná v celé délce přehradního jezera Švihov s pitnou vodou pro Prahu i další sídla na trase dálkového vodovodu. Tři sta metrů dlouhý most na silnici číslo 150 mezi Brzoticemi na Benešovsku a Bezděkovem na Havlíčkobrodsku, je dlouhodobě v havarijním stavu. Ze sedmistupňové škály popisující technický stav, má inženýrské dílo šestku. Jeho uzavření a generální oprava už byly jen otázkou času.

28.6.2016

Oprava uzavírá most na silnici číslo 150 přes Želivku, auta jezdí oklikou

Brzotice – Celých čtyřiadvacet kilometrů si k jinak běžné trase do zaměstnání musejí od středy 29. června přidat ti, kteří k tomu využívají most na přes Želivku. Důležitá spojnice mezi Středočeským krajem a Vysočinou, je prakticky jediná v celé délce přehradního jezera Švihov s pitnou vodou pro Prahu i další sídla na trase dálkového vodovodu.

23.6.2016

Benešovská učňovská škola v Husově ulici končí, žáci o ní neměli zájem

Benešov – Osmaosmdesát let dlouhá historie učňovské školy v Husově ulici končí. Střední škola ekonomiky, obchodu a služeb Svazu českých a moravských spotřebních družstev Benešov, společnost s ručením omezeným (SŠEOS Benešov), jak zní celý její název, se totiž dostala do situace, kdy nebyla schopna plnit své poslání, tedy generovat zisk.

22.6.2016

Kvůli nedostatku pitné vody uvažují
v Chotýšanech o připojení na Želivku

Chotýšany – Na přivaděč pitné vody ze Želivky se nejspíš připojí také Chotýšany. S projektem nazvaným Skupinový vodovod Chopos seznámil tamní obecní zastupitele projektový manažer svazku obcí. Nyní je projekt již ve fázi, kdy proběhlo výběrové řízení na vypracování projektové dokumentace.

20.6.2016

Dozrávání jahod vázne, vláha plodům nechybí, zato sluníčko, moc

Benešovsko - Více tepla a sluneční záře by v těchto dnech potřebovali pěstitelé jahod. Zatímco loni žehrali na to, že je až příliš velké sucho a plody, na přelomu jara a léta především jahody, nevyrostou, tenhle problém letos řešit nemusí.

16.6.2016

K bioplynce u Pavlovic se znovu bude vyjadřovat veřejnost

Pavlovice – Ačkoliv je kolem záměru vybudovat poblíž Pavlovic na Vlašimsku bioelektrárnu v současnosti ticho, je to jen klid zdánlivý.Soukromý investor se totiž obrátil na nezávislou firmu, která měla do konce května zpracovat posudek dopadů na životní prostředí.

15.6.2016

Benešov obhájil pozici kvalitního úřadu

Benešov – Jak kvalitně pracuje benešovská radnice, mohou nejlépe zhodnotit její klienti, tedy občané, kteří potřebují tu a tam na úřadě něco vyřešit. Jenže, hodnotit práci pouze na základě dojmů občanů, může být zavádějící. Ne každý totiž na radnici uspěje tak, jak si sám, třeba i mylně, představuje. 

13.6.2016

Zbavte umírání stigmatu

Benešovsko - Hospic knížete Václava poskytuje svým pacientů všechny služby zcela zdarma. Tento projekt je zaměřen zejména na osvětu ve vztahu k umírání v regionu, kde tato služba nebyla dosud dostupná.

13.6.2016

Na vlašimském koupališti pamatují i na maminky s malými dětmi

Vlašim – Nově zrekonstruovaným hřištěm na plážový volejbal se může pochlubit vlašimské koupaliště, které první červnový den zahájilo letošní koupací sezonu. Hlavně maminky s malými dětmi potěší zbrusu nové slunečníky a svačinové altánky u brouzdaliště i možnost zapůjčit si lehátka.

13.6.2016

Benešovská radnice hodlá uprostřed prázdnin sloučit tři školní jídelny

Benešov – Další škrty ve výdajích města chystá jeho vedení sloučením tří školních jídelen při benešovských základních školách. Až dosud mají jídelny autonomii, jsou příspěvkovými organizacemi města nezávislé na školách, u nichž fungují.

11.6.2016

Ve Vlašimi zrekonstruují také čerpací stanici

Vlašim – Městský rozpočet pro letošní rok počítá opět s řadou investic. Ty by měly být podle vedení vlašimské radnice spíš menšího rozsahu. Vedení města chce investovat například do vodohospodářské infrastruktury, oprav místních komunikací a investiční peníze by měly přijít i školským, kulturním či zdravotnickým zařízením.

8.6.2016

Na benešovském náměstí si zájemci otestují zdraví

Benešov – Spojit příjemné s užitečným není pro pořadatelé akcí vždy lehký úkol. Bude se o to ve středu 8. června od 12 do 16 hodin snažit také tým lidí z Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. Právě tento zdravotnický ústav totiž pořádá akci nazvanou Den pro benešovské zdravotnictví. Ovšem nebude to pouze den pro zdravotnictví, nýbrž také den pro pacienty. Tedy pro každého z nás. Jak moc, potvrzuje také mluvčí benešovské nemocnice Petr Ballek. „Zájemci si budou moci nechat otestovat svůj zdravotní stav," uvedl mluvčí s tím, že každý, kdo bude chtít si vyzvedne prezentační kartu s vyznačením jednotlivých stanovišť.

7.6.2016

Sázavské sklárny Kavalierglass obnovily svou prodejnu ve Voticích

Votice - Malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo. I tak se dá parafrázovat výrok prvního pozemšťana na Měsíci Neila Armstronga, i když v tomto případě to platí především pro lidstvo české. Že ne? Ale ano!

6.6.2016

Most přes Želivku u Bernartic začnou opravovat před velkými prázdninami

Bernartice – Termínů, kdy se měl začít opravovat most na silnici číslo 150 spojující břehy nádrže Švihov se zásobárnou pitné želivské vody, bylo už několik. Teď je aktuální pondělí 27. června. Právě ten den cestáři zavřou důležitou spojnici Benešovska a Havlíčkobrodska a nasměrují motoristy na objízdné trasy. Ta pro osobní auta a autobusy povede přes Bernartice, Keblov, Hulice a Nesměřice. A právě z toho mají tamní obyvatelé velké obavy. „Silnice přes Hulice kapacitně nestačí," potvrdil pro ČRo starosta Hulic Martin Kapek s tím, že naději na zlepšení situace dostanou Huličtí po měsíci provozu a vyhodnocení jeho dopadů. „Pak může dojít k odklonu přes Trhový Štěpánov, kde je silnice nově opravená a kapacitně dostačující," uvedl starosta Hulic. Tři sta metrů dlouhý most, zařazený na sedmistupňové škále devastace na šestku, jemuž kvůli technickému stavu hrozí zavření, hodlá jeho vlastník, Středočeský kraj, opravit už dlouho. A i když kraj zatím nezískal slibované dotace, které by měly dorazit až na podzim, zahájí rekonstrukci mostu v hodnotě 50 milionů korun už před prázdninami.

3.6.2016

Blížící se léto na Benešovsku: přes trávu u silnic řidiči moc nevidí

Benešovsko - Pomaleji, než si řidiči, tedy uživatelé silnic představují, pracují cestáři při jejich letní údržbě. K té patří i sekání trávy v příkopech kolem komunikací. Právě bujně narostlá vegetace brání výhledu řidičů při vjíždění do křižovatek, ale také bezpečnému průjezdu silnic zvlněnými zatáčkami. Proč to tak je?

3.6.2016

Jednatel Pivovaru Ferdinand Petr Dařílek: Společnost není na prodej

Benešov – Je benešovský pivovar na prodej, nebo není? Tuhle zásadní otázku Benešovský deník položil jednateli akciové společnosti Pivovar Ferdinand Petru Dařílkovi v souvislosti s informací, kterou se před tím, možná jen jakoby náhodou, dozvěděl při jedné společenské akci. O prodeji jednoho z nejvýznamnějších podniků Benešovska a svým způsobem i Česka, hovořil na schůzce za přítomnosti řady dalších lidí jeden komunální politik. A protože to nebyl veřejný činitel jen z nějaké „Horní Dolní", ale ze sídla, které v regionu patří k nejdůležitějším, bylo možné tuhle zprávu považovat víceméně za ověřenou. Jenže tak úplně to pravda, jak se nakonec ukázalo, nebyla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení