BC Benešov - Sparta Praha 82:83 pp

Od začátku předváděla družstva velice dobrý basketbal s velkým množstvím střeleckých příležitostí. Postupem času začínala domácí děvčata získávat na soupeřem převahu. Jenže se jim nepodařilo vyjádřit více bodově, když zahodily velké množství jasných střeleckých příležitostí, ale také trestných hodů.

Druhý poločas se hrál ve stejné režii, ve vyrovnaném souboji odskočily hostující hráčky na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny na rozdíl pěti bodů. Vedení si Sparťanky udržovaly až do 37. minuty, kdy byl stav 65:71. Z domácím družstvem, už to nevypadalo příliš růžově, avšak výrazné zlepšení obrany dovedlo Benešačky k vyrovnání na 73:73 v poslední minutě. V té měla obě družstva šanci rozhodnout utkání ve svůj prospěch, ale ani jednomu z nich se nepodařilo vsítit vítězný koš a tak se šlo do prodloužení. V tom měli sice domácí hráčky výhodu pouze dvou týmových faulů proti pěti hostů, jenže jí nedokázaly využít. Naopak střílely zejména z nepřipravených pozic, čehož Sparťanky dokázaly využít, zejména pak Američanka Keizer, která v prodloužení zaznamenala osm z deseti bodů svého družstva. Domácí ženy sice ještě 16 vteřin před koncem vedly o bod, ale soupeřkám se devět vteřin před závěrečným hvizdem podařilo skórovat. Benešačky sice měly ještě dostatek času vstřelit rozhodující koš, ale poslední útok se jim hrubě nevydařil a odešly tak v letošní sezoně z domácí palubovky poprvé poraženy.

„V utkání jsme chtěli potvrdit velmi dobré výsledky z dosavadního průběhu sezony, bohužel soupeř hrál velmi dobře a dokázal využít našich chyb. Myslím, že jsme neodehráli špatné utkání, co se týká útoku, ale příliš nám nefungovala týmová obrana. Tak jak se nám podařilo zvládnout koncovky v předešlých vyrovnaných zápasech, tak teď tomu bylo zcela naopak. Měli jsme míč v držení, jak v závěru základní hrací doby, tak na konci prodloužení, ale obě akce jsme zahrály velmi špatně. Jedním z klíčových momentů byl také koš, který jsme v prodloužení obdrželi ze závěrem limitu 24 vteřin pro útok. Koš navíc následoval po jednoznačném útočném faulu hostující hráčky, který však rozhodčí neviděli. Po faulu musela ze hry také odstoupit naše klíčová podkošová hráčka Aneta Kratochvílová. Ale na to se určitě nemůžeme vymlouvat, utkání skončilo o bod a my jsme neproměnili dvanáct trestných hodů,“ zlobil se po zápase trenér Benešova Tomáš Vaněk.

Body Benešova: Rosenbaumová 29, T. Hřebíková 11, Koubová 10, Škvorová 10, Karmazínová 6, Kratochvílová 6, Ovsíková 6, J. Němcová 4, Martina Mazurová. Trestné hody: 30/18:18/14. Fauly: 19:24. Čtvrtiny: 22:21, 22:21, 14:19, 15:12 – 9:10.

BC Benešov - BA Sparta 57:78

V neděli se benešovské hráčky představily proti další Spartě, tentokrát BA Sparta, která vloni hrála domácí nejvyšší soutěž ŽBL a netají se ambicemi na návrat, čemuž odpovídá i jejich první místo v průběžné tabulce 1. ligy.

Domácím děvčatům se s favoritem dařilo držet krok až do závěru prvního poločasu, kdy ztrátou koncentrace v obraně dovolily hostům odskočit na poločasových 30:39.

Třetí čtvrtina byla pro domácí asi tou nejhorší v dosavadním průběhu soutěže. Sparťanky třemi trojkami v řadě doslova zdecimovaly morálku benešovských hráček, které ve třetí čtvrtině působily více jak odevzdaně a zaznamenaly pouhých šest bodů a hostující hráčky si v klidu vytvořily rozhodující náskok.

V poslední části hry došlo sice k mírnému zlepšení na straně domácích, ale to přes veškerou snahu vedlo pouze ke zkorigování konečného výsledku.

Stínem utkání je zranění rozehrávačky Ivety Škvorové, která musela po velmi nevybíravém zákroku soupeřky odstoupit a nebude moci nastoupit minimálně v třech následujících zápasech.

„S favoritem jsme se drželi zhruba jen 18 minut. Pak jsme přestali naprosto bránit a soupeř jednoduché pozice proměnil. Chybí nám větší spolupráce v obraně, kdy jedna hráčka je schopna zaskočit za druhou. Navíc jsme nasbírali velké množství ztracených míčů, tolik jich snad nebylo ani v předchozích zápasech dohromady. Věřím, že nás dvě porážky nezlomí a naopak budou pro nás motivací do dalších bojů,“ věří trenér Benešova Tomáš Vaněk a už se dívá dopředu: „Již ve středu nás čeká velmi těžké utkání, když ve 3. kole Českého poháru hrajeme proti účastníkovi ŽBL, BK Strakonice.“

Body Benešova: Kratochvílová 13, Škvorová 13, Karmazínová 10, T. Hřebíková 8, Koubová 5, Martina Mazurová 4, J. Němcová 4, Slachová 2. Trestné hody: 26/17. Fauly: 14:21. Čtvrtiny: 16:22, 14:17, 6:22, 21:17.