Ženy byly pět minut od druhého místa v základní skupině

Strakonice, Praha - Poslední dva zápasy základní části 1. basketbalové ligy odehrály benešovské hráčky ve Strakonicích a na pražské Folimance. Nakonec skončily na pátém místě, i když byly blízko druhé příčce

10.2.2009

Ilustrační fotoFoto: Lukáš Suchý

Strakonice B - BC Benešov 52:78
Strakonice nastoupily bez některých hráček, které se připravovaly na svoje nedělní v nejvyšší soutěži. To ale nesnižovalo důležitost utkání, kdy hosté měli sice jistou účast v play off, ale stále bojovali o postavení v první čtyřce, které by jim zajišťovalo lepší výchozí pozici. V úvodu sice benešovské hráčky dobře bránily, ale rychlé protiútoky, které si díky dobré obraně vytvořily, řešily až příliš zbrkle. Proto bylo skóre po první čtvrtině téměř vyrovnané. Ve druhé části Benešov zpřesnil svoji hru zejména v útoku, což vyústilo ve 33 vstřelených bodů. Na začátku druhého poločasu sice domácí děvčata změnila obranu, což na chvíli zbrzdilo rozjeté hosty, ale na zvrat to Strakonicím stačit nemohlo. Navíc si ve třetí čtvrtině odbyla svoji velmi úspěšnou premiéru v benešovském dresu žen dorostenka Martina Mazurová, která zaznamenala důležité body a její výkon je určitě příslibem do budoucna.

„Jelikož se zápas hrál již od 15 hodin a my neznaly výsledky ostatních soupeřů, vstupovaly jsme do utkání s odhodláním zvítězit a zachovat si tak ještě reálnou šanci na první čtyřku. Začátek byl sice z naší strany trochu rozpačitý, ale postupem času jsme hru zpřesnili a nedopouštěli se takového množství chyb jako na začátku. Radost mám také z výkonu Martiny Mazurové, které nastoupila poprvé za družstvo dospělých a vstup se jí povedl opravdu na výbornou,“ zářil po zápase trenér Benešova Tomáš Vaněk.

Body Benešova: Škvorová 14, Hřebíková 12 (1), Martina Mazurová 10, L. Mazurová 10, J. Němcová 10, Karmazínová 8 (1), Kratochvílová 8 (1), Čadková 6. Trestné hody: 11/9. Fauly: 11:20. Čtvrtiny: 13:14, 12:33, 17:19, 10:12.

VŠ Praha – BC Benešov 82:72
Tým VŠ Praha je složený z hráček tří účastníků nejvyšší soutěže (USK Praha, Tábor a Trutnov) a chce asi soutěž vyhrát, i když v případě postupu, by tyto hráčky musely hrát jen za své mateřské družstvo. Před zápasem platila pro benešovské hráčky jednoduchá matematika. Vítězství, které by se rovnalo senzaci, by jim zajistilo vynikající druhé místo v tabulce základní části, naopak porážka by je odsunula na pátou příčku, navíc by hned ve čtvrtfinále play-off narazily právě na VŠ Praha.
K překvapení všech přítomných to byl, ale Benešov, kdo hned od začátku začal diktovat vývoj utkání. Hostující hráčky dobře bránily a když se k tomu přidala nadprůměrná střelba v útoku, bylo z toho překvapivé, ale zasloužené poločasové vedení – 24:41. To přimělo domácí hráčky k většímu nasazení ve druhém poločase, začaly lépe bránit a pro Benešačky bylo stále těžší se prosadit proti výškové převaze domácích. Ani obrana už nefungovala tak jako v prvním poločase, Benešov často musel soupeřky zastavovat až za cenu faulů a soupeřky se začaly nebezpečně přibližovat. Jejich snažení vyvrcholilo asi pět minut před koncem, kdy se poprvé v zápas dostaly do vedení. V závěrečných minutách už hostující děvčata nenašla fyzické ani mentální síly na případný zvrat a vysokoškolačky si z trestných hodů vítězství pohlídaly. Ve čtvrtfinále tak narazí na svého posledního soupeře VŠ Praha. Play off se hraje na tři vítězné zápasy, a to 21. a 22. února v Praze, 7. března a případně 8. března v Benešově a 11. března v Praze.

„Do utkání jsme sice vstupovali s respektem k soupeřkám, které hrají naši nejvyšší soutěž, ale také s vírou ve vlastní schopnosti. Chtěli jsme uhrát slušný výsledek a pokusit se o překvapení. To se nám málem podařilo, odehráli jsme výborný první poločas, bohužel v tom druhém se domácí výrazně zlepšili, začali využívat své výškové převahy pod oběma koši a my jsme již na jejich hru nedokázali najít účinnou zbraň. V závěru nám možná chyběly i fyzické síly. K našemu slabšímu výkonu ve druhém poločase se navíc přidali nepřesní rozhodčí, kteří nám toho ve druhé půli příliš nedovolili, většinu našich obranných zákroků posoudili jako osobní chyby, které domácí trestali ze šestek. S jejich přístupem k utkání nemůžu souhlasit, fauly se přece nedají posuzovat podle známějších jmen soupeřek,“ zlobil se po zápase trenér Benešova Tomáš Vaněk na rozhodčí, přestože vybojoval s děvčaty historicky první play off žen v Benešově.

Body Benešova: Karmazínová 17 (1), Kratochvílová 11, J. Němcová 11 (1), Čadková 10 (1), Škvorová 10 (1), L. Mazurová 9, Hřebíková 4. Trestné hody: 18/16. Fauly: 19:20. Čtvrtiny: 13:20, 11:21, 26:17, 32:14.

10.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Masopustní veselí se nevyhnulo ani městysi pod Blaníkem.
9

OBRAZEM: Masky vítaly jaro pod Blaníkem

Vášní Aleny Jenšíkové je kamberské Muzeum venkova.
5

Muzeum venkova ukrývá rodinné poklady z bývalé továrničky

OBRAZEM: Při masopustním putování je důležité pečlivě rozložit síly

Maršovice – Pojedenácté se v režii ochotníků ze Zornice konal maršovický masopust. Počet masek tentokrát předčil jubilejní oslavy a bylo jich možná více, než padesát. Proti loňsku dorazili na koních tři mušketýři a v dodávce přišla o lásce a míru diskutovat také parta hippies.

Benešovští záchranáři by následky terorismu zvládli nejlépe

Benešov – Dva dny trvala prověrka záchranářských posádek, které se musely postarat o oběti simulovaných teroristických útoků. Mezi profesionálními záchranáři, členy Červeného kříže, mediky, hasiči a vojáky si nejlépe vedli benešovští pracovníci Zdravotnické záchranné služby.

Nehoda komplikuje dopravu na mezinárodní silnici E55 u Olbramovic

Olbramovice - Dopravní nehoda dvou osobních aut dnes, v sobotu 25. února dopoledne, výrazně omezila dopravu v Olbramovicích na mezinárodní silnici E55. Na místě zasahují hasiči a kvůli zraněným i zdravotničtí záchranáři.