ČAKOVICE – ŠACUNG BENEŠOV 6:0

Bez velkých ambicí přijel Šacung na půdu loňského vicemistra, který i letos patří velké favority nejvyšší soutěže. V sestavě chyběli marodi Doubrava, Kalas i Řehák. Přesto se čekalo, že citelně oslabený tým alespoň zabojuje a soupeře donutí k většímu nasazení. Žádný vyhraný zápas ani set a průměrné skóre 5:10 na set nasvědčuje, že utkání bylo hrou kočky s myší.

Hodně naznačily první debly. Že hostující Sekera s Flaksem na J. Kalouse s Kučerou nebudou mít nárok se čekalo, ale od Makary a Kadeřábka se proti Pachmanovi s J. Chadimem se očekával větší odpor. V obou trojkách hosté vzdorovali jen první set, neuspěli ani Hanuš, Flaks a Knytl, ani Makara, Kadeřábek a Voltr. V nepárové dvojici Knytl s Hanušem uhráli jen šest míčů a závěr utkání obstarala jasná výhra domácího Kučery nad Sekerou.

„Výsledek je samozřejmě bídný. I přes improvizované složení jsem alespoň od zkušenější poloviny sestavy čekal nějaký větší vzdor," povzdechl si trenér Šacungu Stanislav Voltr a dodal: „U některých hráčů mi chyběla bojovnost a navíc stejně jako v minulém utkání nás provázela obrovská kazivost. To nás strašně sráží do kolen."

Odčinit dvě poslední bídná představení mají benešovští nohejbalisté v sobotu 27. května, kde od 14 hodin doma (areál u fotbalového stadionu) hostí úřadujícího mistra z Karlových Varů. Předzápasem bude střetnutí béčka s Vrdy.

1. TJ Čelákovice 9 6 2 1 40:21 14
2. TJ AVIA Čakovice 8 6 0 2 42:24 12
3. NK CLIMAX Vsetín 8 4 3 1 39:30 11
4. MNK Modřice 9 3 4 2 45:38 10
5. SK Karlovy Vary 8 4 1 3 30:29 9
6. TJ Slavoj Český Brod 8 3 2 3 33:33 8
7. TJ České Budějovice 8 1 0 7 17:38 2
8. SK Šacung Benešov 8 0 0 8 15:48 0