Výkony se podřizovaly soupeřům

Mladá Boleslav, Varnsdorf – Basketbaloví kadeti vycestovali na svoje první venkovní zápasy. Utkání nabídla zcela odlišné výkony, výsledky, ale také pohled na benešovské hráče. S poslední Mladou Boleslaví se protrápili k výhře. Proti prvnímu Varnsdorfu se v okleštěné sestavě vyšponovali k ohromnému výkonu, ale nakonec padli po velmi dobrém výkonu až v prodloužení.

31.10.2014

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

MLADÁ BOLESLAV – BENEŠOV 45:54

Hostující hráči si snad před zápasem nastavili hlavy, že se utkání vyhraje sámo a úvod laxně darovali domácím. Po důrazném time-outu se vrátili hráči jako vyměnění. Agresivní obrana, rychlý přechod do útoku a velké množství zakončení dostávalo kadety znovu do hry. Velmi rychle smazali úvodní manko a z 9:2, otočili na 9:11. Jenže velmi nízké procento střelby hosty sráželo a nedovolilo odskočit do vedení. Druhá a třetí čtvrtina nabídla reálný obraz poměru sil. Hosté velmi dobře bránili, což jim umožňovalo vyrážet do rychlých protiútoků, kde však až velmi často žalostně selhávali. I přes velké kvantum neproměněných střel si po 30 minutách vybudovali Benešáci náskok (24:43). Závěrečnou desetiminutovku však kadeti absolutně nezvládli. Pod dojmem vedení si nepřipouštěli kolaps a doslova odchodili závěr utkání. Domácí začali stahovat bod po bodu náskok a ještě se mohlo odehrávat drama. To však hosté odmítli, zlepšili v závěru obranu a ubráni svůj náskok v poměru 45:54.

Body Benešova: Fučík 19, Bareš 13, Budil 11, Strachota 10. Čtvrtiny: 11:11, 5:15, 8:17, 21:11.

VARNSDORF – BC BENEŠOV 81:77 PP

Hostující tým vinou prázdnin a nemocí odjížděl na zápas s lídrem tabulky pouze v sedmi hráčích s touhou odevzdat, co nejlepší výkon a poprat se o dobrý výsledek. Úvod utkání vůbec nenasvědčoval, že Benešov je outsider. Pohyblivá sestava kadetů s vysokou úspěšností střelby dělala domácím velké problémy. Varnsdorf byl evidentně zaskočen a první čtvrtinu prohrál 11:14. Druhou čtvrtinu zahájili domácí velkým náporem a několika šťastnými střelami se dostali do euforie. Benešáci vůbec nedokázali v druhé desetiminutovce konkurovat domácím a jen přihlíželi, jak narůstá jejich ztráta. V poločase vedli domácí 40:26 a zdálo se rozhodnuto. Ještě v páté minutě třetího dějství nikdo nepochyboval o osudu utkání, protože domácí Pasovský zvyšoval na 50:30. V tu chvíli však Benešáci zapnuli na vyšší obrátky. V okleštěné sestavě limitované fauly začali bránit celoplošně s velkým počtem zisků, byli obětaví, hráli s nasazením a především zlepšili střelbu. Najednou jich bylo plné hřiště a domácím se rozpadala hra. Vše vrcholilo ve čtvrtém dějství, kdy hosté dotahovali ztrátu až do momentu 72:70 a tři vteřiny do konce. V tento moment byl faulován hostující benjamínek Dominik Papírník a dostal možnost dvou trestných hodů. V bouřlivé atmosféře proměnil chladnokrevně obě šestky a poslal zápas do prodloužení. Zde si hosté dlouho drželi mírný náskok, po vyfaulování dvou klíčových pivotů a nemožnosti střídat, si domácí vynutili několik šestek, které proměnili a vyrovnali. Necelou minutu před koncem pak rozhodčí otočil jasný out v neprospěch Benešova a domácí si po dalším získaném fauly již závěr pohlídali díky trestným hodům.

Body Benešova: Hála 23, Bareš 19, Fučík 15, Strachota 11, Papírník 6, Řejha 2, Suchý 1. Čtvrtiny: 11:14, 29:12, 17:22, 15:24 – 9:5.

„Odehráli jsme dvě naprosto odlišná utkání s různou kvalitou soupeřů. Bohužel náš výkon je pořád závislý na kvalitě soupeře. Čím lepší soupeř, tím roste i náš výkon. Daleko více jsem spokojen s utkáním s Varnsdorfem, který snesl velmi přísné měřítko a nás jen může mrzet, že jsme zápas nedovedli k výhře. Můžeme opět hledal problém u sebe nechat si domácí utéct až na 20 bodů je moc a opět stará známá písnička jsou trestné hody. V takovém zápase mít šestky 32:13 je katastrofa a mentální selhání všech kluků. Ale abych kluky jen nekritizoval musím smeknout a uznat jejich kredit za famózní návrat do utkání!," chválil i kritizoval své ovečky po zápasech trenér Benešova Tomáš Masár

TOMÁŠ MASÁR

31.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Czech Floyd v Benešově.
25

OBRAZEM: Na benešovském náměstí diváky uchvátili Czech Floyd

Stovky diváků sledovaly tradiční středověkou bitvu ve Vodním hradě v Budyni nad Ohří.

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Železný dědek se jede na nové trati

Maršovice - Předposlední neděli v srpnu již tradičně startuje jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice nesoucí název Železný dědek. Z důvodu probíhající modernizace dálnice D1 jsou však na velké části tradiční trati se startem a cílem v Soběhrdech naplánovány objízdné trasy, a tudíž museli organizátoři pro letošní rok zvolit úplně novou trať na Neveklovsku. „Závodníci v neděli odstartují z Maršovic a dle příslušné kategorie absolvují stanovený počet okruhů o délce 15,6 kilometrů. Nová trať je technicky a fyzicky velmi náročná a všechny závodníky náležitě prověří,“ říká ředitel závodu Tomáš Povolný.