LIBEREC – FLORBAL BENEŠOV 3:3

Liberec soupeřící s Benešovem o šestou příčku veteránské tabulky, nastoupil v poměrně nepočetné sestavě, ale s vidinou možnosti přeskočení soupeře v žebříčku. A byl protivníkem velmi nepříjemným. Hvězdou zápasu byl liberecký Havrda, který vstřelil všechny góly svého týmu.

Benešov začal opatrně, protože soupeř skvěle kombinoval, byl neustále v pohybu, měl více ze hry a ve třetí minutě skóroval Havrdou. Hráči od Konopiště se snažili kontrovat protiútoky, ale naráželi na skvěle organizovanou obranu Liberce.

Na 2:0 zvýšil Liberec na počátku druhé třetiny. Benešov však nesložil zbraně a snížil Čížkovským po přihrávce Hlaváčka.

Ve třetí třetině přebírali Benešovští postupně iniciativu a po skvěle sehrané standardní situaci doklepl střelu Fifky do sítě Panuška. Z vyrovnání se žlutomodří radovali pouhou minutu a půl. Pak opět zaúřadoval liberecký Havrda, když prostřelil brankáře Červa prudkou střelou k bližší tyči.

Benešov se ale nevzdal a po kombinaci první „lajny“ Suk – Čížkovský – Hlaváček, prvně jmenovaný vyrovnal a stanovil tak konečnou dělbu bodů.

Branky (asistence): Havrda 3 – Čížkovský (Hlaváček), Panuška (Fifka), Suk (Hlaváček). Přesilovky: 0:1. Střely na branku: 19:13. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2.

BENEŠOV – FORZA TATRAN 1:7

S hvězdným týmem, válcujícím veteránskou ligu zejména za podpory bývalých reprezentantů Jandáčka, Chloupka a Fuchse, mohl Benešov pouze překvapit. Přesto se prezentoval otevřenou hrou a určitě neudělal ostudu.

První gól padl až v závěru třetiny, právě z hole vítěze kanadského bodování florbalového mistrovství světa v roce 1996 Vladimíra Fuchse. Do konce třetiny do benešovské brány padl gól beckendovou střelou Zelenky k zadní tyči.

Ve druhé třetině, za stavu 0:4, snížil krásným průnikem přes téměř celé hřiště Bernas, ale Tatran přidal další dva góly a bylo rozhodnuto.

V závěrečném dějství si obě mužstva užívala hry, Benešov otevřenou hrou a Tatran kombinacemi až do téměř prázdné branky. Že se brankář Červ ve své kleci nenudil, o tom svědčí i poměr střel (30).

Branka Benešova: Bernas. Přesilovky: 0:1. Střely na branku: 17:30. Třetiny: 0:2, 1:4, 0:1.

Benešov: Červ – Fifka, Hrabě – Bernas, Slaba – Čížkovský, Suk, Hlaváček – Vojanec, Panuška, Pokorný.