LOKOMOTIVA LIBEREC – BC BENEŠOV 53:52

Utkání v liberecké sokolovně příliš pohledný basketbal nenabídlo. Oba týmy se velmi obtížně prosazovaly, a tak skóre narůstalo velmi pomalu. První čtvrtinu vyhrály domácí ženy, ale výraznější náskok si nevytvořily. Druhá i třetí část patřila benešovským hráčkám, které do poslední části vstupovaly se čtyřbodovým náskokem. Liberecká děvčata však velmi rychle v závěrečné části srovnala krok a začala přetahovaná o každý bod. Tu nakonec lépe zvládly domácí basketbalistky a mohly se radovat z těsné výhry 53:52. Hostující hráčky totiž nebyly schopni poslední čtyři minuty trefil koš.

„Vybrali jsme si zápas, ve kterém netrefíte ani stodolu. Po celé utkání jsme měli špatné procento střelby a naše trápení vyvrcholilo v poslední čtvrtině. Poslední bod jsme dali čtyři minuty před koncem. V posledních vteřinách jsme měli dvě šance na zvrat, ale obě střely jsme opět neproměnili," povzdechl si po prohraném zápase trenér benešovských žen Jakub Malý.

Body Benešova: Vondráčková 17, Kratochvílová 10, Remešová 9, Koubová 4, Hřebíková 4, Mašková 4, Hrušková 3 (1 trojka), Bryndová 2. Čtvrtiny: 14:11, 15:19, 14:17, 11:6.

MLADÁ BOLESLAV – BENEŠOV 58:76

Na zápas odcestovalo pouze sedm benešovských hráček. I tak však měly v zápase roli favoritek. Tu začaly naplňovat od úvodního rozskoku a skvělým týmovým výkonem si šly pro vítězství. Domácí nejvíce trápila pevná benešovská obrana a agresivní útočný doskok. Náskok hostujících basketbalistek překročil v průběhu třetí čtvrtiny dvacet bodů, který pak udržovaly až do konce zápasu.

„Utkání mi udělalo radost. Předvedli jsme dobrý výkon s minimem chyb a v pohodě jsme vyhráli," potěšil výkon sedmi hráček benešovského trenéra Malého.

Body Benešova: Vondráčková 22 (1), Koubová 15, Kratochvílová 12 (1), Bryndová 10, Mašková 7 (1), Hřebíková 6, Remešová 4. Čtvrtiny: 19:26, 10:20, 10:15, 18:15.