V posledním finálovém závodě získal Groček ve třech vrhačských disciplínách celkem 15 bodů. Sedm z disku (37,94 m), pět z koule (12,10 m) a tři z kladiva (33,31 m). Adamec byl šestý na osmistovce v čase 2:14,43 min a výrazně pomohl také ve štafetách na 4 x 60 m (29,62 s – páté místo) a 4 x 300 m (2:38,42 min – druhé místo). Celkově Slávisti vyhráli s obrovským náskokem 70 bodů, když získali 214,5 bodu.

Vlašimští borci spolu s Lukášem Šimonem (ve finále sice nezávodil, ale družstvu výrazně pomáhal v dřívějších bojích) tak po právu převzali medaile a trička s nápisem „Mistr České republiky 2014". Nechyběl ani tradiční vítězný rituál, kdy hoši po vítězství naházeli své trenéry do napuštěného vodního příkopu.

Finále družstev mladšího žactva

Pro vlašimské mladší žáky i žákyně bylo finále družstev, které se konalo na Kladně, vrcholem sezony. Na startu v obou kategoriích bylo osm družstev, vždy první čtyři, které postoupily v rámci své skupiny (Středočeský kraj je v soutěži mladšího žactva pro velký počet dětí rozdělen na skupiny A a B). Vlašim postavila na start postavili 14 chlapců a 12 dívek.

Mezi mladšími žáky se moc mladíkům zpod Blaníka nedařilo a v individuálních disciplínách bodovali pouze čtyři. Nejvyššího počtu dosáhli (tři body) – Michal Jiroušek na šedesátce s překážkami za čas 11,24 s, Štěpán Neděla na kilometru za čas 3:34,90 min a dvě štafety áčko na 4 x 60 m ve složení Adamec – Štorc – Jiroušek – Hulmák (37,14 s), 4 x 300 m, kde běželi Groček – Novák – Šindelář – Neděla, získala tři body za čas 3:47,38 min. Bod a půl získal Tomáš Hulmák na výšce za 120 cm a bodík přidal do vlašimské chudičké pokladnice Oto Moses za vrh koulí (7,95 m) a „B" štafeta 4 x 60 m, kde se představili Buchta – Mareš – V. Novák – Krunert (38,98 s). Tadeáš Buchta, Jiří Adamec, Daniel Štorc, Vít Novák, Lukáš Krunert, Šimon Novák, Filip Groček, Jiří Šindelář, Adam Mareš a Jakub Matoušek na body nedosáhli.

Vlašimští žáci se za zisk 15,5 bodů umístili na sedmém místě z osmi družstev.

Žákyně Vlašimi skončily šesté

V kategorii žákyň dosáhla na body v individuálních disciplínách osmička dívek. Nejvíce jich do vlašimského trezoru přinesla Sabina Kovářová, a to deset. Šest bylo za míček (32,60 m) a čtyři za kilometr (3:39,73 min).

O bod méně přidala za dvojici disciplín Lucie Dvořáková (pět za výšku 130 cm, čtyři ve skoku dalekém – 430 cm). Osm bodů získalo kvarteto Bartůšková – Dvořáková – Neradová – Smítková, které běželo štafetu 4 x 60 m za 34,46 s. Čtvrté místo na šedesátce s překážkami (11,68) a zisk sedmi bodů byla bilance Terezy Smítkové.

Po čtyřech bodech získaly Adéla Smržová v kouli (8,42 m), Lucie Neradová na šedesátce překážek (12,30), štafeta 4 x 300 m ve složení Procházková – Přibylová – Švárová – Kovářová (3:31,69 min). O půl bodu méně si připsala Alice Přibylová, tři za vrh koulí (8 m) a půl bodu za skok vysoký (125 cm). Lucie Bartůšková přidala za skok vysoký (125 cm) 2,5 bodu.

Poslední ani ne bodíkem uzavřela vlašimský účet Kateřina Vrbová ve výšce (125 cm). Zbylé čtyři žákyně Kristýna Procházková, Nikola Švárová, Eliška Staňková a Denisa Linhartová nebodovaly.

Žákyně Vlašimi se umístily na šestém místě z osmi družstev s celkovým ziskem 52,5 bodu.