SKN Žatec - SK Šacung Benešov 1947: 4:6

Žatečtí stále mohli při vyšší výhře (první vzájemné letošní utkání skončilo těsnou výhrou Šacungu 6:4) reálně odsunout Šacung na nepostupovou příčku. V posledním kole totiž hostí poslední doma poslední Start, naopak na benešovské hráče čekají letos nepokořené Čakovice. Utkání tak mělo klíčový charakter a zpočátku to bylo na výkonech hráčů znát. Flaks s Nepodalem prohráli úvodní debl a v tom druhém Doubrava, Truc a střídající Sehrig měli co dělat, aby to nebylo 2:0 pro domácí. Jeden z klíčových okamžiků přišel vzápětí. Nepodalova trojice po prvním prohraném setu prohrávala ve druhém už 2:7, ale příchod veterána Makary odstartoval sérii osmi vítězných míčů a poté i pohodovou výhru ve třetím setu. Když zabodovala i Doubravova trojice, hosté se konečně uklidnili. Makara s Řehákem ve třetím deblu úřadovali a vedení 4:1 naznačilo, že do Benešova poputují oba body. Domácí ale ještě živili naději, kterou však definitivně utnula v odvetách Doubravova trojice. Po zisku pátého dílčího bodu už hosté polevili v koncentraci a umožnili domácím korekci. Případnou remízu ale nepřipustili, Flaks s Nepodalem odvetný debl a tím i celé utkání dovedli k výhře.

Příprava: Benešov - Sparta Praha
Přátelák Benešova se Spartou vyhodnotili policisté jako rizikový

„Před utkáním jsem hráčům zdůraznil, že na naší straně vidím vyšší kvalitu, než u soupeře. Měl jsem jen dilema, zda postavit nedoléčeného kapitána Kalase, který chtěl hrát. Ale nakonec jsem to postavil na vítězné sestavě z minulého kola. Začátek ale jistý nebyl, hráči ale bojovností otočili průběh druhé dvojky a zejména první trojky, to byly klíčové chvíle. Za stavu 5:2 už jsem dal příležitost dalším hráčům a soupeř se dotáhl na jediný bod. Závěr utkání jsme ale měli pod kontrolou,“ řekl trenér Stanislav Voltr starší.