VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rezignovanost, tak slaví jubileum nohejbalisté Šacungu

Benešov – Výročí 70 let od svého vzniku slaví letos SK Šacung Benešov, benešovský nohejbalový klub, mj. účastník nejvyšších ligových soutěží mužů a dorostenců. Čekalo se, že ve své jubilejní sezóně naváže na úspěšnou loňskou, ve které získal medaile na mistrovstvích republiky mužů i dorostenců, dokázal vyhrát dvě ze tří mezinárodních turnajových klání a byl mu také přidělen statut tréninkového centra mládeže.

20.5.2017
SDÍLEJ:

Dočkají se nohejbalisté benešovského Šacungu zázemí, srovnatelného s jejich soupeři? Zatím to tak nevypadá. Foto: Martin Maršálek

Jenže obeznámení vědí, že jubilejní sezóny Šacungu místo radosti přináší velké starosti. V roce 1997 Šacung přišel kvůli nejmenovanému developerskému dravci o celý areál, ve kterém působil. V roce 2007 zase čelil rivalovi z Hostivic, který chtěl nevybíravým způsobem přetáhnout Šacungu většinu hráčů prvního družstva. Ani letos benešovští funkcionáři nemají klidné spaní.

„Místo plánů na důstojné oslavy bohužel hasíme požáry. Trápí nás výsledky extraligového družstva, které je sužováno zraněními nejlepších hráčů a nejedná se o nějaké maličkosti. V improvizovaných sestavách tým bojuje, ale na lepší výsledky to nestačí. Již teď je jasné, že letos budeme rádi, pokud se v lize zachráníme a otázkou je, jak se popereme na mistrovstvích republiky a turnajích," okomentoval situaci šéftrenér klubu Stanislav Voltr.

MINISTRYNĚ PÍCHLA KLUBU KUDLU DO ZAD

Šacung ale sužují problémy i nejen ryze sportovní. Areál u fotbalového stadionu, ve kterém působí, se dostavuje pomalu. Vše vypadalo, že letos konečně dojde k zásadnímu zlomu. Místo toho ale přišel šok.

„Dostavba areálu probíhá několik let a díky podpoře města alespoň probíhá. V nejvyšší soutěži máme jasně nejhorší zázemí. Třeba v Českém Brodě loni postavili úplně nový areál za sedm milionů korun. U nás se dlouhá výstavba pochopitelně odráží v nespokojenosti hráčů a je velmi těžké pořád jen slibovat," posteskl si Miloslav Ziegler, předseda klubu a dodává: „Letos se díky pochopení městského zastupitelstva podařilo zajistit vyšší spoluúčast k investiční dotaci z MŠMT ČR, která nám byla po osmi jalových letech konečně schválena. Provedli jsme aktualizaci projektu a rozpočtu, najali externí firmu na zhotovení výběrového řízení, podepsali smlouvu o dílo, začali s přípravnými pracemi stavby. To vše stálo nemalé peníze, ale všechny nás to nakoplo, že se konečně posuneme dopředu.

Jenže po dvou měsících dostali činovníci Šacungu od ministryně školství Kateřiny Valachové kudlu do zad. „Z médií jsme se dozvěděli, že celý investiční program odstupující ministryně zrušila," byl zděšen Ziegler a neví, co bude dál: „Jsme v naprosto patové situaci a je mi velmi smutno, když vidím rezignovanost našich členů. Nemáme dotaci na výstavbu, investiční prostředky z města jsou vázány na dotaci, nejsou ani ty dřívější menší, abychom alespoň pokračovali v menších pracích."

PŘEDSEDA KLUBU JE ROZČAROVANÝ

Areál klubu teď připomíná jedno velké skladiště stavebního materiálu. „Média nás prezentují jako podvodníky, protože dle slov z MŠMT bylo všech sto procent dotací cinknutých. Přitom nikdo z nás se žádné korupce nedopustil. Pro nás to je polibek smrti pro další roky, kdy se chceme o dotace dál ucházet. V takových chvílích zvažujete, jestli se na všechno nemáte vykašlat," je rozčarovaný předseda Šacungu, který přidává, co všechno musí klub udělat, aby mohl hrát: „Ač hrajeme nejvyšší soutěže mužů a mládeže, neustále se na nás zvyšují požadavky ze strany svazu a dalších institucí, v klubu nemáme jediného placeného funkcionáře. Už jsme dokonce dostali nabídku na převedení extraligy do Prahy."

Šacung Benešov je historicky nejstarší existující nohejbalový klub v soutěžích, za poslední dekádu výsledkově třetí nejúspěšnější v ČR, jediný klub s nejvyšší soutěží mužů na Benešovsku a každým rokem se dostává i do vysílání České televize. Nohejbal má na Benešovsku a v Posázaví velkou tradici. „Jsme v regionu jediným místem, kde se po dokončení areálu mohou konat velké republikové soutěže. Přijde mi to celé strašně nedůstojné a nespravedlivé," povzdechl si předseda benešovského klubu Miloslav Ziegler.

MARTIN MARŠÁLEK

Autor: Redakce

20.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ševcovský staročeský jarmark nabídl návštěvníkům zábavu, hry, muziku i různorodou nabídku stánkařů a řemeslníků.
124

OBRAZEM: Řemeslníci se po roce vrátili do Načeradce

Diskotéku v Týnci nad Sázavou si užívali všichni bez rozdílu věku.
25

U týnecké diskotéky musela zasahovat záchranná služba

OBRAZEM: Večer na stříbření řinčely meče. Nebe ozářil velký ohňostroj

Kutná Hora - První den Královského stříbření Kutné Hory 2017 vyvrcholil večerní slavností k poctě čtyř rytířských symbolů. Dvorskou svatojánskou slavnost s hudbou a tanci doplnil rytířský turnaj. Nechyběla ani ohňová show na pódiu, za kterou publikum kejklíře odměnilo bouřlivým potleskem. Na závěr celé slavnosti ozářil nebe nad jezuitskou kolejí velkolepý ohňostroj.

OBRAZEM: Odpoledne na stříbření přineslo turnaje. Publikum bavil Henzlin Žito

Kutná Hora - Odpoledne prvního dne programu Královského stříbření Kutné Hory přineslo bohatý program. Davy diváků sledovaly turnaje, ale i soudy, které se letos nesly hlavně ve znamení soubojů na meče. Kromě toho se představil i oblíbený Henzlin Žito, který opět pobavil královskou družinu i publikum.

Šebířovští pionýři přijeli slavit do kamberské hospůdky

Kamberk /FOTOGALERIE/ - Meziobecní spolupráce funguje i napříč okresy. To potvrdila společenská akce v kamberské hospůdce, kam zavítal bývalý hudební soubor z Šebířova na Táborsku. Na dvě stě lidí se sešlo, aby si připomnělo šedesát let od vzniku šebířovského seskupení, oslavilo otevření nové galerie a poslechlo si milou, dechovou muziku.

OBRAZEM: Dětské hry hostil Čínský pavilon v zámeckém parku

Vlašim – Zábavné odpoledne si užily děti v zámeckém parku ve Vlašimi. Zadovádět si mohly na lanové dráze, nechybělo ani skákání v pytlích či házení na terč. Mladé dobrodruhy také zlákalo zastavení s bubny, kde si mohly zarámusit na speciální drumbeny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies