DOMAŽLICE – BENEŠOV 88:75

Hostující okleštěné sestavy domácí favorit ze začátku využil a rychle vedl 15:8. Po oddechovém času se hosté uklidnili, dařila se jim střelba, ale obrana stále pokulhávala, a tak domácí vedli po prvním dějství 29:17.

Hosté vstoupili s výbornou střelbou i do druhé čtvrtiny, navíc zapnuli v obraně, s čímž měli domácí velké problémy a k nelibosti trenéra i publika Benešáci snížili do poločasu až na 41:40.

Do druhého poločasu vlétly Domažlice a brzy si vybudovaly náskok 56:42. Hosté museli opět reagovat oddechovým časem. Následně se snažili odolávat, ale domácí nátlaková hra slavila proti úzké rotaci hostů úspěch a po třetí čtvrtině vedení 65:53.

Vstup do čtvrté části vyšel hostům, kteří se s posledními zbytky sil pokusili utkání zdramatizovat a v polovině čtvrtého dějství snížili trojkou na 69:64. Ještě dvě minuty před koncem Benešáci živili naději na zvrat při stavu 77:73, ale domácí si zkušeně závěr pohlídali, když šestkami a trojkou s klaksonem upravili konečných 88:75.

Hosty dlouho držela vysoká úspěšnost střelby a nasazení, kterým se snažili domácím dělat problémy. V této činnosti vynikali především Kožant, který zaznamenal 29 bodů (z toho 5 trojek), Malý 16 a Novák 14 bodů.

Body Benešova: Kožant 29, Malý 16, Novák 14, Vondráček 6, Masár 5, Kokta 4, Valenta 2. Trestné hody: 18/12. Fauly: 19:17. Čtvrtiny: 29:17, 12:23, 24:13, 23:22.

ROKYCANY – BENEŠOV 95:67

Od úvodních minut bylo vidět, že Benešovu sobotní utkání vzalo mnoho sil a tak od začátku kralovali domácí, především vysokou úspěšností střelby. Hosté se snažili, přesto po prvním dějství nabrali ztrátu – 34:21.

Ani v další části se benešovští hráči nezmohli na větší odbor, domácím při výborné střelbě rostlo sebevědomí, a tak vesele navyšovali svůj náskok na poločasových 52:34.

Ani třetí čtvrtina hostům nevyšla a opět jen prohloubili svoji krizi, když jim evidentně scházely síly, což se často projevovalo i v zakončení. Závěrečná část se nesla v nejvyrovnanějším duchu. Rokycanští částečně polevili, hosté zlepšili především útočnou aktivitu, která jim stačila na upravení výsledku 95:67.

Střelecky táhli hosty opět Kožant 21 bodů (3 trojky) a Malý 14 bodů.

Body Benešova: Kožant 21, Malý 14, Novák 8, Valenta 7, Masár 6, Kokta 6, Beneš 3, Vondráček 2. Trestné hody: 15:10. Fauly: 19:15. Čtvrtiny: 34:21, 18:13, 20:14, 23:19.