VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladší žáci Vlašimi vystoupali na bronzový stupínek

Vlašim – Atleti Vlašimi se zúčastnili pražského poháru družstev, školního poháru rozhlasu a prvního kola družstev mladšího žactva.

18.6.2016
SDÍLEJ:

Linda Průšová při trojskoku. Foto: Petr Havel

V Praze se naplno rozběhly soutěže družstev. Na prvním kole pražského poháru mládeže se představil Lukáš Svoboda. Dvoustovku zvládl za 24,49s a na stodesítce překážek běžel za 16,15s.

Dvoudenního klání školního okresního kola Poháru Rozhlasu ve Vlašimi se zúčastnilo dvanáct škol v kategorii mladší žákyně. Závodilo se v bězích na 60, 600 a 4 x 60 metrů, skocích do dálky a do výšky a v hodu míčkem. Vítězství si do Benešova odvezly žákyně z Dukelské, na druhém místě se umístila domácí ZŠ Vorlina a na stupně vítězů je doplnily žákyně benešovského gymnázia.

Mladší žáci měli skladbu disciplín stejnou. Z dvanácti škol vyšla nejlépe stejně jako v žákyních benešovská Dukelská, po které následovaly ZŠ Votice a ZŠ Vlašim Sídliště.

Ve starších žákyních startovaly zástupkyně ze třinácti škol, vítězství si neodvezl nikdo jiný, než opět základní škola Dukelská z Benešova následována vlašimskou Vorlinou a benešovským Gymnáziem. Změny v disciplínách proti kategorii mladších žákyň byly dvě, místo šestistovky běžely starší dívky osmistovkou a místo míčku vrhaly koulí.

Ve starším žactvu, kde Dukelští konečně pustili na vítězný stupínek jinou školu. Zvítězila vlašimská Vorlina, následována ZŠ Dukelskou a Gymnáziem Benešov (celkem 12 škol). Disciplíny byly téměř totožně se staršími žákyněmi, pouze dlouhý běh se protáhl na 1500 metrů.

V Kutné Hoře se odjelo první kolo družstev mladšího žactva, kam odjelo z vlašimského oddílu 13 žáků a 10 žákyň.

Mezi žáky bodovalo v individuálních disciplínách sedm chlapců, když nejvíce bodů (19) získal Daniel Štorc, za vítězství ve výšce (145 cm) a třetí místo na šedesátce s překážkami (10,36s). Ziskem čtrnácti bodů za dvě čtvrtá místa se blýskl Jiří Adamec (výška 130 cm a míček 50,11m) a jedenáct bodů získal Josef Zapletal. Devět bodů bral hostující Ondřej Dubják a Jakub Matoušek, osm získali Jan Burian z vrhačských disciplín a Tomáš Kulha, zbylé body získaly štafety – áčková na 4 x 300 m šest a béčková bod. Celkově 85 bodů stačilo Vlašimi na třetí místo.

Mezi žákyněmi bodovaly z Vlašimi jen tři dívky z deseti v individuálních disciplínách. Nejvíce bodů (16) získala Sabina Kovářová (první v hodu míčkem – 41,80m a na zbytek brala na šedesátce překážek. Třinácti přispěla do pokladnice Kateřina Vrbová za druhé místo ve výšce a sedmé na stopadesátce. Čtyři body přidala štafeta „A" 4 x 300m ve složení Kovářová – Kucharčíková – Čechová – Vrbová a jeden štafeta „B" (Cvrčková – Burdová – Doubková – Jirásková). Poslední bod přidala Eliška Kucharčíková na stopadesátce. Mladší žákyně Vlašimi obsadily s 35 body šesté místo ze sedmi týmů.

JAN HLAVÁČEK

Autor: Redakce

18.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pohled to byl jako z pohádky. Dva lezci šplhali po zámecké věži za zlatovlasou ženou.
28

Za konopišťskou kastelánkou lezli po zámecké věži

Herec Václav Vydra se v Benešově předvedl jako generál Custer.
30

Kavalérie generála Custera opět navštívila Benešov

Oloupí rytíři po Příbrami o body i Varnsdorf?

Vlašim – Od sezony 2010/2011 se střetává Vlašim s Varnsdorfem ve druhé fotbalové lize a vzájemná bilance vyznívá těsně ve prospěch rytířů, když šestkrát vyhráli, třikrát remizovali a pětkrát prohráli. V loňském, nejúspěšnějším ročníku v historii klubu (4. místo) vyhrála Vlašim dvakrát 1:0.

KRÁTCE: Víkend bude patřit hlavně středověké bitvě

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

OBRAZEM: Na benešovském náměstí diváky uchvátili Czech Floyd

Benešov – Skvělé představení přichystali ve čtvrtek 17. srpna v rámci letní akce Benešov City Live muzikanti z kapely Czech Floyd.

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení