VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Shotbal je dynamický, zábavný, vysilující a zároveň nenákladný," říká Studnička.

Benešov - Na začátku byl nápad, vize, představa a sen. Po dvou letech usilovné práce je Shotbal již ve dvou městech, které mezi sebou bojují o historicky první titul shobalového šampiona. Benešov si zatím vede lépe. "Pokud vydrží forma, můžeme už za čtrnáct dní slavit první titul," hlásí zakladatel tohoto dynamického sportu Radim Studnička a hráč Benešova.

3.8.2017
SDÍLEJ:

Zakladatel Shotbalu Radim Studnička.Foto: Archiv Radima Studničky

Jak bylo těžké shotbal uvést do sportovního světa?

Složité to bylo, je a ještě bude. Myslím si, že shotbal si zaslouží být rovnocenným sportem jako ostatní. Je dynamický, zábavný, vysilující a zároveň nenákladný. Ze začátku to bylo jen o papíru a tužce, pak se začaly sny měnit v realitu. Nyní máme hřiště ve dvou městech a kromě lokálních turnajů dvojic jsme rozjeli i ligu.

Popište, jak vypadají jednotlivé soutěže?

V Táboře i v Benešově se bojuje o titul mistra republiky dvojic, soutěž, do které se může přihlásit, jakýkoliv neregistrovaný pár a to dle lokality, která mu je bližší. Následuje play-off a ti nejlepší z Tábora se utkají s těmi z Benešova. Liga je trošku jiná. Máme dva oficiální týmy. SK Shotbal Benešov a TJ Shotbal Tábor. Tyto dva kluby si mohou vybrat z těch nejlepších, zaregistrovat hráče  a utkat se v lize proti sobě. Systém zápasu a struktura je také odlišná. Zatímco ve dvojicích se hraje na 2 x 7 minut a nesmí se střídat, liga se hraje na 2 x 30 minut a je povolené libovolné střídání. Je na uvážení obou klubů, kolik přiveze hráčů na zápas.

Jak si vede v sérii Benešov?

Máme za sebou dva zápasy, ve kterých jsme zatím lepším týmem. První zápas jsme v Táboře remizovali 12:12, ve druhém jsme dominovali 27:18. Nyní čeká sérii přesun do Benešova, a pokud vydrží forma, můžeme už za 14 dní slavit první titul.

Je Benešov vhodnou lokalitou pro shotbal?

Dobrou? Vynikající! Na okrese je spousta fotbalových soutěží a klubů. Shotbal je pro fotbalisty doplněk a vynikající přípravou.  Navíc nutno podotknout, že celkový obraz benešovského sportu se vykresluje do jasných barev. Zastupitelstvo dalo shotbalu zelenou a společně s gymnáziem Benešov, schválilo hřiště u školy, jako provizorní azyl pro shotbalisty Benešova.

Kdo patří mezi benešovské esa v shotbalu?

Zatím se mi nejvíce líbí hra a předvedené výkony Seghije Šapovala, Josefa Boti mladšího a Lukáše Sojky. Jsou mladí a stále nadržení střílet branky. Těším se na výkony starších bratrů Boťů, Štěpána Reinbergera, Davida Stibůrka a Luboše Braného. Zatím se asi lepší shotbalisté neobjevili, ale nutno podotknout, že spousta hráčů na svou šanci čeká a určitě ji v benešovském týmu dostane.

Kdo bude mít výhodu při tomto sportu? Co je důležité?

Možná by se zdálo, že to budou hráči s „pumelenicí“ v noze. Ano, určitě je to zbraň, ale myslím, že obětavost při zákrocích a bránění střel soupeřů je zárukou vítězství. Pokud má hráč oboje, bude dobrý. A samozřejmě sportovní duch a touha být lepší než druhý. Líbí se mi, že při shotbalu za stavu 1:5 a dvě minuty před koncem, není nic ztraceno. Pokud hráč v sobě najde morální sílu, má možnost uspět.

Kam patří shotbal na sportovní mapě a kde jsou jeho meze?

Shotbal patří do ulic jako doplňkový sport pro mladé. Patří do kategorie lehce atypických a zábavných. Patří všem, co mají rádi míč a fotbal - náctiletým, třicátníkům i padesátníkům. Ženám i mužům. Možná to je klišé, ale tak to prostě je. Máme před sebou výzvu rozšiřovat shotbal do ostatních měst a zemí. Je to dlouhá cesta, ale jak je vidět, bude prašná a s překážkami, ale není uzavřená.

Autor: Pavel Šimáček

3.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zase ty penalty

Michal Kaňka

Ptejte se on-line Michala Kaňky

OBRAZEM: Ratměřický obecní dům má nový kabát

Ratměřice – Bílozelená fasáda ozdobila ratměřický obecní dům. Sice zatím jen ze dvou stran, i tak je viditelné, jak bude výsledně budova vypadat. Na závěr rekonstrukce získá přístavek knihovny dřevěnou fasádu.

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Praha /ROZHOVOR/ – Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený tvrdí, že jeho pracovní zápřah nemá dobrý vliv na jeho zdraví. Proto se rozhodl zvolnit, více si vybírat koncertní místa. Když se ale s ním bavíte, říkáte si, jak to muselo vypadat, než zvolnil. Chrlí ze sebe jednu myšlenku za druhou, jeden projekt za druhým. A to si jistě ještě mnohé nápady schovává na příště. Jeho život posledních týdnů zasáhly dvě události. Jednak si po dlouhých letech dopřál s manželkou společnou dovolenou u moře. A pak jeho dcera Julie získala třetí místo na prestižní houslové soutěži. O tom všem jsme si povídali.

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Obce zkrášlí nová stromořadí i ovocné sady

Jankov/Ratměřice /FOTOGALERIE/ - Vzrostlé aleje, ovocné sady i památné stromy jsou ozdobou kdejaké obce. V Ratměřicích a Jankově se o svou zeleň nyní postarají. Revitalizaci zeleně si dali za úkol v Jankově i v Ratměřicích. Chtějí tak předejít tomu, že by nakažený strom spadl. Důležitým faktem ale také pro ně je, aby obec vizuálně vyhlížela zeleně, jako tomu bylo dřív.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení