2. liga žen

Benešovské florbalistky měly úspěšný víkend a v Praze se jim velmi dařilo

SK Benešov – Wizards Praha 2:1
V úvodní třetině se toho moc na hřišti neudálo. Ve druhé části kontrolovaly Benešačky, oslabené o několik nemocných hráček, hru, ale prosadily se až v samotném závěru, kdy Bredová po přihrávce kapitánky Barkové, prošla přes dvě obránkyně a zavěsila. Na začátku třetí části oslovila Vašáková krásnou přihrávkou Bredovou, a ta si již věděla rady – 2:0. Deset minut před koncem Wizards zápas gólem zdramatizoval, ale benešovská děvčata si výhru nenechala vzít.

Branky Benešova: 30. Bredová (Barková), 31. Bredová (Vašáková). Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1.

Prosek – Florbal Benešov 2:10
Zápas se stal jasnou záležitostí Benešova, i když Prosek v první třetině „kousal“. V zápase zazářila Kateřina Bredová, která zařídila devět z deseti gólů Benešova, buď gólem nebo asistencí.

Branky Benešova: 5. vlastní, 13. Bredová (Barková), 15. Bredová (Barková), 17. Bredová (Nováková), 24. Bredová, 34. M. Syslová (Bredová), 37. I. Syslová (Bredová), 40. Nováková (Bredová), 42. V. Radová (Bredová), 43. Nováková (M. Syslová). Třetiny: 2:3, 0:2, 0:5.

SK Florbal Benešov: Podholová – Suková, Bredová, Nováková, Radová, Barková, I. Syslová, Remišová, M. Syslová, Vašáková.

1. liga veteránů (divize I)

Nejstarší florbalisté Benešova prohráli oba zápasy, navíc nevstřelili gól.

Benešov – PCA Milada 0:7
S Miladou neměli benešovští veteráni před zápasem moc šancí, a to se nakonec ukázalo i na výsledku, který ale byl pro domácí krutý. Benešovští drželi od začátku vyrovnanou partii, vytvořili si několik šancí, ale zakončení vázlo. Hráči Milady se střelecky probudili v závěru zápasu, kdy Benešovským vstřelili čtyři góly.

Třetiny: 0:1, 0:2, 0:4.

Benešov – Lhokamo 0:2
Benešovští hráči byli nepochopitelně nervózní, nešli jim přihrávky a nemohli překonat výborného brankáře Lhotama. Hosté vytěžili z minima maximum a tak se radovali z výhry.

Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1.

Liga dorostenek (divize III)

Dorostenky Benešova měly ze dvou zápasů padesátiprocentní bilanci.

SK Benešov – Pitbulky Kolín 8:3
Zápas s posledním týmem tabulky vyzněl jasně v benešovský prospěch, i když první třetinu děvčata prospala. Zlepšenou hrou v poli a častou střelbou poté utkání dovedla do přesvědčivého vítězství.

Branky: Slavíková, Slavíková (Wagnerová), Fraňková (Matušková), Slavíková, Fraňková (Matušková), V. Radová (Matušková), Katka Červová (Wagnerová), V. Radová. Třetiny: 1:2, 3:0, 4:1.

FBC Liberec – SK Florbal Benešov 1:0
Vyrovnaný a velmi kvalitní zápas rozhodla branka v závěru utkání, kterou viděl zřejmě jen rozhodčí. I za porážku je třeba benešovským děvčatům poděkovat za perfektní výkon, kterému chyběl jen kousek štěstí.

Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0.

SK Florbal Benešov: Karolína Červová (1. zápas), V. Radová (2. zápas) – B. Radová, Perná, Chmielová, Remišová – Fraňková, V. Radová (1. zápas), Matušková, Katka Červová, Slavíková, Wagnerová.

Liga mladších žáků (divize III)

Benešovští mladíci odjížděli, k zápasům vinou lyžařských kurzů a nemocí, bez několika hráčů základního kádru, a to se také projevilo. Protože základ mužstva tvořili elévové, kteří v neděli hráli důležité zápasy svojí kategorie, museli trenéři přizpůsobit taktiku a styl hry tomu, aby jim ušetřili co nejvíce sil. Benešáci hráli hodně staženi a víceméně oba zápasy bránili. Přesto hráli se soupeři celkem vyrovnaná utkání a do puntíku splnili to, co od nich trenéři požadovali. Jenže se z několika brejkových situací nepodařilo vstřelit více než dva góly, a tak odjížděli bez bodového zisku, i když by si alespoň bod se Spartou zasloužili.

FBŠ Bohemians – SK Benešov 6:1

Branka a nahrávka Benešova: Severa (Kieler). Třetiny: 2:1, 2:0, 2:0.

SK Benešov – Sparta Praha 1:3

Branka a nahrávka Benešova: Velcl (Vobecký). Třetiny: 0:0, 1:2, 0:1.

SK Florbal Benešov: Krátký, Ballek – Tůma, Sklenář, Mrva, Fifka, Hýbek – Severa, Uher, Kieler, Šahin, Vobecký, Velcl.

Liga elévů (divize III)

Elévové Benešova se se soupeři nemazlili.

Florbal Benešov – Vosy Modřany 20:4
Do zápasu vstoupili Benešáci velmi dobře a soustředěným výkonem nasázeli soupeři sedm gólů. Na začátku druhé třetiny zaskočily Modřany Benešov třemi góly. Až v závěru druhé části domácí nabrali tempo a dvěma slepenými góly dali soupeři jasný signál, kdo bude vítězem. Závěrečnou třetinu už proměnili Benešáci v exhibici a završili počet vstřelených gólů na dvacet.

Branky Benešova: Kieler 9, Severa 6, Velcl 2, Slunečko 2, Garreis. Třetiny: 7:0, 2:3, 11:1.

SK Florbal Benešov – Rudná 6:0
Do zápasu nastoupili benešovští mladíci vlažně. Neoblíbený soupeř byl tentokrát velmi nebezpečný a dlouho cítil šanci na bodový zisk. Přesto měli domácí více gólových příležitostí, ty největší měl však soupeř, když za benešovského vedení 1:0 nastřelil dvakrát tyč. Po dvou velmi vyrovnaných třetinách nakonec ve třetí domácí odpor Rudné zlomili a dovedli utkání k vítěznému konci.

Branky: Severa 3, Kieler, Velcl, Matušková. Třetiny: 1:0, 1:0, 4:0.

SK Florbal Benešov: Fifka – Sklenář, Kobler, Hýbek, Reichrt – Slunečko, Severa, Kieler, Šimák, Velcl, Garreis, Matušková.