Juniorky po heroickém výkonu proti Herbadentu postoupily do play off

Benešov, Praha – Juniorské florbalistky Benešova odehrály poslední turnaj nadstavby 1. ligy a podařilo se jim postoupit do play off, muži se v Kunraticích trápili.

15.3.2013

Juniorky Benešova doma zabojovaly a postoupily do play off. Foto: Luděk Červ

1. liga juniorek (ZŠ Jiráskova Benešov)

Juniorky Benešova sice v prvním zápase s Elite Praha prohrály, ale porazily Herbadent a a postoupily do čtvrtfinále play off.

SK Florbal Benešov – ELITE PRAHA team FUTURE DDM P6 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)

Na lavičce domácích zaskočil za trenéra juniorek Svobodu, který plnil své hráčské povinnosti v A-týmu mužů, jeho kolega z kategorie žen Hlaváček.
Benešovské juniorky držely se silným Elite krok téměř celé utkání. Gólový účet otevřely po vydařené akci ve 3. minutě hráčky z Prahy. Benešandy kontrovaly rychlými protiútoky, ovšem bez brankového efektu.A tak hostující děvčata přidala druhý gól, když nastřelený míček skončil s tečí brankářky Červové v síti. Ještě v úvodní třetině ale snížila přesnou ranou Hrabětová.
Druhé dějství začalo náporem žlutomodrých hráček, který přinesl úspěch v podobě zásahu z hole Polívkové – 2:2. Jenže domácí hráčky neuhlídaly střelkyni Elite Vavrochovou, která do konce prostřední části dvěma trefami změnila skóre na 2:4.
Benešovské juniorky se v závěrečné třetině snažily o zkorigování stavu, ale na skvělou gólmanku Elite nevyzrály.

Branky (asistence) Benešova: Hrabětová (Heralová), Polívková. Střely na branku: 16:18. Přesilovky: 1:1.

SK Florbal Benešov – Herbadent SJM Praha 11 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)

Herbadent sice nenastoupil ve své elitní sestavě (souběžně s benešovským turnajem se hrálo play off extraligy žen), nicméně nepřijel v podřadné sestavě. To ukázal výborně sehranou přesilovkou při vyloučení Perné v 5. minutě. Zápas pokračoval velmi kvalitními akcemi na obou stranách, ke změně skóre však do úvodní přestávky nedošlo.
K vyrovnání došlo ve třetí minutě druhého dějství, když soupeřkám dokonale zamotala hlavu Němcová a následně zavěsila – 1:1. To byla vzpruha do benešovských řad! Nadšení však zchladila ojedinělá střela z hole Herbadentu – 1:2. Benešov však s vidinou možného čtvrtého místa zajišťujícího postup do předkola play off, přidal na obrátkách a po spolupráci dvou zřejmě nejlepších hráček na hřišti, Chmielové a Heralové, opět vyrovnal. Následně již bylo na hřišti jediné družstvo , a to Benešov. Do konce třetiny ještě protrhla svou střeleckou smůlu Perná – 3:2.
Závěrečná část se stala exhibicí Benešova, kterou za stavu 4:2 narušila ojedinělá trefa Herbadentu, na kterou však odpověděly Pokorná a Perná, a tak domácí juniorky získaly cenný skalp Herbadentu, kterému nepomohla ani výměna brankářky. Poslední vteřiny ocenilo početné obecenstvo své hrdinky skandovaným potleskem.

Branky (asistence) Benešova: Němcová (Hrabětová), Heralová (Chmielová), Perná (Chmielová), Hejzlarová, Perná, Pokorná (Perná), Perná (Hejzlarová). Střely na branku: 23:13. Přesilovky: 1:1. Využití: 0:1.

Benešov: Červová – Amerlingová, Kalinová, Majerová, Němcová, Chmielová, Perná, Pokorná, Heralová, Hrabětová, Polívková, Hejzlarová.

Závěrečné vítězství Herbadentu nad Českými Budějovicemi rozřešilo tajenku příštího soupeře Benešova, kterým bude (zřejmě 23. 3.) silný tým pražského Chodova.

PH + SČ liga mužů (Praha – Kunratice)

Benešovští muži se střelecky trápí a ani v pražských Kunraticích nevyhráli, přestože měl herně navrch.

SK Florbal Benešov – Wizards DDM Praha 10 C 4:5.

SK Florbal Benešov – FBC Panthers B 3:4.

LUDĚK ČERV

Autor: Redakce

15.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

Nůžky v podání Lukáše Zoubka (v červeném) přestřihly nohy Jiřího Novotného, rekordmana v počtu českých titulů se Spartou Praha.

V oslabení se Votice neubránily

Divišov byl opět stoprocentní

Nespeky dostaly rychle druhou facku

Nové Strašecí – Nováček krajského přeboru z Nespek má vrásky na čele, když se ani ve druhém zápase nedočkal bodů, naopak chytil potupnou čtyřku, tři góly inkasoval od 11. do 28. minuty.

Zápas zlomil ve prospěch Poříčí Vosáhlo z penalty

Beroun – Po čtyřech dnech nastoupili fotbalisté Poříčí nad Sázavou ke druhému zápasu krajského přeboru a podruhé slavili výhru. Po Novém Strašecí zvítězili i v Berouně, když rozhodující gól vsítil Jakub Vosáhlo z penalty.

OBRAZEM: Tři poštolky znovu vzlétly na vlašimském letišti

Vlašim - Nejen letadla startují na vlašimském letišti. Svoji druhou šanci zde také dostaly tři mladé poštolky obecné, které byly v péči vlašimské zvířecí záchranné stanice. Na cestu ke svobodě je přišli doprovodit i klienti Domova pro seniory z Vlašimi.