VLAŠIM – PARDUBICE 4:5 PO SN

Počáteční oťukávání ukončil gólem ve 3. minutě pardubický Merta. Domácí odpověděli střelou Wróbelem, kterou parádně lapil Smékal. A tak opět udeřili hosté, když se za pár vteřin opět trefil Merta. Jenže rytíři se rychle vzpamatovali a po individuální akci Střechy a těsně před koncem třetiny „věšákem" Švandy stav srovnali.
I ve druhé třetině se jako první dočkali hosté díky Filipově přesilovkové trefě a zakončení Krejčím – 2:4. Jenže podobně jako v prvním dějství se opět Vlašimi podařilo srovnat skóre, když se po tlaku nejprve trefil v přesilovce Dušek a následně rozvlnil síť za zády brankáře Wróbel.
V poslední patnáctiminutovce se oba celky snažily vstřelit rozhodující branku, což se jim ale do konce základní části nepovedlo, i když šance byly, ale brankáři již míček za svá záda nepustili. V největší příležitosti hostů zazářil špičkou lapačky brankář Šupík, na druhé straně osamocený Střecha nedokázal překonal Smékala.
O plusovém bodu musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých se z domácích střelců trefil jen Střecha – Špale a Švanda gólmana nepřekonali. A jelikož u hostů byli dva střelci úspěšní, poslední Mašík, tak mohly Pardubice slavit výhru.

Branky a nahrávky: 4:37 Střecha, 14:59 Burda (Šindelář), 22:46 Dušek (Střecha, Juráček) PP, 29:19 Wróbel (Topolánek, Horák) – 2:55 Merta (Bílý), 4:30 Merta (Bílý, Krejčí), 17:23 Filip (Mašík) PP, 19:15 Krejčí (Mašík), rozh. náj. Mašík. Rozhodčí: Horský, Vokurka. Střely: 36:31. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 58. Třetiny: 2:2, 2:2, 0:0 – 0:1.

Vlašim: Straka (20. Šupík) – M. Čičatka, Nýdl, Střeska, Kieler, Gärtner, Špale, Blažek, Burda, Bartejs, Horák, Průcha, Dušek, Šindelář, Topolánek, Danko, Slanina, Wróbel, Střecha, Švanda, Juráček.