Hokejbalová extraliga nabídla poslední podzimní kolo. V něm se utkala domácí Vlašim s Karvinou.
„Utkání bereme jako zápas o šest bodů. Soutěž je tak hodně vyrovnaná, že každé klopýtnutí doma pak stojí moc sil. Karviná není špatné mužstvo, začala výborně, byla druhá, nyní je ve středu tabulky. Mužstvo máme pohromadě, chceme vyhrát,“ řekl před utkáním trenér Vlašimi Václava Čičatka.

HBT VLAŠIM 4
INTEVO KARVINÁ 3

Úvod patřil domácím. Hned v první minutě unikl Fris, přihrávkou našel Šindeláře, ale karvinský gólman Pavlíček si s jeho střelou poradil. Ve čtvrté minutě si oba hráči role vyměnili a tentokrát byl Fris úspěšnější – 1:0. Také hosté měli několik rušivých akcí, ale bez zakončení. V páté minutě Šindelář neprostřelil Pavlíčka. V 9. minutě nedotáhli agilní Šindelář s Frisem nadějně vyhlížející spolupráci do zdárného konce. Na druhé straně vypálil od modré Komenda a domácí brankář Dušek viděl míček až v síti – 1:1. V 11. minutě hráli domácí další přesilovku, ale kromě střely Šindeláře, s kterou si karvinský gólman poradil, nic nevymysleli. Ve 14. minutě dostal karvinský hráč čtyřminutový trest. Gól na svých hokejkách měli Šindelář V šancích se , jenže domácí pět vteřin před sirénou faulovali a měli po přesilovce.

V úvodu druhé části se hrálo čtyři na čtyři. Více prostoru na hrací ploše využil domácí Šindelář, který se obtočil kolem protihráč, ale míček nedokázal propasírovat za Pavlíčkova záda. Neuběhla ještě ani minuta a Blažek od modré prostřelil karvinského gólmana – 2:1. Další možnosti ke zvýšení měli Máčala a dvakrát Kieler, ale ani jednomu se nepodařilo přelstít karvinského gólmana. Na opačné straně se vyznamenal Dušek, který vychytal Tomiczekův blafák. Ve 21. minutě už ale nestačil zareagovat na bombu Pavlíčka a hosté srovnali krok – 2:2. V téže minutě šli na trestnou lavice postupně dva karvinští hráči a domácí měli téměř dvě minuty dvojnásobnou početní převahu. Deset vteřin před vypršením přesilovky pět na čtyři se Vlašimští přeci jen branky dočkali, když Horák zužitkoval přihrávku V. Čičatky – 3:2. V závěru třetiny se hosté tlačili před vlašimskou branku. Dvakrát mohl skórovat L. Rosůlek, ale Dušek byl pozorný. Ve 29. minutě hráli hosté přesilovku. Tentokrát brankář Dušek zbytečně opustil klec, toho využil Tomiczek, který přihrál L. Rosůlkovi a ten z brankoviště do opuštěné brány vyrovnal na 3:3. V posledních vteřinách třetiny se střelecky z dobré pozice neprosadil domácí Horák.

První minuta závěrečné části rozhodla o konečném výsledku. Nejprve měl šanci vlašimský Horák, ale gólman Pavlíček byl proti. O chvíli později Horák našel Šindeláře a ten počtvrté rozvlnil síť karvinské klece. Vzápětí hrála Vlašim přesilovku a půl minuty dokonce dvojnásobnou, jenže kromě neuznané branky vstřelené nohou, si domácí žádnou příležitost nevypracovali. V páté minutě orazítkoval domácí Sosnovec tyč. Náskok mohl zvýšit při vlastním oslabení vlašimský Filip, ale nemířil přesně. Domácí v této části měli více ze hry, jenže uklidňující branka nepřicházela. Necelých pět minut před koncem přestala fungovat časomíra, a tak na řadu přišly ruční stopky. Ve 43. minutě se prodíral přes vlašimskou obranu Pavlíček a už se zdálo, že poběží sám na Duška. Za záchrannou brzdu zatáhl M. Čičatka a hosté měli jedinečnou možnost vyrovnat. Padesát vteřin před koncem normální hrací doby odvolali brankáře, jenže chybovali v rozehrávce a následně se dopustili faulu. Vlašim dohrávala v početní převaze a taktickou hrou si tři body už nenechali sebrat. Vítězstvím se Vlašimští dostali na osmou příčku tabulky. V šatně vlašimského celku vládla po utkání spokojenost.

„Utkání jsme dopředu avizovali jako velmi důležité a těžké. Nakonec tomu odpovídal průběh hry, jehož skóre bylo stále těsné. Závěr ale patřil nám, soupeře jsme přehráli a zaslouženě vyhráli,“ zhodnotil zápas domácí trenér Václav Čičatka.

Branky: 3:16 Fris, 15:48 Blažek, 22:50 Horák, 30:44 Šindelář – 9:25 Komenda, 20:21 Pavlíček, 28:42 L. Rosůlek. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváků: 70. Rozhodčí: Gareis, Horák. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:0
HBT Vlašim: Dušek – M. Čičatka, Plaštiak, Kieler, Blažek, Špale, Fris, V. Čičatka, Šindelář, Horák, Máčala, Filip, Sosnovec, Vosátka, Slavík, Šaršoun, Houda.