Hokejbalisté brali jednu výhru

Letohrad, Plzeň – Hokejbalistům Vlašimi v extralize na hřištích soupeřů se dařilo na padesát procent, když v Letohradě zvítězili a u favorita z Hradce Králové jen těsně prohráli.

27.9.2011

Ilustrační fotoFoto: Archiv VLP

Letohrad – HBT Vlašim 2:5

Hosté se dostali jako první do dvoubrankového vedení, když povedenou kombinaci zakončoval Dušek a vzápětí nedůrazu domácí obrany využil následně i Kieler.

Ve druhé třetině padly čtyři góly a deset vyloučení. Vlašim využila jednu z přesilovek díky Bartejsovi. Následně se dvakrát trefil již uzdravený reprezentant hájící barvy Vlašimi Libor Topolánek. Domácí zmírnění bolesti zajistil Janďourek.

Obrovskou šanci měli na startu třetí části opět Vlašimští, ale domácí brankář byl proti navýšení skóre. A výsledkem pohnul jen letohradský Halbrštát, který dorazil do sítě míček, který vypadl brankáři Miklovi.

„Zápas rozhodlo větší nasazení a bojovnost. Od začátku jsme na soupeře vlétli a konečně se prosadili v koncovce. Uklidnili nás dva slepené góly v první třetině. Ve druhé jsme se dokázali prosadit z přesilovek a rozhodli utkání. Vyzdvihl bych i výkon Mikla v brance, který nás podržel při ojedinělých šancích domácích a do útoku vnesl potřebný náboj návrat Topola (pozn. Libora Topolánka). Jsou to důležité body,“ řekl pro hokejbal.cz po utkání obránce Vlašimi Jan Střeska.

Branky a asistence: 29. Janďourek (Kubíček, Halbrštát) PP, 41. Halbrštát - 5. Dušek (Bartejs, Topolánek), 6. Kieler, 21. Bartejs (Šindelář) PP, 27. Topolánek (Dušek, Blažek) PP, 28. Topolánek (Dušek). Střely: 35:42. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:2. Diváci: 40. Rozhodčí: Černý, Prudík. Třetiny: 0:2, 1:3, 1:0.

HBT Vlašim: Mikl - Blažek, Špale, Nýdl, Střeska, Čičatka, Kříž, Kieler - Bartejs, Šindelář, Horák, Dušek, Dedek, Kaše, Denis, Burda, Tololánek.

Hradec Králové - HBT Vlašim 4:3

Vlašimští se v zajímavém zápase stejně jako v Letohradu dostali do vedení díky Kielerovi. Hradečtí ještě v první části vyrovnali na 1:1 Svobodou.
Ve druhé části otočil skóre Hradec na svou stranu gólem kapitána Bacovského, jenže o chvíli později srovnal Topolánek. Vedení na hradeckou stranu opět strhl Myslivec, ale z přesilovky opět srovnal, tentokrát Dušek.

Ve třetí třetině se už pomalu schylovalo k nájezdům, ale ty domácí minutu před koncem odmítli. V přesilové hře totiž udeřilo trio Bacovský - Novák a zakončující Hrabica.

„Vedli jsme, ale vlastními chybami jsme Hradec nechali otočit skóre, dvakrát jsme se vrátili do utkání, vyrovnali a nakonec prohráli gólem minutu před koncem, což zamrzí,“ smutnila vlašimská hvězda Libor Topolánek pro hokejbal.cz a dodala: „Byl to klasický remízový zápas, minimálně bod jsme si z něj zasloužili.

Branky a asistence: 11. Svoboda (Myslivec), 23. Bacovský (Hrabica), 27. Myslivec (Ruda), 44. Hrabica (Novák, Bacovský) - 5. Kieler (Šindelář), 25. Topolánek (Bartejs), 29. Dušek (Špale). Střely: 23:22. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 80. Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:0.

HBT Vlašim: Straka - Blažek, Špale, Nýdl, Střeska, Čičatka, Kříž, Kieler - Bartejs, Šindelář, Horák, Dušek, Dedek, Kaše, Denis, Burda, Topolánek.