Ústí nad Labem - HBT Vlašim 1:2

K zápasu o první body nejela Vlašim na sever Čech v plné sestavě. Z různých důvodů chyběli Nýdl, Máčala, Bartejs, Filip, Martin Čičatka a dlouhodobě zraněný Beránek. Hrálo se tedy na dvě obrany a tři útočné formace.

V úvodu utkání měli větší nasazení domácí, kteří hýřili pohybem a hrálo se tak převážně na polovině Vlašimi. Do první vážnější příležitosti se ale dostal na druhé straně Sosnovec, když se snažil se vzduchu sklepnout dorážku po střele Střesky, ovšem Banda vymrštil lapačku a skóre se neměnilo. Největší šanci k první brance dostala Vlašim ke konci první třetiny, když byl v úniku zastaven nedovoleně Burda a bylo nařízeno trestné střílení. Tyburec se snažil o kličku do forhendu, ovšem míček mu uskočil.

Druhou třetinu začala Vlašim oslabením, kdy pykal Špale a Elba ukázala svou sílu v přesilovkách. Růžička natáhl na modré a Štěpánek tečí potvrdil svůj čich na góly - 1:0. Hosté byli po inkasované brance zaskočení, ale postupem času vyrovnávali hru a ve 24. minutě přišlo zasloužené vyrovnání. Po důrazném napadání Šindeláře za brankou se míček trochu šťastně odrazil k Frisovi před branku, který na nic nečekal a nezištně našel Tyburce u tyčky, který měl cestu ke své premiérové trefě ve Vlašimi snadnou - 1:1.

V posledním dějství vše nasvědčovalo tomu, že oba týmy budou v první řadě pečlivě bránit. Šance ale k vidění byly. Nejprve trefil Tyburec tyčku a následná dorážka Frise nebyla patřičně důrazná, poté opět Tyburec přelstil špatně vyběhnutého domácího brankáře a dával do prázdné Šindelářovi, který možná ještě teď netuší, proč trefil jen tyč. Na druhé straně se dostali do úniku dva útočníci, ale Petružálek na Strakův skluz nevyzrál. Rozuzlení tak přinesla poslední minuta. Šindelář držel míček za brankou v útočném pásmu a vynutil si faul, který se už ovšem ani neuložil, protože se míček dostal k seběhnutému Blažkovi, který si s poloprázdnou brankou věděl rady - 1:2. Vlašimští si již závěrečných 34 vteřin pohlídali a dokráčeli k výhře.

„Soupeř ukázal svou kvalitu, ale byl to remízový zápas. Považuju za hloupé, že jsme si chvíli před koncem nechali dát gól,“ litoval bodové ztráty kouč Ústeckých Patrik Cerman.

„Celý zápas jsme měli navrch, vytvořili jsme si víc šancí. Vítězství po brance v poslední minutě se dá považovat za šťastné, ale celý tým od brankáře až po posledního útočníka pracoval tak, že se to štěstí nakonec zaslouženě přiklonilo k nám,“ hodnotil utkání kouč Vlašimi Josef Straka.

Branky: 16:24 Štěpánek (Růžička) PP – 24:00 Tyburec (Fris, Šindelář), 44:26 Blažek (Tyburec, Šindelář). Střely: 22:29. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 79. Rozhodčí: Florián, Koskuba. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:1.

HBT Vlašim: Straka - Střeska, Kieler - Špale, Blažek, Tyburec - Fris - Šindelář, Burda - Horák - Dedek, Dušek - Sosnovec - Vrábel, Kakos

HBC Pento Most - HBT Vlašim 2:3

V Mostě se Vlašimi daří jako na houpačce - jednou vyhrát, jednou prohrát, tentokrát byly na řadě tři body a jak se ukázalo, statistika v tomto ohledu nelhala.

Úvod se povedl Vlašimským mnohem lépe, než v Ústí. Aktivitou se hráči dostávali do šancí a především Vrábel měl dvakrát na hokejce úvodní gól. Ten přišel až v přesilovce, kdy Střeska posunul do strany na Šindeláře, který bekhendem zavěsil - 0:1. Od té doby ale paradoxně padla na Vlašim deka a otěže zápasu převzal Most. Hosté byli všude o krok později a z toho pramenila vyloučení. Vyrovnávací branku vstřelil ne příliš důraznou střelou Koudelka těsně po návratu Duška z trestné lavice - 1:1. O minutu si Blažek dovolil kličku před branku, a to se v Mostě nevyplácí - 1:2. Z další přesilovky se domácí opět trefili, ale branka nemohla být uznána pro faul na brankáře.

Ani to však nebylo pro hosty dostatečným varováním a Most vstřelil třetí branku i podruhé. Tentokrát ale o regulérnosti, také nebylo pochyb, protože mostecký hráč do míčku úmyslně kopnul. Ve 22. minutě se Vlašimi podařilo vyrovnat. Byl to opět Šindelář, který si vyběhl zpoza branky a možná trochu překvapil Bréma střelou na dlouhou tyč a po deseti vteřinách tak využil přesilovku - 2:2. Most byl ovšem stále aktivnější a třetí třetina slibovala ještě tuhý boj.

Domácí chtěli zápas rozhodnout ve svůj prospěch a především úsek okolo 37.minuty, kdy za Vlašim postupně pykali Špale, Tyburec a Kieler byl pro hosty kritický. Mostecké střely, ale výborně blokoval Střeska, pro kterého měl souboj s bývalým chlebodárcem pikantní náboj. Z šancí na straně Vlašimi stojí za zmínku Frisovo břevno a závar třetí formace po střele Duška. Domácí své početní výhody nevyužili, a tak přišel trest. Ještě v oslabení vybojoval míček Sosnovec a vyslal do brejku Dedka, který střelou nad lapačku vstřelil vítězný gól - 2:3. Poslední dvě minuty už si Vlašim zkušeně pohlídala a ani hra bez brankáře k Mostu k další změně skóre nevedla.

„Vlašim, to byl jiný kalibr než Pardubice. My jsme do utkání vstoupili nešťastně a inkasovali. Pak jsme otočili, další gól nám ale nebyl uznaný. Soupeř hrál dobře, důrazně napadal, nám se naopak nedařilo v kombinacích ani osobních soubojích a hlavně jsme špatně hráli přesilovky. V té poslední jsme pak po hrubé chybě inkasovali rozhodující gól,“ zhodnotil utkání kouč Mostu Oldřich Obrtlík.

„Vedli jsme, ale Most si pak vytvořil tlak a dal dva góly. Další gól nohou mu nebyl správně uznán, a to byl asi zlomový okamžik. Kdyby domácí vedli o dva góly, asi bychom to měli už hodně těžké,“ uvedl kouč Vlašimi Josef Straka.

V závěru se jeho tým musel bránit při sérii vyloučení. „Most na nás opět vyvinul tlak a my faulovali. Ale ubránili jsme se a nakonec z brejku rozhodli. Domácí měli možná trochu navrch, v celém utkání nás podržel brankář Michal Straka, pochválit ale musím všechny za týmového ducha, který předvedli v obou utkáních,“ byl Straka spokojený nejen s bodovým ziskem.

Branky: 9:44 Koudelka (Švancar, Čížek), 11:06 Poláček – 4:40 Šindelář (Střeska) PP, 21:36 Šindelář (Tyburec) PP, 43:05 Dědek (Sosnovec) SH. Střely: 35:21. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 33. Rozhodčí: Žižka, Žák. Třetiny: 2:1, 0:1, 0:1.

HBT Vlašim: Straka - Střeska, Kieler - Špale, Blažek, Čičatka Martin, Tyburec - Fris - Šindelář, Burda - Horák - Dedek, Dušek - Sosnovec - Vrábel.