Nemocemi zužovaní vlašimští hokejbalisté porazili KEB Kladno, síly jim však chyběly s Habešovnou

Vlašim/ Extraligoví hokejbalisté sehráli o víkendu dva zápasy v domácím prostředí. V sobotu si překvapivě poradili s druhým KEB Kladno, v neděli jim však proti šesté Habešovně Gladiators nevyšla třetí třetina a prohráli.

8.3.2009

Ilustrační fotoFoto: Archiv VLP

HBT Vlašim – KEB Kladno 2:1

Ve vyrovnaném zápase byli domácí překvapivě o krok rychlejší. V první třetině ale neproměnili několik nájezdů, které jim vychytal brankář. Na druhé straně byl Straka také jistý. Skóre otevřel až ve 24. minutě Dušek z přesilovky po přihrávce Máčaly. Drama vrcholilo v poslední části, kdy nejprve hosté stačili ve 41. minutě vyrovnat Topolánkem. Jenže domácí měli větší touhu po vítězství a těsně před koncem strhli výhru na svou stranu díky Máčalovi.

„Byli jsme silní, věřili jsme si, měli jsme větší touhu po vítězství a jsem rád, že jsme vyhráli,“ věřil trenér Vlašimi Petr Řepík ve vítězný gól i po vyrovnání a podotkl: „Hráli jsme výborně, měl jsem ale strach, jestli se v závěru neprojeví nemoci, které mužstvo před zápas prodělaly.“

Branky: 23.14 Dušek (Máčala), 42.48 Máčala (Bartejs) – 40.36 Topolánek (Dětič). Střely: 29:24. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1.

HBT Vlašim: Straka – Blažek, Špale, Filip, Horák, Kucharčík – M. Čičatka, Kieler, Máčala, Bartejs, Dušek – Brázda, Vosátka, Burda, V. Čičatka – Kakos.

Vlašim – Habešovna Gladiators 3:6

Chřipkou oslabení domácí hráči vstoupili do zápasu aktivně a ihned orazítkovali tyč. Jenže gól přišel na druhé straně z hole Krtičky. V 10. minutě si zopakovali přesilovkovou spolupráci ze sobotního utkání Dušek s Máčalou a bylo vyrovnáno. Ve druhé třetině dostal Špale Vlašim do vedení, jenže Pospíšil kontroval. Kucharčík opět strhl skóre na domácí stranu, ale to bylo z jejich strany vše. Hosté stačili do konce druhé části opět srovnat. „Škoda, že jsme neudrželi stav 3:2,“ smutnil po druhé třetině Petr Řepík.

Ve třetí části již Vlašimským docházely síly, hosté převzali iniciativu a rozhodli o své výhře. „Měli jsme odhodlání, byli jsme však na hřišti statický, soupeř byl rychlejší, kluci se hecovali, ale nešlo to. Nemoci byly silnější,“ našel příčinu prohry trenér Vlašimi.

Zlom v zápase nastal ve 38. minutě, kdy Zeman dopravil míček do sítě, když domácí reklamovali střelu do masky brankáře Straky a přestali hrát. V závěru ještě hosté proměnili dvě přesilovky a upravili na konečných 3:6. „Rozhodovaly přesilovky, soupeř má jednu lajnu výbornou, jsou silní na buly a následně pálí obránce na bránu, a tak nám dali oba góly,“ smekl Řepík před soupeřovými početními výhodami a povzdechl si: „Porážka mě mrzela, ale nikdo by neřekl, že budeme mít po třech zápasech šest bodů. Tým pracuje dobře, jen mě mrzí, že marodka přišla zrovna v nevhodnou dobu na zápasy doma, na Habešovnu jsme totiž měli.“

Branky: 9.58 Dušek (Máčala), 15.13 Špale (Blažek), 22.35 Kucharčík (Blažek) – 3.22 Krtička (Husák), 21.40 Pospíšil (Wimer), 26.37 Ryboň (Tyburec), 37.33 Zeman (Husák), 41.35 Sýkora (Tyburec), 44.31 Gotthart (Uhgrman). Střely: 23:33. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Třetiny: 1:1, 2:2, 0:3.

HBT Vlašim: Straka – Blažek, Špale, Filip, Horák, Kucharčík – M. Čičatka, Kieler, Máčala, Bartejs, Dušek – Brázda, Vosátka, Burda, V. Čičatka – Kakos.