Mužstva veteránů, mladších žáků a elévů ve florbalových soutěžích měla na pořadu poslední kola v roce 2007.

Veteráni – divize I.

Hráči Sloane Park Benešov sehráli v hale TJ Akcent Radlice dva zápasy proti mužstvům Sportovci Nymburk a Lhokamo Praha.

SLOANE PARK BENEŠOV 3
SPORTOVEC NYMBURK 5

Před utkáním si celý benešovský tým v koutě nafukovací haly (u lehce vlažícího radiátoru, v hale byla větší zima než venku, tj. na nule) řekl, že se s mužstvem z druhé příčky nebude nervovat a odehraje utkání s nadhledem. A opravdu tak hrálo. Po prvních deseti minutách svítilo na tabuli skóre 2:0 a z benešovské strany se bylo na co dívat. Pohledné akce byly zakončené střelbou nebo přihrávkou na volného hráče ve velkém brankovišti. Nymburští byli očividně zaskočeni průběhem i vývojem utkání.
Pak soupeř změnil taktiku a začal výkřiky ovlivňovat výkon rozhodčích, což překvapivě fungovalo. Zlomovým okamžikem v celém utkání bylo vyloučení Petra Severy za údajně úmyslnou hru vleže. „ Petr v roli obránce vběhl do střely, zachytil ji mezi stehny a padl na kolena, míček vypustil na podlahu a při zdvihání z kolen si jej poslal do pohybu, a jak je jeho zvykem okamžitě přešel do protiútoku. Soupeřovi hráči se řevem domáhali odpískání údajného přestupku, a když se Petr dostal na polovině Nymburka do střelecké pozice, rozhodčí zapískal (od zachycení míčku uplynulo pět sekund) a signalizoval hru vleže. Přes naše protesty, že nepískal na základě jím vyhodnoceného přestupku, ale na přání řvoucího soupeře, Petra vyloučil,“ dodal naštvaně hrající trenér veteránů Benešova Tomáš Podhola.
Benešovský tým situace velmi rozhodila a po sérii vyloučení ve druhé třetině, kdy hráli šest minut v oslabení za běžné střety se vytratil z jejich hokejek elán, radost ze hry a z haly florbal.

Ve třetí třetině si Benešáci vynutili tlak a chvílemi to vypadalo, jako když hrají přesilovku. Byli však natolik rozhozeni výkonem a výroky rozhodčích, že jim zcela chyběl klid i trocha štěstí při zakončování.

Třetiny: 2:1, 0:1, 1:3

SLOANE PARK BENEŠOV 0
LHOKAMO PRAHA 1
Po mrznoucím čekání (pořadatel si bez povolení unie prohodil utkání a Benešov odsunul na konec) a pozorování v hale, jak rozhodčí postupně „odpadají“ (všechna utkání rozhodovala jen jedna dvojice), nastoupili ve 20.27 hodin k mači s tabulkovým rivalem.
Od začátku utkání vše probíhalo podle již zažitého scénáře, Lhokamo se po většinu času bránilo a Benešovští zahazovali jednu šanci za druhou. Bohužel i v tomto utkání byli nakonec hlavními aktéry rozhodčí. „Ve druhé třetině, na konci jedenácté minuty byl při obléhání soupeřovy branky při opakované rozehrávce z pravého rohu Mirek Pokorný opět faulován a těsně před další naší rozehrávkou rozhodčí zuřivě zapískal a Mirka vyloučila na 2 + 10 minut za to, že jej nazval šaškem. Mirek to ale popřel,“ ukázal Tomáš Podhola na další rozporuplný verdikt rozhodčího.
Ve třetí třetině se již florbal moc nehrál. Po několika neodpískaných nedovolených zákrocích ze strany Nymburka došlo k oplácení a Petr Severa šel na 5 minut na trestnou lavici. Brankář Luděk Červ to již nemohl vydržet, rozhodčí na předešlé zákroky upozornil a dostal dvouminutový trest. Ve třech unikl Suk a při dvojitém blokování hokejky ze strany již bezmocných soupeřů zůstala píšťalka rozhodčích opět zticha!
Třetí třetina se dohrávala před brankou hráčů Lhokama, kteří odpalovali míčky. jenže Kovařík sám před brankou, Severa po nádherné přihrávce Matušky, Fifkova dělovka z postu pravého obránce a Senohrábek v náběhu branku nevstřelili, a tak opět Benešáci prohráli, i když na nich ležela velká křivda.

Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0

„Na turnaji nám rozhodčí neumožnili hrát dobrý florbal. Do budoucna nebudeme souhlasit, aby celý turnaj rozhodovala jen dvojice rozhodčích, aby se v zimních měsících hrálo v nafukovacích halách, a aby si pořadatelé svévolně měnili pořadí utkání!,“ poznamenal po skončení turnaje rozzlobený Tomáš Podhola.

Mladší žáci, PH+SČ přebor, divize B

Před vánoční přestávkou uzavřeli Benešovští mladíci, sedmí v tabulce, polovinu soutěže zápasem s mužstvem FZŠ Vybíralova, které bylo deváté.

FZŠ VYBÍRALOVA 1
SK FLORBAL BENEŠOV 1

Od začátku utkání Benešovští soupeře sevřeli na jeho polovině a ani jedna pětka mu nedala dýchat. Domácí se dostávali sporadicky do útoku, ale všechny jejich pokusy o zteč benešovské branky skončily buď na hokejkách obránců nebo vrátivších se centrů. Hostující útočníci však po celou první třetinu nenašli recept na vstřelení gólu. Nikoliv však proto, že by měl soupeř vynikajícího brankáře, ale buď se utápěli ve zbytečných kličkách, a když konečně vystřelili, tak branku minuli nebo se míček zastavil o brankovou konstrukci. Navíc hosté nevyužili dvouminutovou početní převahu.
Ve 32. vteřině druhé třetiny přišel pro Benešov šok v podobě vedoucího gólu domácích po ojedinělé akci – 0:1. Hosté vyvinuli velký tlak, zatlačili protivníka na jeho polovinu, ale síť nemohli rozvlnit. Z tváří povzbuzujících benešovských fanoušků bylo možné číst pouze nevěřícné výrazy kombinované se zoufalstvím, které se střídaly s neutuchající vírou ve zvrat. Na konci 6. minuty získali hosté výhodu přesilové hry, kterou po 65 vteřinách využili díky přihrávce Duchoslava a střele Mrvy z pozice levého obránce – 1:1.
Na začátku třetí třetiny se očekávalo, že soupeř odejde fyzicky (měl jen sedm hráčů). Jenže vyrovnaný stav dával hráčům snad dvoje plíce a neustále trpělivě rozleptávali benešovskou snahu o vedoucí gól. I oni párkrát zahrozili, ale brankář Krátký mužstvo podržel. Po celý zápas měl snad jen tři nebo čtyři zákroky, dostal jeden gól, ale v tuto chvíli byl nejplatnějším hráčem. Benešáci nakonec již síť soupeře nerozvnili a mohou jen žehrat na svojí nemohoucnost v koncovce (sedmkrát nastřelili konstrukci branky), že nevyhráli.

Branka a asistence Benešova: Mrva (Duchoslav). Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0
SK Florbal Benešov: Krátký – Mrva, Klápa, Šahin, Duchoslav, Nováček – M. Fifka, Hýbek, Perný, Mudra, Čepela – Šedivý, Jaeger

Elévové – Pražská liga

Benešovští mladíci odehráli poslední zápas v roce proti pražskému celku Vosy DDM Modřany a těsně prohráli.

VOSY DDM MODŘANY 2

Benešovští elévové nastoupili do utkání bez tří nemocných opor (Kieler, Uher a Lukáš), přesto jej zahájili skvěle a ve třinácté vteřině vedli 1:0. Soupeř hrající o postup do skupiny, ve které se bude hrát o medaile (soutěž se po tomto kole rozdělí na skupinu o 1. – 6. místo a skupinu o udržení v soutěži), hnaný nutností vyhrát, však hned za 25 vteřin vyrovnal a nasadil k velkému náporu. V benešovské brance ale stál skvělý Fifka, který svůj tým doslova držel nad vodou.
V úvodu třetí třetiny Vosy vstřelily po pěkné kombinaci vedoucí gól a začaly bránit vedení 2:1. V závěru zápasu si Benešovští vytvořili obrovský tlak, který vyústil ve vyrovnávací branku, ta však nebyla uznána. Poslední dvě minuty hráli v početní výhodě, během níž si vytvořili několik gólových příležitostí, které ovšem ve vyrovnání nedokázali přetavit. Přesto za bojovný výkon zasluhují pochvalu.

Branka a asistence Benešova: Severa (Šimák). Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1
SK Florbal Benešov: Fifka – Tůma, Hýbek, Severa, Velcl, Šimák – Benátčan, Sklenář, Matušková, Slunečko, Hradil – Vršecký, Perný