Benešovští junioři nadělovali

Benešovsko - Florbalovým týmům Benešova se velmi dařilo. Junioři naděloavli, starší žáci zvítězili a remizovali.

17.2.2012

Junioři Benešova si pochutnali na Panthers, kterým nastříleli jedenáct gólů. Foto: Foto: Robin Novák

2. liga juniorů, hala ZŠ Jiráskova Benešov

Na domácím hřišti měli benešovští junioři potvrdit své dobré výsledky z uplynulých zápasů, a to se jim bezpochyby podařilo.

SK Florbal Benešov - FBŠ Bohemians 12:0 (5:0, 5:0, 2:0)

Statistika hráčů Benešova: Chrpa Marek 2+2, Vobecký 1+4, Zdeněk 3+0, Čepela 2+0, Šarlák 1+1, Vyhnal 1+0, Vorel 1+0, Váňa 1+0, Jaeger 0+1, Homola 0+1

FbC Panthers - SK Florbal Benešov 3:11 (0:2, 1:4, 2:5)

Statistika hráčů Benešova: Zdeněk 5+2, Vorel 2+1, Vnouček 0+3, Šarlák 1+1, Čepela 1+1, Chrpa Marek 1+1, Lukáš 1+0, Jaeger 1+0, Vobecký 0+1,

Sestava: Martin Chrpa (G), Adam Vnouček, David Váňa, Daniel Homola, Ondřej Vyhnal, Martin Jaeger, Matěj Čepela, Marek Chrpa, Vladimír Zdeněk, David Šarlák (C), Ladislav Vorel, David Lukáš, Antonín Vobecký. Trenér: Martin Mičlo

11. Athletics Praha 14 1 0 13 32: 112 3
______________________________________________________________________________________________________________

Liga starších žáků, hala Sokol Královské Vinohrady

Protože trenér starších žáků Martin Mičlo koučoval juniory v Benešově, musel za něj na lavičce A-týmu starších žáků zaskočit trenér dorostenek Karel Hlaváček. Jelikož gólmana Jakuba Vojtěcha Ballka trápí zdravotní potíže, byla na jeho místo netradičně (nikoliv však překvapivě) povolána brankářka dorostenek Karolína Červová.

Viking group TJ Sokol Kobylisy - SK Florbal Jadberg Benešov 1:10 (1:4, 0:3, 0:3)

Poslední tým ligy starších žáků nestačil na benešovské chlapce, ačkoliv ti měli pouhopouhé dva hráče na střídačce.
Zápasový účet otevřel již po pouhé půlminutě Adam Šejstal po samostaném průniku. Za dvacet vteřin jej napodobil Miloš Vojtíšek a tato úvodní minuta napověděla, jak a kam se bude zápas ubírat. Za stavu 4:0 benešovští trochu polevili a dovolili tak soupeřům skórovat, čímž zkazili nulu na kontě své brankářky.
I ve druhé třetině pokračovala převaha hráčů ve žlutomodrých dresech, soupeř se zmohl pouze na ojedinělé protiútoky. Skóre ve prospěch Benešova tak postupně narůstalo. A kdyby někteří hráči udeželi nervy na uzdě a neoplácely svým protihráčům fauly, nemuseli být vylučováni a zřejmě by padlo ještě více gólů.
Do závěrečné střetiny vyslal trenér Hlaváček svým svěřencům jasné pokyny o kombinační hře. Přesto (nebo právě proto) padly další tři branky a důležité body se stěhovaly ke Konopišti.

Statistika hráčů Benešova: Škoula 3+2, Šejstal 4+0, Vojtíšek 1+1, Chromý 1+1, Rejchrt 1+0, Kobler 0+1

SK Florbal Jadberg Benešov - BILLY BOY Mladá Boleslav 3:3 (2:1, 0:1, 1:1)

Našlapaná lavička soupeře z Boleslavi a jejich místo v ligové tabulce věštily těžký zápas. Ten se skutečně konal, ovšem s ohledem na průběh hry a převahy soupeřů musel být Benešov s dělbou bodů spokojenější.
Benešovští chlapci však svého protivníka v úvodních minutách zcela zaskočili. V polovině druhé minuty Kobler vybídl ke skórování Rejchrta a ten se nemýlil. Za necelou minutu pak Rejchrt namazal Šejstalovi a bylo to 2:0. Kouč Boleslavi zvýšil hlasitost svých povelů a tento jeho projev mu vydržel až do konce utkání. Boleslavským se po vyčinění od trenéra podařilo ještě do přestávky snížit.
V druhé třetině pokračoval tlak Boleslavských, kdy hra místy spíše připomínala přesilovku, než hru s vyrovnaným počtem hráčů. Boleslavi se podařilo do konce druhého dějství vyrovnat a to minutu a půl před sirénou.
Ve třetí třetině hráčům ve žlutomodrém postupně docházely síly, na jejich branku se valil jeden útok za druhým a jediný hráč něžného pohlaví na turnaji se měl ve své svatyni co otáčet. Útoků Benešova bylo pomálu, zato boleslavští pálili ostošest. A necelou minutu před koncem utkání dokonali obrat přesnou střelou do růžku benešovské branky.
Ihned poté si vzal překvapivě trenér Billy Boy time out, aby svým svěřencům předal pokyny k úspěšnému dokončení mise. Toho využil i trenér Hlaváček, který svým hochům naordinoval aktivní napadání hráčů soupeře a pokud možno vyrovnání stavu. A skutečně: Benešovu se podařilo vybojovat standardní situaci před boleslavskou brankou, Chromý rozehrál nal Vojtíška, který 26 vteřin před koncem prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Boleslav na tento zásah již odpovědět nedokázala.

Statistika hráčů Benešova: Rejchrt 1+1, Šejstal 1+0, Vojtíšek 1+0, Kobler 0+1, Chromý 0+1

Sestava Benešova: Karolína Červová (G), František Boháč, Daniel Rejchrt, Daniel Škoula, Jan Chromý, Martin Kobler (C), Adam Šejstal, Miloš Vojtíšek
Trenér: Karel Hlaváček. Vedoucí týmu: Luděk Červ.

LUDĚK ČERV

17.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Stovky diváků sledovaly tradiční středověkou bitvu ve Vodním hradě v Budyni nad Ohří.

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze.
3

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Železný dědek se jede na nové trati

Maršovice - Předposlední neděli v srpnu již tradičně startuje jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice nesoucí název Železný dědek. Z důvodu probíhající modernizace dálnice D1 jsou však na velké části tradiční trati se startem a cílem v Soběhrdech naplánovány objízdné trasy, a tudíž museli organizátoři pro letošní rok zvolit úplně novou trať na Neveklovsku. „Závodníci v neděli odstartují z Maršovic a dle příslušné kategorie absolvují stanovený počet okruhů o délce 15,6 kilometrů. Nová trať je technicky a fyzicky velmi náročná a všechny závodníky náležitě prověří,“ říká ředitel závodu Tomáš Povolný.