Juniorkám vyšel fantasticky závěr s Libercem

Benešov – Florbalové juniorky Benešova před domácími diváky zaválely, porazily Turnov a remizovaly s Libercem a posunuly se na páté místo prvoligové tabulky. Benešačky se již musely obejít bez Simony Matuškové, která přestoupila do Chodova.

18.11.2010

Ilustrační fotoFoto: Lukáš Suchý

TJ Turnov - SK Jadberg Benešov 3:6

Do duelu nevstoupily benešovské hráčky dobře a během dvou minut dorostenka Heralová inkasovala. Pak se ale domácí děvčata rozjela a ještě v první třetině, i díky vlastnímu gólu soupeřek, zápas otočily. Turnov ještě ve druhé části snížil, ale více jim benešovské hráčky nedovolily.

Branky (nahrávky) Benešova: Slavíková (Katka Červová), V. Radová, Vašáková, V. Radová (Vašáková), Remišová. Třetiny: 2:4, 1:1, 0:1.

SK Jadberg Benešov – FbC Liberec 5:5

Brankový účet otevřely liberecké hráčky, ale ještě v první třetině Slavíková a Veronika Radová stav otočily. Když ve druhé části navýšila vedení Vašáková, zdálo se, že je zápas rozhodnut. Jenže liberecké hráčky zvýšily tvrdost, která místy přerůstala v agresivitu, k čemuž jim pomohli velmi slabí rozhodčí Grinivan s Přasličákem. A také díky tomu převážily Liberečanky stav ještě do druhé sirény. Přes domácí snahu se nedařilo Benešovu ve třetí třetině vyrovnat. Naopak soupeřky ve 40. minutě navýšily skóre na 3:5. Benešačky ale zbraně nesložily. Dvě minuty před koncem, soupeřky hrubě faulovaly, na přesilovku poslal trenér Matuška nejsilnější sestavu a 21 vteřin před koncem utkání prostřelila obránkyně Remišová, vše, co jí stálo v cestě – 4:5. Po vyhrané buly sáhl benešovský kouč ke hře v šesti, když za odvolanou brankářku do hry naskočila Perná, která v čase 14:53, po přihrávce Slavíkové, vyrovnala na 5:5.

Branky (nahrávky) Benešova: Slavíková, V. Radová (Vašáková), Vašáková, Remišová, Perná (Slavíková). Třetiny: 2:1, 1:3, 2:1.

SK Florbal Jadberg Benešov: Heralová (1. zápas), Krupičková (2. zápas) – B. Radová, V. Radová, Slavíková, Remišová, Vašková, Chmielová, Perná, Pokorná, Hrabětová, Loudová, Kateřina Červová.

Trenér: Zdeněk Matuška.