Cirkus Praha roztočil benešovské hráčky

Čakovice - Ve sportovní hale Čakovice odehrály florbalistky SK Florbal Sloane Park Benešov úvodní zápasy 2. ligy žen (divize III), ze kterých vydolovala jen bod za remízu s FBC Panters.

23.9.2009

Ilustrační fotoFoto: Archiv Benešovského deníku

FBC Panthers – SK Florbal Sloane Park Benešov 1:1

Stejně jako v loňském ročníku se prvním soupeřem Benešova stal tým FBC Panthers a v konečném účtování se opakovala i dělba bodů. Přestože byly hráčky z Benešova jednoznačně lepším týmem, řada střel končila v jistých rukou skvěle chytající brankařky protihráček. Jedním z problémů neúspěchu na turnaji bylo také několik přesilových her nabídnutých soupeřkám. Právě jednu z nich ve třetí třetině dokázaly hráčky Panters proměnit a benešovská děvčata byla nucena dotahovat jednobrankové manko. Odpověď přišla záhy z čepele Hanky Kubátové, která střelou z otočky našla pro míček v cestě do branky volnou skulinku. V závěru utkání se však nepodařilo zaznamenat další střelecké úspěchy, proto skončil zápas remízou.

Branka Benešova: 27. Kubátová. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1.

SK Florbal Sloane Park Benešov – Cirkus Praha 3:7

Nově vzniknuvší tým, poskládaný díky množství přestupů z různých družstev, byl pro Benešov před úvodním hvizdem z části záhadou. Po fyzické stránce skvěle připravený tým hrající na tři útoky rychle přesvědčil děvčata z Benešova, že tento zápas nebude pro ně procházka Růžovou zahradou na Konopišti. Na první rychlou branku Cirkusu ještě dokázala kontrovat Nováková, ale zbytek první třetiny a především začátek druhé byl plně ovládnut pražskými hráčkami. Během dvou minut dokázaly přidat další tři góly, čímž utkání víceméně rozhodly. Nedá se říci, že by byly výrazně lepším týmem, ale jejich pohyb činil celé benešovské obraně značné problémy, obě bránící pětice přestávaly navíc postupně akceptovat pokyny ohledně hry na vlastní polovině a "cirkus" (bohužel ne ten, při kterém se rádi zasmějeme) tak chvílemi předváděl jiný tým, než který má tuto vizitku ve svém názvu. Díky jednoduché kombinaci po mantinelu a následnému doběhnutí míčku se protihráčky dostávaly velmi snadno na benešovskou polovinu. Ve třetí třetině sice florbalistky od Konopiště Benešova pomalu získávaly na hřišti převahu, ale díky neproměněnému samostatnému úniku a o chvíli později trestnému střílení nestačily k zisku bodu ani trefy Šraierové a Kubátové.

Branky Benešova: 5. Nováková, 32. Šraierová, 34. Kubátová. Vyloučení: 3:1. Třetiny: 1:3, 0:4, 2:0.

Sestava SK Florbal Sloane Park Benešov pro oba zápasy: Slámová Renata (G), Radová Veronika, Syslová Ivana, Kubátová Hanka, Dostálová Barbora, Suková Michaela, Erlichová Denisa, Nováková Jitka, Syslová Markéta, Nováčková Anna, Vašáková Martina, Šraierová Veronika.

KAREL HLAVÁČEK

23.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Pohled to byl jako z pohádky. Dva lezci šplhali po zámecké věži za zlatovlasou ženou.
28

Za konopišťskou kastelánkou lezli po zámecké věži

Herec Václav Vydra se v Benešově předvedl jako generál Custer.
30

Kavalérie generála Custera opět navštívila Benešov

Oloupí rytíři po Příbrami o body i Varnsdorf?

Vlašim – Od sezony 2010/2011 se střetává Vlašim s Varnsdorfem ve druhé fotbalové lize a vzájemná bilance vyznívá těsně ve prospěch rytířů, když šestkrát vyhráli, třikrát remizovali a pětkrát prohráli. V loňském, nejúspěšnějším ročníku v historii klubu (4. místo) vyhrála Vlašim dvakrát 1:0.

KRÁTCE: Víkend bude patřit hlavně středověké bitvě

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

OBRAZEM: Na benešovském náměstí diváky uchvátili Czech Floyd

Benešov – Skvělé představení přichystali ve čtvrtek 17. srpna v rámci letní akce Benešov City Live muzikanti z kapely Czech Floyd.

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!