Dálkař Šejstal dvakrát překonal osobní rekord

Čechy – Ani letní školní prázdniny nezastavily atlety, kteří si zazávodili na podnicích v Pacově, Táboře a Novém Městě nad Metují a ve Vlašimi. Za závodech se představili i borci Spartaku Vlašim.

20.8.2015

Vyhlášení kategorie mužů B na vlašimské hodinovce. První Marek Jirásek, druhý Rudolf Jánošík a třetí Martin Lejnar. Foto: Jan Hlaváček

Velká cena Nového Města nad Metují

Prvním závodem ze série dvou mítinků s názvem Czech Double Meeting byla Velká cena Nového Města nad Metují, na které se představila nejenom česká atletická špička, ale i mnozí skvělí zahraniční atleti. Vlašimský dálkař Dominik Šejstal si na závodech vedl velmi dobře. Ve větrném počasí předvedl vyrovnanou sérii a v posledním pokusu v protivětru -1,3 m/s dolétl až na hranici 658 cm, čímž si výrazně posunul osobní rekord. Skončil na pátém místě.

Šejstal na Velké ceně Tábora

Druhým mítinkem z dvoudílné série Czech Double Meeting byla Velká cena Tábora, kde se opět představili atletičtí velikáni a byla k vidění řada skvělých výkonů. V dálkařském sektoru nechyběl Dominik Šejstal, který se zaskvěl na VC Nového Města nad Metují. V Táboře dopadl ještě lépe, ve čtvrté sérii si nejprve vyrovnal osobní rekord 658 cm, aby jej v šesté sérii posunul na 663 cm, a to za regulérní podpory větru. Skončil na čtvrtém místě.

Cena města Pacova a BANES mítink

V Pacově se ve velkém vedru představila řada vlašimských atletů na memoriálech spojených s Cenou Pacova v hodu diskem, kde v přípravném letním období předvedli kvalitní výkony.
Po zranění kotníku a několikaměsíční pauze se k závodění vrátila žákyně Valentýna Přibylová. V Pacově dokázala výkonem 8,41s zvítězit na šedesátce v kategorii starších žákyň, na stovce doběhla mezi ženami čtvrtá (13,68s) a koulí vrhla 7,74m, čímž obsadila opět v kategorii žákyň šestou příčku.
Vítězství v disku získal starší žák Jan Groček. Předvedl 44,42m. K tomu bral třetí místo v hodu kladivem (34,46m) a byl čtvrtý ve vrhu koulí ve svém osobním maximu 13,78m.
Další po zranění se navrátivší žákyní byla Monika Doubková, která si mezi žákyněmi vyběhala druhé místo na šedesátce časem 8,63s a na stovce žen doběhla pátá (13,76s).
Na poslední umístění na bedně dosáhla mezi ženami dorostenka Linda Průšová, která byla v ženách ve skoku do dálky (503cm) třetí. Radost z dlouhého pokusu jí však zkazil vítr, který jí foukal do zad o pouhou desetinu silněji, než je povolená dvoumetrová hranice. Na ženské stovce doběhla osmá (13,98s). Tady jí naopak foukal silný protivítr o hodnotě -2,9 m/s.
Pro páté místo si v mužské dálce doskákal Dominik Šejstal, nejdále skočil 654 cm, avšak s obrovskou podporou větru (+4,3m/s). Hladkou stovku v protivětru zaběhl za slušných 11,68s.
Filip Groček startoval na hladké šedesátce. Zaběhl čas 9,82s a mezi mladšími žáky doběhl šestý.
Žákyně Lucie Neradová startovala ve dvou sprinterských disciplínách. Na šedesátce předvedla čas 9,29s a skončila sedmá, stovku zvládla za 14,99s a v kategorii žen byla dvanáctá.

39. Ročník Velké ceny v Hodinovce

Ve stejný den, kdy atleti bojovali v Pacově, uspořádali Vlašimští 39. ročník vlašimské hodinovky. Na start se postavilo 36 mužů a 7 žen. Muži se dle věku rozdělili na pět kategorií a šestou byla zvláštní „Muži vozíčkáři", ženy utvořily kategorie tři.
Vítězi jednotlivých kategorií se stali Michal Kašpar výkonem 14 770m v mužích „A" (ročník 1976 a mladší), Marek Jirásek po výkonu 15 820m v béčku (1966 – 1975). Ten se stal i celkovým vítězem závodu, Dušan Bartoš v céčku (1956 – 1965) zaběhl výkon 14 222m, Jiří Němec v déčku (1946 – 1955) zvládl uběhnout 14 101m a v éčku (1945 a starší) vyhrál Jan Mareš za 8 467m. Zvláštní uznání patří vozíčkáři Jiřímu Zehnulovi, který za hodinu dokázal nakroužit 7 605m. Závodník atletického oddílu TJ Spartak Vlašim Rudolf Jánošík obsadil ve své kategorii druhé místo (15 599m) a stříbrný byl i v celkovém pořadí.
Mezi ženami se vítězkou kategorie „A" (1981 a mladší) stala Iveta Dittrichová po výkonu 11 282m, v béčku (1971 – 1980) to byla Andrea Adamcová, celková vítězka ženského závodu a členka vlašimského atletického oddílu, které se podařilo uběhnout 12 988m. Vítězkou céčka (1970 a starší) se stala Dagmar Merašická, která uběhla 8 177m.
„Závod provázelo krásné, nikoliv však extrémně horké počasí a všichni účastníci si jej velmi užili. Nedošlo k žádnému zranění ani protestu," měl radost pořadatel závodů Jan Hlaváček a zve na další závod: „Chtěl bych všechny běžecké nadšence pozvat na kulatý 40. Ročník VC v hodinovce, který se bude konat v sobotu 6. srpna na vlašimském atletickém stadionu.

Cena Pacova ve vícebojích

Na samém začátku letního soustředění, na které vlašimští atleti poprvé odjeli do dvou různých měst rozděleni na dvě skupiny, absolvovalo šest závodníků starty na Pacovských vícebojích, kde zlomili jeden oddílový rekord.
O ten se postarala Linda Průšová v dvoudenním sedmiboji dorostenek, když nasbírala 3071 bodů. Předchozí rekord, který byl ustaven v roce 1989, překonala o více než 500 bodů. První den absolvovala stovku překážek (21,84s), pak skákala do výšky (151 cm), vrhala tříkilovou koulí (8,49m) a na závěr se představila na dvoustovce (29,88s). Druhý den odstartovala dálkou (462 cm), poté si odskočila do oštěpařského sektoru (23,86m) a na závěr si proběhla dva ovály v disciplíně 800m (2:43,78min). Za své snažení si z Pacova odvezla čtvrté místo.
V pětiboji mladšího žactva se získal Filip Groček 751 bodů a skončil druhý. Svoje počínání odstartoval překážkovou šedesátkou (11,89s), házel míčkem (29,44m), zaběhl hladkou šedesátku (9,80s), absolvoval skok daleký (363 cm) a pětiboj uzavřel osmistovkou (3:25,07min).
Čtyři závodnice se představily mimo soutěž. Trojice starších žákyň běžela stopadesátku – Lucie Neradová za 22,64s, Monika Doubková byla v cíli za 21,21s a nejrychlejší čas zaběhla Valentýna Přibylová (20,68s). Dorostenka Adéla Oberleitnerová zaběhla dvoustovku za 29,24s.

JAN HLAVÁČEK

Autor: Redakce

20.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Divišov byl opět stoprocentní

Zápas zlomil ve prospěch Poříčí Vosáhlo z penalty

OBRAZEM: Tři poštolky znovu vzlétly na vlašimském letišti

Vlašim - Nejen letadla startují na vlašimském letišti. Svoji druhou šanci zde také dostaly tři mladé poštolky obecné, které byly v péči vlašimské zvířecí záchranné stanice. Na cestu ke svobodě je přišli doprovodit i klienti Domova pro seniory z Vlašimi.