BC SLANÝ – BC BENEŠOV B 61:55

Začátek utkání vyšel lépe domácím hráčům, když trefili dva tříbodové pokusy, dokázali využít střelecké nemohoucnosti benešovského týmu a již během první čtvrtiny si vytvořili příjemný náskok deseti bodů (18:8).

Druhá čtvrtina probíhala v poklidném tempu, ani jednomu z týmu se příliš nedařilo zakončení a hrstka diváků, se příliš moc nebavila. Po druhé čtvrtině si tak Slaný drželo osmibodový náskok, takže v poločase byl stav 28:20.

O poločasové přestávce si hosté uvědomili, že v utkání nemají co ztratit, mohou jen překvapit a do třetí čtvrtiny vlétli ve velkém stylu. Začala se jim dařit střelba, přitvrdili v obraně a svou hrou favorizovaného soupeře dokázali na nějaký čas zaskočit. Po šesti minutách Benešov dokonce vedl o osm bodů (33:41). Domácí však dokázali zkorigovat dvěma trojkami v rychlém sledu a do konce čtvrtiny vyrovnat na 43:43.

Poslední část zápasu byla zpočátku bojem o každý bod a benešovští hráči nebyli daleko od nečekaného vítězství, avšak Slaný si i díky velice dobrému střeleckému výkonu Jana Týře (21 bodů) dokázalo závěr utkání pohlídat a překvapení v posledním kole základní části nedopustilo.

„Předvedený výkon je pro nás, i přes prohru, dobrým povzbuzením do zápasů o záchranu v soutěži," vidí i v porážce pozitiva Tomáš Semerád, v zápase autor dvou bodů.

Body Benešova: Březina 16, Klavrza 9 (1 trojka), Procházka 8, Posztóš 8, Burian 8 (1), Semerád 2, Škoda 2, Marek 2. Fauly: 5:11. Trestné hody: 8:5:3:3. Čtvrtiny: 18:8, 10:12, 15:23, 18:12.