VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Benešovští karatisté se stali součástí velké akce

Praha - Čtvrtý červencový týden je každoročně svátkem pro evropské karatisty, když se koná největší událost, European Gasshuku (v přeneseném slova smyslu – mistrovství Evropy). Každý rok se akce pořádá v jiném evropském státě a letos měla tu čest Česká republika. V Praze ji organizovala Česká asociace Okinawan Goju Ryu Karate-dó(ČAOGK) a jednalo se již o 31. ročník.

4.8.2017
SDÍLEJ:

31. European Gasshuku in PragueFoto: Sanchin Dojo s TN

Na 400 karatistů cvičilo pod vedením světového šéf-instruktora sensei Tetsuji Nakamury (sensei = učitel, mistr) a 9 senior-instruktorů s 9. a 8. dany (celkem je 10 technických stupňů černého pásu, kdy 10. dan je nejvyšší možný). Kromě evropských karatistů se akce zúčastnilo i několik hostů z jiných částí světa – sensei Bakkies Laubcher z Jihoafrické republiky (9. dan, IOGKF Technical Advisor), sensei Pervez Mistry z Indie (8. dan) a karatisté například z Okinawy, Japonska, Indie, Kanady, USA, Nového Zélandu, Austrálie, Ruska, Burundi, Kazachstánu, Izraele.

Čtrnáct zástupců Sanchin Dojo Benešov (Vlastislav Běhoun, Karolína Bredlerová, Jan Trpík, Kateřina Šmídmajerová, Jan Brunner, Kristýna Šahinová, Vlasta Horáková, Petr Havlík, Radek Makovíny, Richard Šmídmajer, Adam Rešetka, Ondřej Šmídmajer, Emil Bilý a Jindřich Bulan) mělo tu čest se zúčastnit této velkolepé akce, která se uskutečnila v tradičním stylu a ve vysokém tempu. Tréninky byly od pondělí do pátku od 9 do 14 hodin, a od 15 do 17 hodin bylo možné vyzkoušet individuální tréninky dle různého zaměření. Zároveň během pauz bylo možné využít přítomnosti vyhlášeného japonského fyzioterapeuta sensei Rendo Sugimota a jeho týmu. Velikým vyznamenáním pro benešovský oddíl bylo ocenění od IOGKF šéf-instruktorů za vysokou technickou úroveň členů Sanchin Dojo.

Mezi nejoblíbenější část gasshuku pro děti byl jednoznačně trénink se světovým IOGKF šéf-instruktorem senseiem Nakamurou. Tento neskutečně charismatický člověk dokáže děti upoutat na celý den, a ty nejen ztratí pojem o čase a únavu absolutně nevnímají. Navíc se jim věnovala, nejen mezi dětmi, velice oblíbená dua sensei Paul Nolan a sensei Peter Galer (oba 7. dan, senior-instruktoři Anglie) a sensei Kenny Morrison a sensei Gary Adams (oba 5. dan, šéf-instruktoři Skotska).

Podle prohlášení jednotlivých šéf-instruktorů na závěrečném setkání, patřil 31. ročník European Gasshuku k nejlepším a k nejlépe organizovaným evropských gasshuku za celou dobu. Proto jsme nesmírně šťastní, že benešovské Sanchin Dojo mohlo být součástí akce, která vstoupila do historie. Veliké poděkování patří nejen rodičům, kteří děti na své cestě podporují, sponzorům, hlavnímu pořadateli a předsedovi ČAOGK sensei Jaroslavu Kulikovi, ale i městu Benešov, neboť bez jeho podpory by nebylo možné se akce zúčastnit v takovém počtu benešovských dětí.

Závěrem přidávám jednu tezi od sensei Bakkiese, že každý trénink dělá člověka silnějším a vyspělejším a jediným zpomalovacím faktorem či překážkou je pouze člověk sám (lenost, nechuť, jiné priority…). Proto překonávejte sami sebe, a pokud budete chtít, můžete společně se Sanchin Dojo Benešov. Krásné léto.

Jindřich Bulan, Dojo instruktor Sanchin Dojo Benešov

 

Autor: Redakce

4.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

FNL, Vlašim - Varnsdorf 4:1.
9

Bodnutí Fenina rytíře rozzlobilo

Objekty kolem benešovské šatlavy si můžete koupit

Benešov – Bez sta tisíc korun za rovných 15 milionů si lze koupit blok domů, jehož součástí je také někdejší benešovská šatlava. Spolu s ní prodává majitel i sousední polyfunkční dům s obchody a službami a pozemek určený pro bytovou výstavbu.

Do tiché země vtrhli jako vichřice

Benešovsko /OBRAZEM/ - Na břehu řeky roste tráva ostřice, prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice, nad tichou zemí vrčí netopýři a národ němý tlučou oficíři. Ke slovům písně Karla Kryla Jeřabiny nelze ani po 49 letech od okupace Československa vojsky pěti komunistických zemí, nic vytknout. Přesně totiž vystihují atmosféru té doby.

Válečný řev a řinkot zbraní. Taková byla raně středověká bitva

Brdečný - Malá osada Brdečný u Neveklova přivítala o víkendu nespočet nadšenců do historie. Raně středověká bitva Rogar neboli Pojídači mrtvých předvedla příchozím život v minulosti, ale také především raně středověké bitvy.

OBRAZEM: Festival Exploration si užily tisíce fanoušků

Benešov - Dlouho očekávaný festival elektronické hudby v Táborských kasárnách v Benešově skončil. Exploration za uplynulé dva dny ale navštívilo tisíce lidí. Mezi fanoušky byla slyšet jak čeština, tak i angličtina, němčina, francouzština nebo maďarština.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení