Benešovské béčko utrpělo v Mělníce debakl

Mělník – Po odvolaném zápase v Čelákovicích, nastoupilo benešovské basketbalové béčko v krajském přeboru pouze v neděli v Mělníce, kde podlehlo domácím 31 bodovým rozdílem.

23.10.2013

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

MĚLNÍK – BENEŠOV B 81:50

V úvodu se hrál vyrovnaný duel a hosté drželi do 5. minuty s domácími krok – 8:6. Poté se však začali Mělničtí trefovat z dlouhé a střední vzdálenosti, hosté začali kupit chyby a první čtvrtina skončila 24:10.

V úvodu druhé části se hrála vyrovnaná partie. Za zmínění stojí trojka Fulína s faulem, která zvedla lavičku hostujícího týmu a dokonce zatleskalo i několik domácích fanoušků. I přes tento individuální úspěch skončil první poločas vedením domácích o 16 bodů (44:28).

I do druhého poločasu vstoupili Benešovští dobře, ale pokaždé, když se dokázali pracně přiblížit na rozdíl 14 bodů, tak soupeř zlepšil obranu i střelbu, po krátké chvíli odskočil a po třetí čtvrtině byl stav 58:40.

Závěrečná část byla téměř „kopií" první čtvrtiny. Hosté ztráceli zbytečně balóny, které soupeř opět trestal úspěšnou střelbou. Zápas proto nakonec skončil porážkou Benešova o 31 bodů.

Body Benešova: Růžička 9, Fulín 8 (1), Petráň 8, Klavrza 8, Škoda 4, Brynda 4, Koudela 3, Zoul 2, Posztóš 2, Svoboda 2. Trestné hody Bn: 14/9. Fauly: 16:20. Čtvrtiny: 24:10, 20:18, 14:12, 23:10.