Benešov na rezervy extraligových celků nestačil

Praha – Florbalisté Benešova sehráli v divizní soutěži dva zápasy na palubovkách rezerv extraligových celků FbŠ Bohemians a Sokola Královské Vinohrady. Ač vyvinuli hosté velkou snahu o úspěch, v obou duelech odešli poraženi.

10.11.2016

Ilustrační fotoFoto: Pavel Kubásek

FBŠ BOHEMIANS B – SK FLORBAL BENEŠOV 7:4

Benešov vstoupil do hry velmi aktivně a hned ve třicáté vteřině připravil krásnou nahrávku Lukáš pro Jaegera, který se nemýlil a pohodově uklidil balónek za brankářova záda. Benešov si v první třetině dokázal vytvořit velké množství brankových příležitostí. Avšak pokusy končily na blokujících zelenobílých či na pražském brankáři. Gólově odpověděli „klokani". Nejdříve srovnali v páté minutě na 1:1, následovně však udeřili ještě dvakrát.

Ve druhé třetině žlutomodří zatlačili na soupeře a v 15. minutě snižoval Lukáš. Hned o minutu později srovnal stav benešovský expres Jaeger. Po chybě však benešovští borci obdrželi branku třicet vteřin před sirénou druhé třetiny. Do šatny se tedy odcházelo za stavu 4:3.

Skvělý úvod měla pro Benešov závěrečná část, když hned v úvodu druhé minuty srovnal stav Slunéčko. To ale byla poslední branka hostujících florbalistů. Naopak „zelenobílí klokani" odskočili na rozdíl gólu. Pak přišla chyba ve střídání Benešova a následné oslabení. Početní výhodu dokázal soupeř využít a navýšil stav na 6:4. O minutu později benešovský celek ještě jednou inkasoval. Tři body tedy zůstaly doma na Děkance po výsledku 7:4.
Branky (asistence) Benešova: Martin Jaeger (David Lukáš), David Lukáš (Jindřich Slunéčko), Martin Jaeger (Ladislav Vorel), Jindřich Slunéčko (Tomáš Pícha).

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B – SK FLORBAL BENEŠOV 5:3

Benešovi se utkal s aktuálním lídrem soutěže - béčkem Královských Vinohrad. Utkání mělo velmi rychlé tempo a i brankových možností bylo na obou stranách dost. Už to vypadalo, že první třetina skončí bez branek. Domácí potrestali zaváhání žlutomodrých v obranné činnosti a těstě před koncem první části se ujali vedení.

Ve druhé třetině si domácí dokázali vytvořit tlak a Benešov se musel trochu hledat. I tak se do významné šance dostal Jaeger či Pícha. Gólově se však prosadili domácí, když se postupně dostali do vedení 4:0. Benešov nesložil zbraně a opět si začal vytvářet více a více brankových situací. V čase 36:52 snížil Benačan a o necelou minutu později se prosadil Vachtl a Benešov byl zpět ve hře. Osm vteřin před sirénou druhé části vystihl Vorel soupeřovu rozehrávku a v samostatném uniku nedal domácímu brankáři sebemenší šanci. Do šatny se odcházelo tedy za stavu 4:3.

V závěrečné části Vinohrady ostřelovaly benešovskou branku. Brož však držel naděje na bodový zisk žlutomodrých. Hosté nebyli s ohrožováním domácí branky pozadu. Lukáš vyslal ze své hole skutečný raketový projektil, který skončil jen na brankové konstrukci. V 51. minutě se dostal do jasné brankové situace Vojtíšek, který byl však faulován a následovalo trestné střílení. To však tentýž hráč neproměnil. Benešov šel hrát tedy přesilovou hru, tu však nedokázal využít. Žlutomodří si vybrali timeout a zkoušeli hru v šesti. Tentokrát „vabank" nevyšel a Vinohrady vstřelily ještě jednu branku. Utkání skončilo vítězstvím domácích 5:3.

Branky (asistence) Benešova: Ondřen Benačan (Tomáš Pícha), Petr Vachtl (Miloš Vojříšek), Ladislav Vorel.

Benešov: Lukáš Brož - Pavel Kubásek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Kryštov Garreis, Marek Garreis, Jindřich Slunéčko, Luboš Příkop, Ondřej Benačan. Trenér: Martin Mičlo

V neděli 13. 11. od 18 hodin přivítá Benešov na domácí palubovce ZŠ Jiráskova aktuálně druhý tým tabulky SSK KSB Future Barrandov.

PAVEL KUBÁSEK

Autor: Redakce

10.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

Czech Floyd v Benešově.
25

OBRAZEM: Na benešovském náměstí diváky uchvátili Czech Floyd

Stovky diváků sledovaly tradiční středověkou bitvu ve Vodním hradě v Budyni nad Ohří.
1

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Železný dědek se jede na nové trati

Maršovice - Předposlední neděli v srpnu již tradičně startuje jeden z nejstarších cyklistických závodů s nepřetržitou tradicí v České republice nesoucí název Železný dědek. Z důvodu probíhající modernizace dálnice D1 jsou však na velké části tradiční trati se startem a cílem v Soběhrdech naplánovány objízdné trasy, a tudíž museli organizátoři pro letošní rok zvolit úplně novou trať na Neveklovsku. „Závodníci v neděli odstartují z Maršovic a dle příslušné kategorie absolvují stanovený počet okruhů o délce 15,6 kilometrů. Nová trať je technicky a fyzicky velmi náročná a všechny závodníky náležitě prověří,“ říká ředitel závodu Tomáš Povolný.