BC Benešov B – Brandýs n. L. 65:41

Brandýs se představil ve velice dobrém světle a celou první čtvrtinu se s domácími přetahoval o vedení. Druhá desetiminutovka rozhodla o pozdějším vítězství Benešova. Domácí hráčky praktikovaly osobní presinkovou obranu po celém hřišti a osmiminutovku vyhrály 17:0.

Ve druhém poločase si již domácí děvčata udržovala vedení, které v poslední čtvrtině ještě navýšila.

Trenér benešovských žen Jiří Mazur byl po utkání spokojen: „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a ve třetí minutě jsme vedli 7:3. Potom však začala úřadovat nejlepší hráčka hostů Štemberková. Tu jsme nebyli schopni ubránit a vlastně to byl souboj našeho celku s ní. Od druhé části jsme začali praktikovat osobní presink a na výsledku se to projevilo. Musím holky pochválit, neboť jsme se této obraně začali věnovat až v týdnu. Poté jsme již průměrným výkonem zápas hlídali,“ měl kouč radost, přesto našel negativum: „Stínem jsou zranění Ivy Králíkové a Elišky Balatové.“

Body Benešova: L. Mazzurová 20, M. Mazurová 16, Brázdová 15, Mašková 6, Kotová 4, Votrubová 2, J. Němcová 2. Trojky: 0/4. TH: 24/15:21/9. Fauly: 19/20. Rozhodčí: Jon, Málek. Čtvrtiny: 16:15, 21:6, 14:12, 14:8

BC Benešov B – Nymburk 71:60

V úvodu se spíše bránilo. Od páté minuty začaly na palubovce dominovat domácí hráčky a velkým tlakem na míč v obranné fázi, nutily soupeřky k chybám, které trestaly z rychlých protiútoků. Úsek mezi pátou a osmou minutou vyhrály Benešačky 11:0 a po první čtvrtině vedly 20:8. Vstup do druhé části se domácím děvčatům také vydařil, ve 14. minutě vedla rozdílem šestnácti bodů a zdálo se být rozhodnuto. Jenže hráčky Nymburka přidaly na agresivitě a pomalu začaly z náskoku domácích snižovat (v poločase byl stav 34:27).

Po přestávce vstoupil na palubovku opět lépe Nymburk a ve 23. minutě byl stav 36:35. Domácí celek hrál zbytečně ustrašeně a nervózně, navíc se vyfaulovala Martina Mazurová. Benešačky se ale nepoložily, zpřesnily a zagresivnily hru v obraně. Podařilo se jim následné tři útoky hostí ubránit a z protiútoků trestat a získaly devítibodový náskok. Na začátku čtvrté čtvrtiny se vyfaulovala Lída Mazurová. Soupeř vycítil šanci, ale domácí děvčata nepřipustila komplikace. Rozhodnutí utkání přinesla 34. minuta, kdy se postupně vyfaulovaly čtyři hostující hráčky, o chvíli později pátá, Nymburk dohrával zápas pouze ve čtyřech a Benešačky si již výhru pohlídaly.

Kouč benešovských žen Jiří Mazur si po zápase oddechl: Bylo to velmi těžké utkání. Hráčky Nymburka nám nedaly nic zadarmo. V žádné části utkání nevzdaly, přispěly k velmi dobrému průběhu a mimo první čtvrtky byl zápas maximálně vyrovnaný. Ani vedení o šestnáct bodů nám nedávalo klid. Všechny hráčky, které šly na palubovku se vzájemně nahrazovaly a podaly maximálně zodpovědný výkon. Dokázaly jsme si, že i když nehrajeme v pohodě, tak dokážeme vývoj zápasu ustát a naopak si diktovat průběh hry. Chci holkám poděkovat za předvedený výkon a věřím, že do dalších bojů si zvedly sebevědomí. Zvláště v poslední čtvrtce, kdy jsme hráli bez vyfaulovaných Lídy a Martiny Mazurových,“ poděkoval trenér hráčkám, přesto ho jedna věc zarazila: „Nechápu, proč rozhodčí z utkání udělali takovou selanku a nenechali oba celky hrát basket.“

Body Benešova: Brázdová 16, L. Mazurová 15, Mašková 13, J. Němcová 10, Kotová 9, Balatová 3, Maršíčková 2, M. Mazurová 2, T. Němcová 1. Trojky: 0/3. TH: 43/31:20/15. Fauly: 27/34. Rozhodčí: Málek, Jon. Čtvrtiny: 20:8, 14:19, 18:16, 19:17.