Basketbalová devatenáctka Benešova se zmítá v krizi

Benešov – Mladí basketbaloví kadeti a junioři Benešova svým trenérům v krajském přeboru nedělají radost a opět soupeřům podlehli.

28.2.2014

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

JUNIOŘI U19

Benešovští kadeti zaknihovali dvě prohry s Kutnou Horou a dále se zmítají v herní a výsledkové krizi.

KUTNÁ HORA – BC BENEŠOV 53:41

Utkání zahájili hosté velmi pozvolna a na výsledku to bylo velmi rychlé znát. Domácí hráli s chutí, nasazením a po deseti minutách vedli 17:8. Benešáci však nesložili zbraně a především větší agresivitou a nasazením se snažili s výsledkem něco udělat, ale i tak v poločase vedla Kutná Hora jasně 29:19.
Ve třetí čtvrtině se nezměnil obraz hry a domácí si stále udržovali pohodlný náskok. Hosté, kterým se nedala v určitých pasážích upřít snaha, však vytvořili až příliš fatálních chyb ve chvílích, kdy se zdálo, že by se mohli na soupeře dotáhnout (40:27). Závěrečná čtvrtina přinesla přeci jen více vzruchu. Benešovští hráči rychle snížili na 42:33 a vypadalo to, že se domácím na ruce lepí nervozita, zvláště když hosté trefili dvě rychlé trojky (44:39). Jenže to bylo z jejich strany vše, více sil neměly a domácí dokráčeli tak k výhře 53:41.

BC BENEŠOV – KUTNÁ HORA 35:41

Odveta v Benešově měla od úvodu opačný průběh než první utkání. Domácí aplikovali rychlý basketbal a velmi dobře bránili, z čehož pramenilo rychlé vedení 10:3. Jenže přišlo uspokojení, které hosté do konce čtvrtiny využili k vyrovnání na 10:10. Domácím nepomohla ani přestávka mezi čtvrtinami, pokračovali ve špatném výkonu a v poločase byl stav 15:25.
Třetí čtvrtina již byla ze strany Benešova důstojnější a znamenala zlepšení nejenom obrazu hry, ale také snížení na 26:34. Závěrečná část se proměnila ve festival zmařených šancí a nepřesností, kdy nervozita a touha po vyrovnání až příliš benešovským hráčům svazovala ruce, a tak vytvářeli neskutečné množství chyb, které byly vodou na mlýn hostům, kteří si nakonec pohlídali výhru o šest bodů.

KADETI U17

Benešovští kadeti nezvládli dohrávku odloženého utkání ve Slaném a po zpackané poslední čtvrtině si odvezli debakl.

SLANÝ – BC BENEŠOV 108:64

Úvod utkání vyšel domácím v malé tělocvičně skvěle, dostali hosty pod tlak a rychle si vytvořili náskok 23:9. Benešovští ale nesložili zbraně a zlepšenou obranou a pestrým útokem dokázali první dějství dovést až k výsledku 25:23.
Druhá čtvrtina opět vyšla domácím, když zastavili rychlý přechod hostů a naopak sami proměňovali lehké koše. A tak byl v poločase stav 45:33.
Třetí čtvrtina byla ve znamení přetahované, kdy si Slaný stále udržovalo vedení (55:70). Všichni přítomní diváci se již těšili na dramatickou koncovku ve čtvrté čtvrtině. Jenže to, co se stalo v hlavách hostujících hráčů, roztrhalo všechna očekávání a ještě dlouho bude budit ze spaní trenéry Benešova, když hráči absolutně odevzdali poslední desetiminutovku. Laxní obrana, laciné ztráty v útoku a nulová chuť poprat se o výsledek, měly za následek drtivou porážku v poslední čtvrtině 38:9, která dala razítko na konečný výsledek 108:64.