Basketbalistky favorita pořádně potrápily

Benešov – Basketbalistky Benešova (2. liga) se ve 2. kole Českého poháru střetly s týmem TJ Lokomotiva Karlovy Vary, jenž hraje nejvyšší ženskou basketbalovou soutěž (ŽBL). Favorita, jenž přijel v takřka kompletní sestavě, domácí ženy pořádně potrápily, i když nakonec prohrály.

15.10.2014

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

BENEŠOV – KARLOVY VARY 51:62

V úvodu Benešov soupeře zaskočil a díky kvalitnímu týmovému výkonu na obou stranách hřiště, držel v první čtvrtině mírné vedení (13:10).
Na začátku druhé části zagresivnily hostující hráčky hru v útoku i obraně a překlopily vedení na svoji stranu. Domácí děvčata zápas ale neodpískala a dokázala být favoritovi vyrovnaným protivníkem. V poločase tak svítil na tabuli stav 29:31.

I ve třetí čtvrtině překvapovaly domácí basketbalistky svou pěknou hrou nejen trenéra, ale především soupeřky, které si stále nebyly schopné vytvořit výraznější náskok.

V poslední části se již projevila fyzická převaha hostujících žen a především díky neprostupné obraně si přeci jenom došly pro očekávané, ale velmi vydřené, vítězství.

„Jsem mile překvapen přístupem a výkonem všech hráček. Očekával jsem, že nás soupeř semele a že dostaneme pořádnou rychtu. Holky ale příkladně bojovaly o každý míč a doskok a za celý zápas si zaslouží velkou pochvalu. Bylo by fajn, kdybychom takto hrály každý zápas," smekl pověstný klobouk před svými svěřenkyně trenér Benešova Jakub Malý.

Body Benešova: Hřebíková 15, Mazurová 14, Koubová 11, Kratochvílová 5, Mašková 2, Strnadová 2, Vondráčková 2.

Autor: Petr Roubíček

15.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Pohled to byl jako z pohádky. Dva lezci šplhali po zámecké věži za zlatovlasou ženou.
28

Za konopišťskou kastelánkou lezli po zámecké věži

Herec Václav Vydra se v Benešově předvedl jako generál Custer.
30

Kavalérie generála Custera opět navštívila Benešov

Oloupí rytíři po Příbrami o body i Varnsdorf?

Vlašim – Od sezony 2010/2011 se střetává Vlašim s Varnsdorfem ve druhé fotbalové lize a vzájemná bilance vyznívá těsně ve prospěch rytířů, když šestkrát vyhráli, třikrát remizovali a pětkrát prohráli. V loňském, nejúspěšnějším ročníku v historii klubu (4. místo) vyhrála Vlašim dvakrát 1:0.

KRÁTCE: Víkend bude patřit hlavně středověké bitvě

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

OBRAZEM: Na benešovském náměstí diváky uchvátili Czech Floyd

Benešov – Skvělé představení přichystali ve čtvrtek 17. srpna v rámci letní akce Benešov City Live muzikanti z kapely Czech Floyd.

KRÁTCE: Středověká bitva nadchne každého

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!