Basketbalisté Benešova se na turnaji neztratili

Humpolec - Další přípravné utkání sehráli benešovští basketbalisté na tradičním turnaji Bernard Cupu v Humpolci, kde se představili  v konkurenci týmů z 2. ligy a dosáhli velmi dobrých výsledků, když uspěli ve třech ze čtyř utkání.

12.9.2012

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

Jiskra Humpolec – BC Benešov 38:42

První zápas sehráli Benešovští proti domácímu celku Jiskra Humpolec. Brzký začátek (hrálo se již v 8 hodin) a cestování ovlivnilo celý první poločas, kdy na obou stranách převažovala nervozita a především chyby kdy ani jeden z týmů nedokázal proměňovat šance na zakončení. Jako první se otřepali hosté a dokázali do poločasu odskočit na 18:22. Třetí čtvrtina snesla utkání opět do šedivého středu, když ani jeden z týmů nebyl schopen skórovat, a tak svítilo před závěrečnou čtvrtinou na tabuli skóre 24:28. Závěr utkání se již nesl v ofenzivnějším stylu, ve kterém neměl navrch nakonec ani jeden tým, a tak si hosté z Benešova připsali výhru 38:42.

BC Benešov – BK Tábor 42:33

Do druhého utkání nastoupil Benešov proti Táboru. I toto utkání neslo v úvodu známky přípravného charakteru, a tak dlouho převažovaly nepřesnosti nad pohledným basketbalem. Stejně jako v prvním zápase ze sebe dříve oklepali nervozitu benešovští hráči a začali udávat směr utkání. Především eliminací ztrát a zlepšeným zakončením si do poločasu dokázali vybudovat mírný náskok 23:19. Třetí čtvrtina opět nabídla pouze utrápené výkony na obou stranách kdy skóre rostlo jen velmi poskromnu vedli áčkaři před poslední částí - 31:24. V posledních minutách dokázali benešovští hráči velmi koncentrovaným výkonem hlídat svůj náskok a přidali na turnaji druhou výhru tentokrát v poměru 42:33.

BC Vysočina- BC Benešov 40:42

Ve třetím zápase Benešovští nastoupili proti týmu Vysočina. Tak jako tradičně v předchozích utkání nebyl úvod utkání oslavou basketbalu, ale spíše upracovaným zápasem z kategorie nepohledných. Stejně jako v dvou předešlých zápasech do poločasu více zabrali hráči z Benešova a v poločase se mohli těšit z vedení - 15:23. Ještě v polovině třetí části se áčkaři těšili z vedení 15:33, ale od té doby převzali otěže utkání hráči z Vysočiny a do konce této čtvrtiny takřka smazali náskok hostů a po třech čtvrtinách prohrávali pouze 29:36. Hráči Vysočiny pokračovali v nastoleném trendu a dvě minuty před koncem dokonce dokázali naklonit vedení na svou stranu a to v poměru 40:39. Benešovští ale dokázali hned kontrovat košem a z následných trestných hodů jeden proměnili a v dramatickém závěru ubránili poslední střelu a mohli slavit vydřenou výhru 40:42.

BSC Bratislava- BC Benešov 58:49

V závěrečném utkání nastoupil Benešov proti týmu z Bratislavy. Tento duel byl soubojem doposud neporažených týmů, ze kterého po boji vyšli vítězně hráči od Dunaje. V tomto zápase byli Bratislavští od úvodu více energičtější, což jim neslo značné úspěchy, jak na útočné, tak na obranné polovině. Benešáci působili unaveným dojmem a po první části, kterou prohráli 11:21 se zdálo, že utrží na turnaji první prohru a především debakl. Druhá část se nesla v podobném duchu, kdy domácí (Bratislava vedena v zápise jako domácí tým) neměli problém se prosazovat v útoku přes chabou benešovskou obranu a utěšeně mohli sledovat, jak skóre roste až na poločasový rozdíl 37:21. Do druhého poločasu sebrali Benešovští zbytek sil vložili je do obrany a začali dělat domácím velké problémy. Najednou měli i hráči Bratislavy problémy prosadit se a právě úspěšná obrana stála za faktem, že na začátku poslední části snižovali Benešovští po koši z rychlého protiútoku na 49:39. Bohužel náročná obrana a stíhací jízda ubrala benešovským hráčům příliš mnoho sil a ty již nezbyly na celkový zvrat, a tak odešli nakonec po boji poraženi v poměru 58:49.

Dnes od 20 hodin hrají muži Benešova v hale ZŠ Dukelská 1. kolo Českého poháru proti béčku Jindřichova Hradce.

Právě jsme se narodili

Benešov - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát narozené v 17. týdnu v roce 2017.

První máj oslaví lidé spolu s Helenou Vondráčkovou i Jankem Ledeckým

Vlašim - Májové slavnosti oživí opět po roce město Vlašim. Na programu nebudou chybět akce pro děti, ani vystoupení známých, českých umělců. Ti, kteří se nechtějí jen líbat pod kvetoucím stromem, ale touží na prvního máje zažít i zábavu, mohou dorazit do Vlašimi. Na Benešovsku oslavují začátek května doprovodným programem jedině vlašimští.

KRÁTCE: Burza vyhoví milovníkům automobilů

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z Benešovska!

Senior taxi mohou nově využít v Poříčí nad Sázavou

Poříčí nad Sázavou - Vedení Poříčí nad Sázavou myslí i na své starší obyvatele. Aby se mohli důchodci flexibilně dopravit na nákupy nebo k lékaři, zařídila obec pro své občany novou službu, Senior taxi.