Benešovští basketbalisté sehráli další mistrovská utkání základní části 1. ligy na Moravě. Jejich cílem bylo získat alespoň jedno vítězství a tím si zajistit účast v nadstavbové play-off.

SKB ZLÍN 82
BC BENEŠOV 73

Utkání ve Zlíně bylo poznamenáno zajímavými okolnostmi. Pro technickou poruchu časomíry a světelné tabule se odehrála polovina zápasu s tím, že hrací doba i měření 24 sekund bylo odpočítáváno pomocí stopek. V hale nebyl umístěn ani náhradní ukazatel bodového stavu. Mnohdy obě mužstva ani nevěděla kolikátá minuta zápasu se hraje, jaké je skóre a kolik času zbývá do konce útoku. O to více bylo zarážející, že komisař utkání Kunc v této mimořádné situaci nepořizoval svůj pomocný technický zápis a nechal průběh utkání plně v režii zapisovatele a časoměřičů. Lavička hostů několikrát reklamovala čísla faulujících hráčů i počet osobních chyb. S touto situací si naštěstí s přehledem poradili oba rozhodčí Horký a Polák, kteří po odehrání 1. čtvrtiny dokázali po reklamaci mužstva Benešova tyto nesrovnalosti v zápise o utkání opravit. O poločasové přestávce pořadatelé technickou závadu odstranili.

Úvod se Benešovu podobně jako v Ostravě a Opavě vůbec nepovedl. Hráči se nedokázali soustředit na hru a během prvních čtyř minut prohrávali 17:3. Nástup domácích však brzy zachytili a hlavně díky třem úspěšným trojkám v samotném závěru 1. čtvrtiny dokázali korigovat stav na 27:22. Ve druhé části se hosté po šesti minutách přiblížili domácím na rozdíl jediného bodů (36:35), ale v posledních čtyřech minutách stříleli body jen hráči Zlína. Nástup do druhé poloviny zápasu vyšel Benešovu. Hráči se koncentrovali na hru, zlepšili obranu, dařily se jim rychlé protiútoky a k neudržení byl střelecky mimořádně disponovaný Kožant. V polovině 3. čtvrtiny byl stav vyrovnaný a v posledních dvou minutách této čtvrtiny Benešov dokonce vedl o 3 body (57:60 a 59:62), ale těsně před závěrečnou sirénou snížili domácí na 61:62. Na začátku poslední čtvrtiny se prakticky rozhodlo o osudu tohoto zápasu. Domácí, vědomi si důležitosti povinného vítězství v boji o účast v play-off, potřebovali dostat ze hřiště nejlepšího podkošového hráče hostů Skořepu. A to se jim také podařilo hned po necelých dvou minutách. Dokázali proto obětovat i svého kapitána Krämera, který s vědomím 4 osobních chyb obou hráčů „zařídil“ odpískání oboustranného faulu a povinné střídání jeho samotného i Skořepy. Sedm minut závěrečné čtvrtiny bylo zcela vyrovnaných, na ukazateli skóre svítil stav 70:69. V posledních třech minutách dostali domácí výhodu 14 trestných hodů po 7 odpískaných faulech, z nichž 12 proměnili a tak utkání skončilo v poměru 82:73.

Body Benešova: Kožant 24 (5 trojek), Hruban 14 (3), Skořepa 10 (1), Šťastný 7 (1), Vocetka 7, Moran 6, Frolík 5 (1), Klimus, Malý. TH: 18:12. Fauly: 25:30. Čtvrtiny: 27:22, 46:35, 61:62

UP OLOMOUC 85
BC BENEŠOV 94

V nedělním zápase chtěli Benešovští o vítězství rozhodnout již v první čtvrtině. Domácí, posíleni o některé hráče z BK Prostějov, však nechtěli svoji kůži prodat lacino a byli hostům dlouho vyrovnaným soupeřem. Zejména domácího Dokoupila nedokázali benešovští hráči dostatečně ubránit. První čtvrtinu vyhráli domácí 21:19. Ve druhém hracím období se dařilo lépe Benešovu. Zejména úspěšné trojky Hrubana, Skořepy a Vocetky znamenaly vedení 36:39 po odehraném poločase. Ve třetí čtvrtině hosté vedení navýšili na 55:65. Po třech minutách závěrečné čtvrtiny vedli největším, třináctibodovým rozdílem a do konce utkání měli vývoj zápasu pod kontrolou. V závěrečných minutách dokázal takticky držet míč Jonathan Moran, který přinutil domácí k vynuceným faulům a ty trestal stoprocentní úspěšností proměněných trestných hodů.

Body Benešova: Vocetka 23 (4), Hruban 18 (4), Skořepa 11 (2), Moran 12, Klimus 6, Šťastný 6, Malý 5 (1), Kožant 4 (1), Frolík 4, Karmazín 2. TH: 18:14. Fauly: 21:25. Čtvrtiny: 21:19, 36:39, 55:65

Pavel Vorlíček, trenér Benešova

„Ve Zlíně jsme nezachytili začátek, a i když jsme ve třetí části soupeře dotáhli, jeho zkušení hráči závěr lépe zvládli. V Olomouci byl začátek utkání vyrovnaný, v jeho druhé polovině jsme začali presovat po celém hřišti. Soupeř fyzicky odpadával, my jsme mu odskočili a hru kontrolovali až do samého závěru.“