V prvních utkáních v roce 2008 přivítaly ligové starší dorostenky BC Benešov na své palubovce Sokol Pečky a BK Brandýs nad Labem.

BC BENEŠOV 66
TJ SOKOL PEČKY 48

Očekával se vyrovnaný zápas, ale Pečky přijely jen se šesti hráčkami. Ovšem ani tento handicap jim nezabránil být domácím do poločasové přestávky vyrovnaným soupeřem. V první čtvrtině si domácí vypracovaly pětibodový náskok, který ve druhé části navýšily na devět bodů – 31:22. Do třetí čtvrtiny vlétly domácí hráčky jako uragán, výbornou hrou v obraně a důrazným zakončením v útoku odskočily Pečkám až na rozdíl dvaceti bodů. V poslední části utkání se ještě hostující hráčky snažily vývoj utkání změnit, ale domácí zvrat nepřipustily. A tak si po velmi dobrém výkonu připsaly již sedmou výhru v soutěži.

Trenérka Benešova Ludmila Mazurová
„Z utkání jsme měly obavy, neboť jsme vlastně od 15. prosince nesehrály žádné utkání a před zápasem jsme měly jen čtyři tréninky. Byli jsme mile překvapeni předvedenou hrou a způsobem, jakým se holky se zápasem vypořádaly. I když soupeř přijel jen se šesti hráčkami, utkání nebylo vůbec jednoduché. A to proto, že byly obavy z podcenění hostů. Nestalo se tak, a proto chci holkám poděkovat za předvedený výkon.“

Body Benešova: J. Němcová 24, Martina Mazurová 8, Strnadová 7, Michaela Mazurová 7, Landová 6, Mašková 5, Votrubová 4, Šímová 2, Tichovská 2, Platilová 1. Trojky: 0:4. Fauly: 16:12. Trestné hody: 11/6:18/7. Čtvrtiny: 16:11, 15:11, 18:13, 17:13

BC BENEŠOV 57
BRANDÝS N. LABEM 55

Oba kolektivy na tom byly téměř stejně, co se týká vítězství a porážek. Proto domácí toužily po tom, aby v utkání zvítězily. Ale již od první čtvrtiny bylo jasné, že tento úkol splnit nebude vůbec jednoduché. Soupeř se posílil několika hráčkami z extraligové Slovanky. Domácí se však nezalekly a od počátku bylo utkání velice vyrovnané. Ve 4. minutě si domácí vypracovaly mírný náskok (10:6). Po oddechovém čase hostí se hra i skóre opět srovnaly a to vydrželo až do konce první čtvrtiny, kdy na tabuli svítil stav 15:14. Do druhé čtvrtiny však mnohem lépe vstoupily hráčky Brandýsa a v 6. minutě si vypracovaly náskok sedmi bodů. Zdálo se, že je to rozhodující vedení. Opak však byl pravdou. Benešovské hráčky zabojovaly a dvěma trojkami se dotáhly na dostřel a do konce poločasu dokázaly stav vyrovnat. Třetí čtvrtina byla sehrána úplně stejně, jen v zrcadlovém provedení, kdy domácí si vybudovaly sedmibodové vedení a hosté dokázali stav stáhnout na rozdíl jednoho bodu. V úvodu poslední části hry byl stav vyrovnaný. Až mezi 6. až 8. minutou si Benešačky vybudovaly osmibodový náskok a zdálo se, že je rozhodnuto. Brandýská děvčata se však nevzdala a sedm vteřin před koncem byl stav 56:55. Závěr ale domácí zvládly a z trestných hodů přidaly ještě bod.

„Věděli jsme, že nás čeká daleko těžší utkání než s Pečkami. To se také potvrdilo a soupeř nám nic nedal zadarmo. Holky k zápasu přistoupily velice zodpovědně ostatně jako v posledních utkáních. Plnily všechny taktické pokyny, které jsme jim před utkáním dali. Odvedly výbornou práci v obranné činnosti a podpořily to i kvalitním útokem. Potěšilo nás, že jsme zlepšili, jak obranný, tak i útočný doskok. Velice dobře zvládly holky závěr utkání. Za předvedené výkony zasluhují děvčata pochvalu.“

Body Benešova: J. Němcová 21, V. Mašková 10, J. Tichovská 8, Martina Mazurová 6, Michaela Mazurová 6, J. Strnadová 4, K. Votrubová 1, K. Platilová 1. Trojky: 3:4. Fauly: 13:18. Trestné hody: 27/12:13/8. Čtvrtiny: 15:14, 15:16, 13:12, 14:13