S klaksonem přišel vítězný koš

Benešov – Poslední zápasy základní skupiny Krajského přeboru I. v basketbale odehrálo céčko Benešova. Mělník těsně porazilo, s lídrem s Kralup prohrálo, ale ostudu neudělalo.

10.3.2011

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

BC Benešov C - BK Mělník 70:69

Zápas pro domácí nezačal dobře a když v osmé minutě prohrávali 3:17. Jenže utkání nezabalili, zabojovali a v poločase byl stav 33:32.

Po přestávce Benešáci pokračovali v kvalitní hře a až do začátku čtvrté části vedli o 11 bodů. Vše nasvědčovalo, že je rozhodnuto. S tím však nesouhlasili hosté a 1,2 vteřiny před koncem získali vedení (68:69). Domácí si vzali dvojnásobný time out, po kterém rozehráli na útočné polovině nacvičený signál, který jim dokonale vyšel a se závěrečným klaksonem trefili koš a získali tak těsnou výhru.

Body Benešova: Mikolášek 14, Kokta 13, Vondráček 12, Kurfürst 11 (1), Masár 9, Králík 6, Posztóš 5 (1). Fauly: 23:24. TH: 31/13:24/14. Čtvrtiny: 8:17, 25:15, 19:13, 18:24.

BC Benešov C - Kaučuk Kralupy 71:86

Zápas Benešova s lídrem tabulky byl od počátku velice těžký, ale díky bojovnosti a nasazení domácích neměl jednoznačný průběh. Přesto měli Kralupští v průběhu zápasu navrch a dosáhli vítězství. Domácí sice nepředvedli úplně optimální výkon, nedařila se jim zcela hra v obraně a i v útočné fázi se objevovaly chyby, ale rozhodně v utkání s lídrem soutěže neudělali žádnou ostudu.

Body Benešova: Odstrčil 20 (4), Kokta 16, Mikolášek 9, Masár 8, Kurfürst 7 (1), Vaněk 4, J. Vondráček 4, Posztóš 2, Semerád 1. Fauly: 26:20. TH: 20/12:27/15. Čtvrtiny: 14:18, 17:23, 19:26, 21:21.