Kondoři Liberec - BC Benešov 89:55

V Liberci neměli benešovští hráči v citelně oslabeném složení žádnou šanci na úspěch. Velice silné a zkušené mužstvo domácích, opírající se především o výkony kapitána Landy a rozehrávače Pracha, mělo vývoj zápasu pod kontrolou již od samotného začátku. Během první čtvrtiny si domácí Kondoři vytvořili náskok 14 bodů (23:9), který postupně navyšovali až na 34 bodů. Zatímco v domácím týmu bylo šest hráčů, kteří zaznamenali více jak deset bodů, u hostů se to podařilo pouze kapitánovi Malému.

„Věděli jsme, že bude Liberec letos vysoko v tabulce a tak trochu jsme s porážkou počítali. Ve druhém poločase jsme alespoň dostali šanci hráčům, kteří dostávají menší prostor v zápasech,“ našel ve vysoké porážce i pozitiva trenér Benešova Tomáš Grepl.

Body Benešova: Malý 14 (2 trojky), Nový 8, Kožant 8, Kysela 7 (1), Husár 6, Proskovec 5 (1), Horák 5, Kozubík 2. TH: 19:13/18:13. Fauly: 23:22. Čtvrtiny: 23:9, 16:13, 27:14, 23:19.

KARA Trutnov - BC Benešov 76:55

K nedělnímu utkání se k benešovskému týmu připojila trojice hráčů USK Praha (Hruban, Šťastný a Moravec). Hosté vstoupili do zápasu velice koncentrovaně a s odhodláním napravit reputaci po propadáku v Liberci. Během prvních dvou minut si vytvořili náskok (0:7), na konci 8. minuty svítil na ukazateli stav 7:21 pro Benešov a mnohým se muselo zdát, že hosté budou mít jednoznačně navrch. Domácí však stačili do konce prvního hracího období korigovat pěti body na 12:21. Do druhé čtvrtiny však nastoupili domácí jak vyměnění, hosté si nedokázali vůbec poradit se zónovou obranou, totálně jim odešla střelba z perimetru a výsledkem bylo otočení výsledku ve prospěch Trutnova již v průběhu 16. minuty na 28:23 (šňůra 16:2). Druhou čtvrtinu vyhráli domácí v poměru 29:10, ve třetí části vývoj zápasu pokračoval jednoznačně pod taktovkou Trutnova, který dovolili Benešákům vstřelit pouhých šest bodů oproti svým devatenácti. O vítězi bylo prakticky rozhodnuto, posledních 10 minut se dohrávalo poměrně vyrovnaně, o čemž svědčí i poměr vstřelených bodů 16:18 ve prospěch Benešova. Hosté tak pouze korigovali hrozivý výsledek na rozdíl 21 bodů.

„Podali jsme nejhorší výkon od začátku sezony a zápas, který jsme měli vyhrát, jsme jednoznačně nezvládli. Pohořeli jsme na tom, že neumíme hrát proti zóně. Dokud hrál Trutnov na začátku osobku, tak jsme vedli v 8. minutě 21:5. Poté ale domácí postavili zónu my ve zbytku zápasu nastříleli pouhých třicet bodů. Hráče, kteří umí střílet trojky, sice v mužstvu máme, ale v důležitých momentech se neprosadili, i když na to pozice měli. Ukázalo se, jak moc nám chyběl Jirka Slavík, protože Trutnov má pod košem velice zkušené a silové hráče, kterým jsme bohužel nemohli konkurovat,“ byl smutný po zápase trenér Benešova Tomáš Grepl.

Body Benešova: Hruban 14 (2), Moravec 14 (3), Maštálka 7, Husár 6, Malý 5 (1), Nový 2, Proskovec 2, Kysela 2, Kožant 2, Nový 2. TH: 16:8/13:7. Fauly: 17:23. Čtvrtiny: 12:21, 29:10, 19:6, 16:18.

V obou zápasech na východě Čech, se ukázalo, že velice mladý a nezkušený tým Benešova se jen těžko prosazuje proti týmům, v jejichž středu je řada hráčů s letitým zkušenostmi z Mattoni NBL, již zmínění Landa s Prachem na straně Liberce nebo Houser se Slezákem v týmu Trutnova.

Další mistrovská utkání 1. basketbalové ligy sehrají benešovští hráči doma. V sobotu 14. listopadu nastoupí proti BK Chomutov a v neděli 15. listopadu proti Lokomotivě Plzeň.