BC Benešov - TSV Vilsbiburg 107:55

Soupeř do Benešova zavítal v rámci svého soustředění v České republice a domácím byl rovnoceným soupeřem jen v úvodní čtvrtině zápasu. V benešovském omlazeném týmu se v obou přípravných zápasech objevili tři nové tváře, a to junioři z USK Praha Tomáš Zídek, Luboš Nový a Lukáš Horák. Naopak někteří hráči základního kádru absentovali (Klimus – studijní povinnosti, Husár – zranění).

Body Benešova: Zídek 17, Karmazín 14, Malý 13, Kratochvíl 11, Kožant 9, Horák 9, Proskovec 8, Kysela 8, Votava 7, Nový 6, Vorlíček 3. Čtvrtiny: 23:17, 26:10, 25:13, 33:15.

Úvodní mistrovské utkání 1. basketbalové ligy sezóny 2009-2010 sehrají benešovští basketbalisté již za necelé tři týdny, kdy se představí v sobotu 19. září 2009 před domácím publikem proti tradičnímu soupeři Lions Jindřichův Hradec.

"Dovolujeme si pozvat všechny věrné fanoušky do hlediště a těšíme se na jejich podporu podobně jako v uplynulých soutěžních ročnících 1. ligy," zve fanoušky do hlediště prezident klubu Ladislav Klavrza.