Muži A

Lokomotiva Plzeň - BC Benešov 100:58 (23:15, 16:18, 30:12, 31:13)

Hosté stačili s favoritem držet krok první poločas. Začátek třetí třetiny vyzněl jasně pro domácí (24:3), a tím bylo o utkání prakticky rozhodnuto. Domácí se dostali na koně, začali hrát svojí hru a hosty jednoznačně přehráli.

„Do Plzně jsme přijeli s úzkým kádrem v devíti lidech. Během hry se nám zranil jeden hráč a Husár musel pro pět osobních chyb střídat. Nicméně domácí, kteří mají ve svých řadách hráče se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, se prosadili agresivitou a dobrou střelbou, která naopak nám moc nevycházela,“ uvedl benešovský asistent trenéra Jiří Havran.

Body: Kubálek 18 (6 trojek), Zídek 12 (2), Maštálka 10, Kysela 7 (1), Proskovec 3, Malý 3, Nový 3, Husár 2. Trestné hody: 17/6.

BK Chomutov - BC Benešov 78:58 (26:10, 16:16, 18:20, 18:12)

Nedělní duel byl z pohledu Benešova zcela opačný oproti sobotnímu zápasu s Plzní. Benešovským basketbalistům utekl začátek, a přestože se ve třetí části dostali několika úspěšnými pokusy do hry, závěr opět patřil domácím. „Utekl nám začátek, přestože jsme se na to připravovali. Ve třetí části jsme se soupeři přiblížili na pět bodů, tam jsme hráli velice dobře, přidali jsme v obraně a několik rychlých protiútoků. Bohužel, to bylo asi maximum. Potom opět rozhodly zkušenosti domácího mužstva, který si výsledek už pohlídalo,“ zhodnotil duel asistent benešovského trenéra Jiří Havran.

Body: Husár 16, Slavík 11, Moravec 11 (1 trojka), Kysela 9 (1), Kubálek 5, Proskovec, 2, Maštálka, 2, Zídek 2. Trestné hody: 13/8

Muži B

BK Sadská - BC Benešov 62:80 (10:16, 20:20, 16:21, 16:23)

O víkendu jsme hájili první místo v tabulce v Sadské a Mladé Boleslavi. V obou utkáních jsme se museli obejít bez trenéra, který jel pomoci „Áčku“ a na naší hře se to očividně negativně podepsalo. V sobotu jsme do utkání nastoupili v sestavě oslabené o několik zraněných a lyžujících hráčů. V utkání jsme měli být jasní favorité (v Benešově výsledek 133:55), na hře to ale nebylo tolik znát. „Fotbalový“ styl domácích nám dělal problémy a nevyzpytatelní hráči Sadské se rozhodli, že nám utkání a výsledek nedarují tak jako při posledním střetnutí. V zápase jsme průběžně vedli asi o deset bodů, ale nedařilo se nám skóre utrhnout a vytvořit si uspokojivý náskok. Ve třetí čtvrtině se nešťastně zranil Tomáš Valenta, který přišel o přední zub poté, co se postavil do tvrdého průrazu. Ze začátku poslední čtvrtiny jsme proměnili sérii čtyř tříbodových pokusů a utkání tak bylo konečně rozhodnuto. Je jen s podivem, že na konci zápasu měli domácí 15 faulů, zatímco náš celek 20, obrana domácích tomu rozhodně neodpovídala.

Body: Kožant 26 (5), Novák 14 (2), Pěkný 14, Beneš 8 (2), Kratochvíl 7, Vorel 5, Odstrčil 4 Valenta 2. Fauly: 15:20. Trestné hody: 21/13:18/7.

TJ AŠ Mladá Boleslav B - BC Benešov B 54:66 (16:17, 9:10, 15:17, 14:22)

Do Mladé Boleslavi jsme tedy po sobotním incidentu přijeli jen v sedmi a bez dalšího, již třetího pivota. Domácí tým „nabušený“ dlouhány měl jasnou výškovou převahu, která nám zejména v první půlce činila značné problémy. Přestože úspěšnost střelby boleslavských byla mizerná, skóre bylo až do poločasu vyrovnané. Nedařilo se nám totiž doskakovat míče pod vlastním košem a domácí pivoti pak neměli příliš těžkou práci. Naše určitá „ledabylost“ se promítla i do faulů, které jsme měli za poločas jen dva. Vzhledem k našemu počtu to ale nebylo vůbec od věci. Po půlce se začala projevovat naše herní převaha, která vyvrcholila na začátku poslední čtvrtiny. Utekli jsme během tří minut na rozdíl dvanácti bodů a tento náskok jsme uhájili až do konce utkání.

V zápasech se ukázala jasná nutnost vedení, trenéra, který naši hru usměrňuje. Na druhou stranu si ale všichni borci zaslouží pochvalu za výhry i přes obtížné podmínky. V dalších zápasech musíme zlepšit především komunikaci na hřišti a úspěšnost trestných hodů.

Body: Kožant 16 (2), Kratochvíl 13, Novák 12 (1), Pěkný 11 (1), Beneš 9(3), Vorel 3, Odstrčil 2. Fauly: 20:13. Trestné hody: 12/8:19/6.

Muži C

TJ AŠ Mladá Boleslav B - BC Benešov C 74:42 (16:7, 26:17, 14:10, 18:8)

21. - 22. 2. nastupovali muži C k posledním utkáním na půdě soupeřů. Ve velmi okleštěné sestavě bez zraněných opor a lyžařů (Růžička, Khek, Klein, Vondráček, Dýšek, Petráň), se dvěma nováčky (Chobotský, Konopiský) nedokázali s týmy ze spodní části tabulky vyhrát ani jednu čtvrtinu. Naděje na playoff tak spočívá v posledních dvou domácích utkáních proti Mělníku a Brandýsu 6. a 7. března.

Body: Kubín 12 (2), Masár 8, Posztóš 5, Kokta 5, Vaněk P. 4, Králík 4, Konopiský 2, Roháček 2, Kurfürst, Chobotský.

BK Sadská - BC Benešov C 73:54 (21:16, 19:18, 15:14, 18:6)

Body: Kubín 13 (1), Masár 9 (1), Kokta 9, Posztóš 6, Roháček 5 (1), Chobotský 4, Kurfürst 4, Králík 4.

Mladší dorostenky

BC Kolín - BC Benešov 88:31 (28:12, 22:10, 24:5, 14:4)

K dohrávanému ligovému zápasu vycestovalo družstvo mladších dorostenek do Kolína. Domácí od začátku ovládli hru a celek Benešova zaostával ve všech činnostech. Poločasové skóre 50:22 bylo odstrašující. I ve druhé polovině zápasu benešačky bojovaly vlastně jen sami se sebou, nedokázaly si kloudně přihrát, dostat míč pod koš domácích ani vystřelit. Výsledná prohra je nejen spravedlivá, ale hlavně milosrdná, jelikož domácí pravidelně střídali všech 11 hráček. Na tento nepovedený zápas je nutné rychle zapomenout a soustředit se na závěrečné 4 zápasy.

Body: Remešová 12, Wiedermanová 8, Dlasková 4, Hrušková 2, Beznosova 2, Michálková 2, Hájková 1, Vnenková, Chotašová. Trestné hody: 10/8:15:11 (73,3 %). Trojky: 6:0. Fauly: 20:12.